Po zobaczeniu, w jaki sposób piłka nożna plażowa osiąga nowe kroki, otwiera nowe drzwi i zamyka nowe sojusze w minionym 2018 roku, nadszedł czas, aby przygotować się do cieszenia się ekscytującym rokiem 2019, który mamy przed sobą.

Mówię tak, ponieważ jesteśmy u progu najbardziej ruchliwego i ekscytującego roku w historii piłki plażowej. To jest coś, o czym mówiliśmy wcześniej, co oznacza, że ​​sport ma zdolność do dalszego rozwoju, z nowymi konkursami, nowymi granicami z najlepszymi na świecie organizacjami sportowymi: FIFA, UEFA, LVBET, ANOC, ufajcie w plażowej piłce nożnej w szczerym sposób.

W tym 2019 roku nie tylko przeżyjemy nowy Puchar Świata w Piłce Nożnej FIFA, a ostatnio ogłoszona dziesiąta edycja poleci do Asunción w Paragwaju, ale będziemy także cieszyć się rokiem ekscytacji kwalifikacjami kontynentalnymi, dając szansę 16 wybranym drużynom uczestniczyć.

Aby iść tą drogą, cieszymy się, że UEFA w pełni obejmuje plażową piłkę nożną i bierze czynny udział w organizacji europejskiego kwalifikatora w nadchodzące lato, kolejny ważny krok dla tego sportu.

W 2019 r. Będziemy również ponownie odgrywać kluczową rolę w ruchu olimpijskim, ponieważ piłka nożna plażowa będzie ponownie przedstawicielem rodziny FIFA podczas drugich Igrzysk Europejskich, odbywających się w Mińsku. Rola, jaką sport odegrał w pierwszej edycji, która odbyła się w Baku w 2015 r., Była po prostu niesamowita, a my jesteśmy gotowi, aby ponownie ruszyć w stolicę Białorusi w czerwcu tego roku.

Poza tym wszyscy będziemy cieszyć się pierwszymi w historii World Beach Games, wielostronnym festiwalem sportu, w którym lubimy, zanurzając stopy na piasku. Piłka nożna plażowa stanie się jedną z głównych atrakcji dziewiczej edycji tego ogromnego wydarzenia, odbywającego się w San Diego w Kalifornii.

Ten sezon oznaczać będzie także nowy wzrost udziału kobiet w zawodach na najwyższym poziomie, a niektóre z głównych celów, nad którymi tak ciężko pracujemy. W tym sezonie kobiety biorą udział przynajmniej w pięciu elitarnych wydarzeniach, co potwierdza ewolucję kobiecej gry!

Wszystko to, nie zapominając o wszystkich regularnych konkursach, które rok po roku są podstawą sezonu plażowej piłki nożnej: XXII Euro Beach Soccer League, Euro Winner’s Cup, Women Euro Beach Soccer Cup…

Więc lepiej bądź gotowy, ponieważ to, co nadchodzi, pozostawi nas wszystkich bez tchu!

 

Tags: , ,