Zbliżając się do końca kolejnego niezwykle udanego roku plażowej piłki nożnej, chciałbym świętować to, co było największą wiadomością roku dla naszego sportu jako całości, czyli odnowione zobowiązanie FIFA do piłki nożnej plażowej.

Jak potwierdzono niedawno w Dubaju, nasz sport jest teraz w programie FIFA na lata 2018–2024 i będziemy kontynuować Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA co dwa lata od 2019 r. Po okresie, w którym FIFA zmieniła strukturę swoich zawodów w trzech kategoriach (piłka nożna , futsal i piłka nożna plażowa), jest to z pewnością duży krok naprzód dla nas wszystkich i pozwala nam kontynuować prace nad rozwojem sportu i budowaniem w oparciu o prace ostatnich lat, z Xth FIFA Beach Soccer World Cup na horyzoncie.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy odbyło się wiele niesamowitych wydarzeń, a dokładnie, podczas Stars Night, FIFA Beach Soccer World Cup 2017 na Bahamach została uznana za najlepszą wśród ostrej rywalizacji z wielu najlepszych wydarzeń.

Ktokolwiek wystąpi w konkursie, będzie miał kilka dużych butów do wypełnienia po tym, jak Nassau okazał się wyjątkowym gospodarzem turnieju, który wzmocnił reputację piłki nożnej na Karaibach.

Szybko z FIFA Beach Soccer World Cup odbyła się 20. edycja Euro Beach Soccer League. Liga jest podstawową częścią naszego kalendarza i niezmiennie okazuje się popularna wśród graczy i zespołów, w tym roku witając dwa nowe miejsca w formie Nazaré i Warnemünde – obie otrzymały pozytywne opinie od osób zaangażowanych.

Asuncion (Paragwaj) i Yadz i Beshr (Iran) również pojawiły się w naszym kalendarzu po raz pierwszy w tym roku, podczas gdy Puerto Vallarta w Meksyku powróciło po siedmiu latach, a wszystkie te miejsca są cenionymi częściami plażowej rodziny piłkarskiej.

Sport powracający do Nigerii (Copa Lagos), Brazylii (Mundialito de Clubes), Włoch (Superfinal) lub Cascais (Mundialito) pokazuje, że ktokolwiek smakuje eliksir plażowej piłki nożnej, jest skłonny powtórzyć.

Wreszcie, jak obiecaliśmy, kobieca piłka nożna plażowa zrobiła bardzo pozytywne kroki w jej rozwoju w ciągu ostatnich kilku miesięcy dzięki kobiecym turniejom na Euro Beach Soccer Cup, Euro Winners Cup i Odwiedź Puerto Vallarta Cup, które pomagają rozwijać tę stronę sportu.

Piłka nożna plażowa dla kobiet pozostaje dla nas dużym priorytetem, więc bądźcie czujni w ciągu najbliższych kilku tygodni i miesięcy w związku z rozwojem w tej dziedzinie.

Nadszedł czas, aby zacząć robić rzeczy na ten ekscytujący sezon 2018. I uwierz mi: jesteśmy już na tym.

 

Tags: ,