„Uwielbiam plażową piłkę nożną, ponieważ uczę się o nowych kulturach i spotykam przyjaciół na całe życie”

W tym tygodniu siadamy do rozmowy z Portugalczykiem numer dwa, Rui Coimbrą, który omawia swoje życie zarówno na piasku, jak i poza nim.

Mistrzostwo kraju, Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Świata. Rui Coimbra wygrał to wszystko z klubem i krajem.

Rui Coimbra urodził się w Quarteirze w Portugalii. Jest jedynym dzieckiem i pozostaje bardzo blisko swojej rodziny, jak sam wyjaśnia.

„Moi rodzice są na emeryturze. Oni i moja rodzina byli zdecydowanie dla mnie najważniejszym wsparciem w mojej karierze. Są ze mną od samego początku. ”

Podobnie jak wielu piłkarzy plażowych, Coimbra to znacznie więcej niż sportowiec, który studiował komunikację i projektowanie sportowe. Jednak jest teraz w pełni profesjonalnym graczem.

„Nie mam innej pracy poza byciem piłkarzem plażowym. Uwielbiam ten sport od pierwszego dnia gry i chcę się uczyć i rozwijać każdego dnia, aby osiągnąć nowe cele. Stało się częścią mojego życia i całkowicie przyjęłam ten sport. ”

Jasne jest, że piłka nożna plażowa zajmuje szczególne miejsce w sercu Coimbry, ale czym właściwie jest ten sport, który tak bardzo kocha?

„Myślę, że jest to możliwość zrobienia tego, co naprawdę kocham: gry w piłkę nożną na plaży, poznawania nowych kultur i nawiązywania przyjaźni, które będę miał na całe życie”.

„Zacząłem grać dla zabawy, po czym wziąłem udział w letnim turnieju z kilkoma przyjaciółmi w Quarteirze, gdzie się urodziłem i tak zaczęła się moja kariera”.

Pod względem wpływów, Coimbra z miłością patrzy wstecz na początku swojej kariery …

„Na poziomie zawodowym mogę myśleć o ludziach, którzy byli dla mnie bardzo ważni na początku, takich jak byli trenerzy narodowi Ze Miguel Mateus i Johny Conceição.”

„Ale oczywiście obecny trener Mario Narciso zawsze będzie miał ogromną rolę w mojej karierze. To dzięki niemu zrealizowałem swoje największe osiągnięcia i zdobyłem najważniejsze trofea w mojej karierze ”.

„Mario prowadzi zespół do najważniejszego momentu w mojej dotychczasowej karierze. Bez wątpienia wygrał Mistrzostwa Świata FIFA 2015 w obecności Portugalczyków. ”

Po tak długiej rozgrywce z prawdziwą legendą gry, obrońca nie mógł mówić o wpływach i wzorach do naśladowania bez wspominania, zapewne największej nazwy w sporcie…

„Jeśli chodzi o graczy, wiele się nauczyłem ze wszystkimi, którzy byli w kadrze narodowej, ale być może tym, który miał największy wpływ na moją karierę, byłby Madjer”.

W tym roku Portugalia zmierzy się w lidze europejskiej, a także w kontynentalnych kwalifikacjach do World Beach Games i, oczywiście, w FIFA Beach Soccer World Cup w Paragwaju. Może w tym roku Coimbra może przeżyć swoje największe osiągnięcie, robiąc to od nowa …

 

Tags: , , , , ,