Miedziowa Tożsamość” – dwa słowa, które idealnie wpisują się w strategię działania lubińskiego klubu. Klubu dla ludzi stąd, mieszkańców Regionu Miedziowego. Cechuje ich etos ciężkiej pracy i poświęcenia. Zagłębie Lubin, jako część grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A, jest podmiotem angażującym kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska, zarówno na płaszczyźnie zawodowej jak i sportowej. Liczna część tej społeczności, to pracownicy i ich rodziny, dla których ekstraklasowa drużyna jest nie tylko pasją, ale i czymś więcej.

Albowiem Zagłębie Lubin, to nie tylko to, co dzieje się tu i teraz. To także bogata, ponad siedemdziesięcioletnia historia. To tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Potężny ładunek emocjonalny, który wybuchał w sercach wielu kibiców, gdy w 1991 roku po raz pierwszy zdobywaliśmy tytuł mistrzowski. To także łzy i mocny ścisk w gardle w tych trudnych momentach, które finalnie potrafiliśmy przekuć w coś dobrego. To również przyszłość, w postaci choćby prężnie rozwijającej się akademii, której adepci coraz mocniej pukają do drzwi pierwszej drużyny. Dla wielu kibiców barwy miedziano-biało-zielone znaczą coś więcej. 

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej odsłony nowego projektu #PoRobocie, którego bohaterami są zwykli-niezwykli ludzie.

„Miedziowa Tożsamość”, to ukłon w stronę zagłębiowskiej rodziny. To dla dzisiejszych kibiców, ale i przyszłych pokoleń, przypominamy sylwetki wspaniałych zawodników sprzed lat. Zmieniamy otoczenie klubu, aby każdy element budynku, stadionu podkreślał, w jak wyjątkowym miejscu się znajdujemy. To setki minut rozmów, nagrań wideo, spotkań skutkujących nie tylko wspaniałymi opowieściami, którymi możemy się dziś z wami podzielić. Dzięki „Miedziowej Tożsamości” budujemy coś więcej. Powstają struktury jednej, wielkiej rodziny, wspierającej się przez kolejne lata.

Kibice Zagłębia wykonują różne zawody. Wśród nich są Górnicy, którzy w trudach i w pocie czoła pracują pod ziemią