Rozkwit mistrzostw narodowych, prawdziwie satysfakcjonująca rzeczywistość dla piłki plażowej, wynika głównie z rosnącej siły tego sportu. Piłka nożna plażowa musi rosnąć, podążać różnymi ścieżkami, które będą sprzyjać jej globalnemu i wielokierunkowemu poszerzaniu.

Zainteresowanie i chęć rozwijania krajowych mistrzostw pojawiły się naturalnie w wielu różnych krajach, kierując się ich krajowymi organami zarządzającymi. Po prostu się pojawił. Mądrze szybko zrozumieli, że mistrzostwa lokalne są najlepszym sposobem na wewnętrzną poprawę dyscypliny, a to pomoże tym krajom i drużynom narodowym rozwijać się na arenie międzynarodowej.

Równanie jest proste: Więcej meczów najwyższego poziomu stworzy więcej i lepszych graczy, a ci gracze połączą się w potężniejszą drużynę narodową …

Ta formuła przyniosła już na arenie światowej wyraźne przykłady krajów, które zawarły silny zakład na Beach Soccer, a dziś są uważane za najważniejszych interesariuszy tego sportu na całym świecie.

Na przykład Narodowe Mistrzostwa Rosji, które wybrały format, w którym najlepsi międzynarodowi gracze dołączyli do rosyjskich drużyn, szybko zamienili się w jedną z najbardziej konkurencyjnych i wymagających lig krajowych. I nie musimy ci przypominać, jak radzi sobie Russian Beach Soccer Team, prawda?

Kolejnym udanym przykładem jest Liga Narodowa ZEA, której jakość rośnie wykładniczo. Dzięki podobnemu formatowi, w którym każdy zespół może obejmować trzech zagranicznych graczy, konkurencja zapewnia prawdziwie konkurencyjne środowisko, które pomaga graczom ZEA rozwijać się w skali międzynarodowej.

Co więcej, silne zaangażowanie Rady Sportu w Dubaju wykracza poza jeden konkurs, ponieważ kalendarz plażowych piłkarskich Emiratów obejmuje, oprócz Narodowej Ligi Piłki Plażowej Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Puchar Prezesa Piłki Plażowej Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Superpuchar Piłki Plażowej ZEA, oczywiście bez zapominania znany na całym świecie Puchar Interkontynentalny w Dubaju. Turnieje te, naturalnie, sprzyjają narodzinom i rozwojowi nowych plażowych piłkarzy, a jednocześnie sprawiają, że Zjednoczone Emiraty Arabskie stają się coraz bardziej rozpoznawalnym podmiotem plażowej piłki nożnej na całym świecie.

A co z Włochami z Serie A Beach Soccer, pionierską ligą narodową, która odbywa się od lat, pod FIGC-LND, z 16 drużynami z całego kraju i siedmioma różnymi etapami rozrzuconymi z północy na południe. To naprawdę prestiżowe mistrzostwo, uzupełnione Coppa i Supercoppa, które umacniają Włochy jako jeden z najlepszych klubów Beach Soccer … Lub Szwajcarii, która stworzyła unikalną koncepcję mistrzostw narodowych, wzorową rywalizację z najlepsi gracze na świecie, angażujący cały kraj i opiekujący się dziećmi i kobietami, aby rywalizować …

Co sezon nowe stowarzyszenia krajowe rozumieją, że mistrzostwa narodowe są niezbędnym krokiem w rozwoju Beach Soccer, a jednocześnie jedyną zrozumiałą odpowiedzią na zainteresowanie plażową piłką nożną generowaną w ich granicach. W ubiegłym sezonie, w którym 20 drużyn wzięło udział w udanej pierwszej edycji Pucharu Zdobywców Euro, ta prawda została jeszcze bardziej wyjaśniona, a wszystkie znaki wskazują na ten rok i te zawody są jeszcze bardziej zaawansowane.

Mistrzostwa narodowe to przede wszystkim przyszłość, wiara w sport i ciągłe kontynuowanie. Chodzi tylko o podjęcie decyzji o rozwoju, czy nie, z doświadczeniem wielu krajów, które już pokazały drogę … Czy to nie jest naprawdę łatwa decyzja?

 

Tags: ,