Reprezentacja Salwadoru cieszy się wielkim uznaniem po znakomitych występach w tym ostatnim Pucharze Świata w Piłce Nożnej FIFA

Dziś dzieci w Salwadorze nie mają trudności z recytowaniem na pamięć nazw nowych bohaterów narodowych: José Eliodoro Portillo, Baudilio Antonio Gardado, José Medardo Lobos, Wilber Joel Zavala, José Roberto Membroño, Tomás Antonio Hernández, Walter Alexander Torres, Elmer Atilio Robles, Elías Alexander Ramírez, Darwin Daniel Ramírez, José Agustín Ruíz, Francisco Hernándo Velásquez i Rudis González Gallo. Niezrównany sukces Salwadorskiej Reprezentacji Narodowej w tak najwyższym konkursie, jak FIFA Beach Soccer World Cup 2011 stał się jednym z najsilniejszych punktów zwrotnych w historii sportu w kraju i zmienił swoich bohaterów w jedne z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w Ameryce Środkowej Naród.

Puchar Świata w piłce nożnej FIFA całkowicie zmienił ich życie. Mimo, że wciąż starają się prowadzić swoje życie tak cicho i oddanie, jak przed Rawenną, nie mogą przeskakiwać, będąc stale witani i pogratulowani, tak jak ich imiona pojawiają się dzień po dniu w gazetach, stacjach radiowych i telewizji. To z konieczności ma swój nowy status bohaterów narodowych. Ci rybacy z pokornego regionu La Pirraya są teraz jedną z największych dum na Oceanie Spokojnym, po udzieleniu tak mistrzowskiej lekcji o poczuciu własnej wartości, pasji do reprezentowania kraju, nie zapominając o swoim pochodzeniu i jedności, by walczyć razem po wielkich przeciwnikach.

30 dni po opuszczeniu włoskiego wybrzeża z historycznym 4. miejscem, Cuscatlecos zbierają nagrody i wdzięczność, gdziekolwiek się znajdują, z jednego końca na drugi w swoim kraju. Wykonanie tak wspaniałej pracy w tak konkurencyjnej i spektakularnej formie, jak Beach Soccer, zasłużyło na to, by byli nawet bardziej podziwiani, że ich koledzy w jedenastoosobowej piłce nożnej.

Wyrazy uznania pochodziły od wielu różnych organizmów i stanów, nawet od samego prezydenta Republiki, Mauricio Funesa, który postanowił nagrodzić członków drużyny narodowej za „ to, co zrobili, aby uszlachetnić nazwę naszego kraju ”. Poza tym „ W uznaniu dla ich wysiłków, ich poświęcenia, nacjonalizmu, ich pokory, odwagi, przywództwa i oddania ”, krajowa Asamblea Legislativa (Zgromadzenie Ustawodawcze) głosowała za nazwiskiem „Hijos Meritísimos de El Salvador” ( Very Illustrious Sons Salwadoru ) zawodnicy i trenerzy Salwadorskiej Reprezentacji Narodowej, tytuł, który właśnie otrzymali w krajowym Parlamencie.

Wraz z tymi obchodami wiele prywatnych firm postanowiło przyczynić się do tego sukcesu, sprawiając, że życie członków zespołu staje się słodsze dzięki nowym meblom dla ich domów, nowym motorówkom, które pomagają im w codziennej pracy jako rybacy, nowym urządzeniom elektrycznym, ekonomicznym darowizny na rzecz poprawy warunków treningowych itp. To zwrot za całe szczęście i radość, które wysłali do kraju z Adriatyku tego samego września.

W sumie okazało się, że piłkarze i menedżer „Selecta de Playa” jest zajęty, ponieważ podróżują z miejsca na miejsce, aby wziąć udział w oficjalnych przyjęciach, inauguracjach szkół, imprezach publicznych i hołdzie itp. Ale jedno największe szanse, jakie te sukcesy przyniosły tym sportowcom, to szansa na dobre wykształcenie, za które są naprawdę wdzięczni. Być może najbardziej obrazowy dowód na początki drużyny, kapitan zespołu, Agustin Ruiz, ma szansę po tym sukcesie rozpocząć naukę czytania i pisania, w tym, co czuje, gdy budzi się nowy etap w jego życie: „ Naprawdę cieszę się, że potrafię myśleć i pisać, ponieważ jest to coś, czego potrzebuję. Będzie to bardzo piękne dla mnie i mojej rodziny i chcę się tego nauczyć za kilka miesięcy. Nie mogę się doczekać ”.

Mimo całego podniecenia i wspaniałej odpowiedzialności, jaką spełnili, Agustín, Frank, Lobos, Elías i współpracownicy. trzymajcie stopy na ziemi. Wiedzą, czego potrzebują w swoim życiu, wiedzą, o co im najważniejsi muszą walczyć i wiedzą, że muszą walczyć o przetrwanie w niezwykle konkurencyjnej piłce plażowej na najwyższym poziomie. Będziemy czekać, aby zobaczyć, jak robią to na piasku…

 

Tags: ,