Piłka nożna plażowa stopniowo zyskuje coraz większe znaczenie w rodzinie piłkarskiej w Azji, a my jesteśmy teraz na drodze do podjęcia naprawdę ważnych kroków, które pomogą przenieść ten sport na zupełnie nowy poziom.

Nie można zaprzeczyć, że Azja ma ogromny potencjał. Żyją tu nie tylko dwie trzecie ludności świata, ale mamy także zasoby ludzkie, niezbędne udogodnienia i ogromne wsparcie finansowe. Musimy to zrobić, pracując w zwięzłych strukturach planowania, aby zapewnić sukces.

Podobnie jak piłka nożna plażowa, przegrana jest niestety częścią gry, ale dzięki dokładnej pracy możesz poprawić i rozwijać się w wyniku takich niepowodzeń. To jest to, co jesteśmy gotowi zrobić teraz.

Ali Targholizadeh jest szefem AFC w Futsalu i Beach Soccer Development

Dwadzieścia naszych krajów i narodowe stowarzyszenia piłkarskie są już zaangażowane w plażową piłkę nożną, a wiele azjatyckich zespołów regularnie bierze udział w prestiżowych, elitarnych międzynarodowych zawodach.

Niektóre kraje, oczywiście, mają bardziej zaawansowany poziom rozwoju, z najwyższej klasy zespołami i potężnymi mistrzostwami narodowymi, które mają graczy na piasku przez siedem lub osiem miesięcy w roku, takich jak na przykład Iran lub Japonia. .

Cały rozwój pochodzi z nauczania i uczenia się. I zawsze wierzyliśmy, że mistrzostwa narodowe są kluczem do ewolucji sportu w danym kraju. Dzięki krajowym mistrzostwom rozwijasz lepszych graczy i bardziej doświadczonych sportowców. Mamy świetny przykład tego z Iranem, krajem, który ma różne dywizje, kategorie wiekowe i zawody kobiece.

Gracze wysokiej jakości nie przychodzą przypadkiem. Pochodzą z dobrego poziomu uczestnictwa, elitarnych zawodów i meczów… z doświadczenia. Jednym z pierwszych celów przy opracowywaniu piłki plażowej jest promocja konkurencji, ponieważ to właśnie daje talentom szansę na rozkwit.

Wiele krajów już podąża tą ścieżką i mieliśmy dobrą komunikację z wieloma z nich, w tym z Tajlandią, która rozpoczęła ambitny plan wspierania krajowej ligi piłki nożnej plażowej. Chiny prowadzą również własny program rozwoju i budują wiele boisk w całym kraju. To tylko dwa przykłady pozytywnych wiadomości o piłce plażowej w regionie.

W Azji widzę wielką przyszłość tego sportu w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Sport ma ogromny potencjał, z mniejszym ryzykiem kontuzji dla graczy i wieloma celami oraz świetnym pokazem dla tych na trybunach.

Podobnie jest jasne, dlaczego wydarzenia edukacyjne, takie jak listopadowe warsztaty FIFA Beach Soccer w Dubaju, są tak ważne. Są świetnym narzędziem wspomagającym rozwój gry, a po tych wzbogacających dyskusjach, z tak wieloma ekspertami z różnych krajów i konfederacji, widać, dlaczego wydarzenia takie jak ten są ważne dla przyszłości piłki plażowej.

 

Tags: ,