Od dzisiaj opiekę medyczną nad pierwszą drużyną Wisły Płock sprawować będą fizjoterapeuta Marcin Miecznikowski oraz masażysta Krzysztof Mysera. Na stanowiskach zastąpią odchodzących z klubu Pawła Nowackiego i Marcina Kowalskiego. 

Paweł Nowacki może pochwalić się ponad 20-letnim stażem pracy w Wiśle Płock, którą rozpoczął w 1998 roku i od tamtej pory był członkiem sztabu medycznego Nafciarzy. Do jego głównych zadań należała przede wszystkim rehabilitacja piłkarzy oraz dbanie o jak najszybsze przywrócenie ich do optymalnej formy po kontuzjach.

Paweł Nowacki

Marcin Kowalski w szeregi Wisły Płock wstąpił natomiast dziesięć lat później niż Nowacki. Na samym początku przygody z Nafciarzami opiekował się drużyną juniorów młodszych naszego klubu, która w 2008 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobyła Mistrzostwo Polski do lat 17.

Marcin Kowalski

Ich następcami zostali Marcin Miecznikowski i Krzysztof Mysera. Ten pierwszy jest absolwentem Uniwersytetów Medycznych w Białymstoku oraz Lublinie. Posiada kilkuletnią praktykę w przychodniach rehabilitacyjnych oraz szpitalu. Wiedzę regularnie poszerza poprzez udział w szkoleniach międzynarodowej rangi, a co więcej pracował także jako nauczyciel akademicki i fizjoterapeuta w AK Medic Rehabilitacja oraz ORLEN Wiśle Płock. 

Marcin Miecznikowski

– Otwieramy poniekąd nowy rozdział w naszej karierze zawodowej. Przyjdzie nam pracować w klubie ekstraklasy, pomagać sztabowi szkoleniowemu, zawodnikom. Cieszymy się, że będziemy mogli dołożyć swoją cegiełkę do sukcesów naszej drużyny, cieszyć się z nimi ze zwycięstw, smucić się razem po porażkach. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby zawodnicy czuli się jak najlepiej i mogli w pełni skupić się na swoich zadaniach na boisku powiedział Marcin Miecznikowski.

Krzysztof Mysera

Mysera z kolei również ma za sobą szereg specjalistycznych kursów, a co więcej do tej pory także miał do czynienia ze szczypiornistami. Od 2019 roku jest masażystą w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku, a od ponad sześciu lat z powodzeniem współpracuje z Polskim Związkiem Piłki Ręcznej w zakresie pracy z  młodzieżowymi reprezentacjami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Jeszcze dłużej jest z kolei związany z prywatną praktyką lekarską Lek. Med. Oleg Moszczew.

– Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli sprawdzić się na ekstraklasowych boiskach. Naszym zadaniem jest przede wszystkim opieka medyczna nad naszymi podopiecznymi i mogę zapewnić, że zawodnicy mogą być pewni, że są w dobrych rękach. Mamy nadzieję, że razem z drużyną będziemy święcić same sukcesy sportowedodał Krzysztof Mysera.

 

Tags: