Polska narodowa drużyna piłki nożnej plażowej podzczas pobytu w Figueira da Foz w ciagu dwóch dni rozegrała dwa towarzyskie spotkania z Portugalią.

 

W ciągu weekendu Portugalia gościła Polskę w Figueira da Foz przez dwa dni przyjaźni przed gorączkowym rokiem plażowych zawodów piłkarskich.

Portugalia wygrała oba remisy pomimo klinicznego zakończenia przez polskich napastników. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 7-2 dla gospodarzy: Belchior (2), Joao Gonçalves (2), Jordan , Léo Martins i André Lourenço .

W drugim meczu zwycięstwo nie było tak wygodne jak pierwsze, ponieważ Jordan i Joao Gonçalves trafili po raz trzeci z dwóch dni, przyczyniając się do zwycięstwa 5-2.

Mario Narciso podzielił się kilkoma słowami po meczach, aby chwalić swoich debiutantów, podróżujących przeciwników i patrzeć na nadchodzący sezon…

„Mieliśmy okazję obserwować niektórych zawodników, którzy zadebiutowali i wygrali, co zawsze zwiększa pewność siebie.

Nadmiar siły i męskości Polaków stwarzał dla nas pewne problemy, ale był to ważny test, ponieważ spotkamy przeciwników o tych cechach w różnych konkurencjach, które mamy przed sobą ”.

Obie strony z pewnością skorzystają na niezbędnych przygotowaniach, ponieważ niektóre z największych testów są tuż za rogiem dla Polski i Portugalii, w tym kolejna edycja Euro Beach Soccer League , a także eliminacje UEFA do mistrzostw świata i oczywiście , sam FIFA Beach Soccer World 2019 .

Wkrótce Portugalia wyruszy do Haikou, gdzie dołączy do nich europejska strona, Anglia i Czechy, aby rywalizować w CFA Belt and Road Cup 2019 . Gospodarze, Chiny, jako czwarty zespół biorący udział.

WYNIKI:

  • 09/04 – Portugalia 7 – 2 Polska
  • 10/04 – Portugalia 5 – 2 Polska
 

Tags: , , ,