Ramiro Amarelle jest bez wątpienia jednym z najlepszych graczy w historii plażowej piłki nożnej. Po setkach gier z hiszpańską drużyną narodową, mistrz piłki nożnej plażowej będzie analizował grę dla FIFA jako część grupy badawczej Technical. Przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej Plażowej FIFA Amarelle wybiera, jaka będzie jego wymarzona drużyna plażowa:

Roberto Valeiro (ESP): Jest najlepszym bramkarzem, jakiego kiedykolwiek widziałem, i miałem szczęście, że przez większość naszej kariery grałem u jego boku. Jest najbardziej kompletnym bramkarzem, posiadającym największe umiejętności, zarówno fizyczne, techniczne, jak i taktyczne.

Buru (BRA): Buru jest takim typem gracza, że ​​prawie nie można go ominąć, tylko po to, by zaatakować go w niebezpieczny sposób zaraz po ataku. Fizycznie był prawdziwą bestią, miał też świetną inteligencję taktyczną i znakomity dotyk. Jego występ na Mistrzostwach Świata 2007 był po prostu oszałamiający.

Nenem (BRA): Niepowstrzymany strzelec. Jest najbardziej płodnym napastnikiem w historii reprezentacji Brazylii. Mógł wymyślić cel z prawie każdego ruchu i nie zapomnę strachu, który zadał w obronie przeciwnika. Nigdy nie możesz go stracić …

Benjamin (BRA): Nie mogę myśleć o najlepszych z najlepszych, nie myśląc o nim. Zrobił wszystko dobrze, opanował wszystkie aspekty gry, a oglądanie go było prawdziwym darem. Nie na próżno wygrał ponad 300 czapek dla Brazylii, co jest czymś całkiem sporym.

Madjer (POR): Jego rekordy bramek mówią same za siebie. Jest jedną z największych nazwisk w piłce nożnej plażowej, osobą, której wkładu w grę nie można wystarczająco podziękować. Jesteśmy przeciwnikami od prawie 20 lat, ale on jest również wspaniałym przyjacielem. Jest tak dobry jak gracz, jak jest człowiekiem. Żywa legenda.

 

Tags: ,