Półfinałowe zwycięstwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Japonii trafiają do Mistrzostw Świata FIFA w Paragwaju, kiedy osiągną finał w Tajlandii

Po zapewnieniu sobie miejsca w Mistrzostwach Świata FIFA w 2019 roku Zjednoczone Emiraty Arabskie zmierzą się w niedzielę z Japonią i zdecydują, kto będzie nowym mistrzem Azji.

Podczas wygrywania zwycięstw przeciwko Omanowi i Palestynie w półfinałach AFC Beach Soccer Championship, obie drużyny miały już zapewnione miejsce w największym konkursie piłki plażowej – Pucharze Świata w Piłce Nożnej FIFA.

Są jednak trzy azjatyckie miejsca do Mistrzostw Świata FIFA, które odbędą się jeszcze w tym roku w Paragwaju, do zgarnięcia, a zatem mecz pomiędzy Omanem a Palestyną nie będzie Twoim średnim play-offem na trzecim miejscu…

PÓŁFINAŁY

ZEA 3-2 Oman

Zjednoczone Emiraty Arabskie cieszyły się jak dotąd zwycięstwem po zwycięstwie w kampanii, z których najbardziej zdecydowany był mecz z Malezją w ćwierćfinale, w którym Emiraty zdobyły osiem.

Dzisiejszy remis z Omanem nie byłby jednak walką po parku. Almuntaser dał UAE wczesną przewagę w połowie okresu otwarcia gry, karając błąd bramkarza.

Zrobili wszystko, co w ich mocy, aby pozostałe minuty pchnęły uprzywilejowanych i strzelili ponownie, ale Oman nie mógł się wycofać, ale nie stracił kolejnego, i uderzył z powrotem w drugą, kiedy Nooh Al Zadjali znalazł sieć znikąd i wyrównał wynik w górę.

ZEA natychmiast zareagowało, gdy Abbas Ali przeciął obrońcę w szczelinie w sekundę.Szczęsliwe ujęcie Jalala Al Sinaniego spowodowało, że Omanis wrócił na mecz 2: 2, ale Beshr zabił grę w wielkim stylu, z doskonałą salwą, posyłając Mohameda Almaazmiego do finału.

Oman nadal ma szansę zakwalifikować się do Paragwaju ze zwycięstwem w jutrzejszym meczu o trzecie miejsce.

Palestyna 0-6 Japonia

W drodze do półfinału Palestyna zachowała niesamowity niepokonany bieg, wyprzedzając swoją grupę i eliminując Liban w ćwierćfinale.

Ale dzisiejszy mecz z Samuraisem Ruy Ramos byłby zdecydowanie największym testem do tej pory…

Takuya Akaguma, po dwukrotnym remisie w ćwierćfinałowym meczu z Iranem w Japonii, podbił piłkę w miejscu, w którym zakończył grę, otwierając wynik fantastycznym uderzeniem w szóstej minucie gry.

Palestyna dobrze zrobiła, aby japońskie gwiazdy nie strzelały ponownie, ze skuteczną obroną i świetnym bramkowaniem. Ale niewiele można było zrobić o pocisku dalekiego zasięgu z rzutu wolnego, który Ozu wysłał na wysokość boiska, aby podwoić przewagę Japończyków, tuż przed pierwszym gwizdkiem.

Gdy rozpoczął się drugi okres, Japonia kontynuowała ofensywę, gdy Oba wbił strzał w dach palestyńskiej sieci, by zdobyć trzy, a kiedy Ozu strzelił drugiego rzutu wolnego, wydawało się, że miejsce w finale było teraz poza ratowaniem dla Palestyńczyków.

Yamuichi dołączył do Ozu jako najlepszy strzelec turnieju, podczas gdy Naoya Matsuo przerobił szóstego na polską grę w Japonii, która świętowała swoje zasłużone kwalifikacje do Pucharu Świata w Piłce Nożnej FIFA.

W niedzielę zmierzą się z ZEA, podczas gdy Palestyna ma nadzieję dołączyć do finalistów w Paragwaju, jeśli w niedzielę pokonają Oman, by zająć trzecie miejsce.

Nie chcesz tego przegapić!

Bądź na bieżąco z wynikami, terminarzami i rankingami AFC Beach Soccer Championship na stronie internetowej BSWW .

WYNIKI:

Czwartek, 7 marca:

Liban 5-3 Chiny (grupa B)

Afganistan 3-2 Malezja * AET (grupa A)

ZEA 6-1 Republika Kirgiska (Grupa B)

Tajlandia 2-5 Palestyna (grupa A)

Piątek 8 marca:

Bahrajn 5-2 Katar (grupa C)

Irak 2-5 IR Iran (grupa D)

Japonia 8-1 Kuwejt (grupa C)

Sobota 9 marca:

Republika Kirgiska 2-11 Liban (grupa B)

Palestyna 3-2 Afganistan (grupa A)

Chiny PR 2-6 ZEA (grupa B)

Malezja 5-4 Tajlandia (grupa A)

Niedziela 10 marca:

Kuwejt 2-5 Bahrajn (grupa C)

Oman 6-3 Irak (grupa D)

Katar 1-7 Japonia (grupa C)

Poniedziałek 11 marca:

Zjednoczone Emiraty Arabskie 3-2 Liban (grupa B)

Chiny PR 9-3 Republika Kirgiska (Grupa B)

Malezja 4-5 Palestyna (grupa A)

Tajlandia 2-0 Afganistan (grupa A)

Wtorek 12 marca:

Japonia 6-2 Bahrajn (grupa C)

Iran 3-4 Oman (grupa D)

Katar 1-8 Kuwejt (grupa C)

Środa 13 marca:

DZIEŃ ODPOCZYNKU

Czwartek 14 marca:

Oman 5-3 Bahrajn (ćwierćfinał)

Japonia 3-2 IR Iran * AET (kwartał końcowy)

ZEA 8-1 Malezja (w ćwierćfinale)

Palestyna 4-3 Liban (ćwierćfinał)

Piątek 15 marca:

Zjednoczone Emiraty Arabskie 3-2 Oman (półfinał)

Palestyna 0-6 Japonia (półfinał)

Sobota 16 marca:

DZIEŃ ODPOCZYNKU

FIXTURES

Niedziela 17 marca:

Palestine v Oman (Play-off trzeciego miejsca)

JAPONIA v ZEA (FINAL)

 

Tags: ,