Prezentujemy wypowiedzi trenerów Dariusza Marca i Dominika Nowaka po meczu Miedzi Legnica ze Stalą Mielec w ramach 23 serii gier Fortuna 1 Ligi.

Dariusz Marzec:

– Przyjechaliśmy do Legnicy po trzy punkty i wracamy do Mielca bogatsi o trzy punkty. Mecz był bardzo ciężki. Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando. Początek drugiej połowy był słaby w naszym wykonaniu. Źle weszliśmy w mecz, a chwilę później zostaliśmy osłabieni, gdy nasz zawodnik dostał drugą żółtą kartkę. Graliśmy w dziesięciu. Robiliśmy wszystko, żeby ten wynik dowieźć do końca i udało nam się.

Dominik Nowak:

– Mieliśmy dzisiaj dwa różne oblicza. W pierwszej połowie zespół wyglądał ospale. To co sobie nakreśliliśmy przed spotkaniem w żaden sposób nie przekładało się na to, co działo się na boisku. Brakowało wyjścia na pozycje, dobrej współpracy i dokładności. Nie było osoby, która chciałaby brać odpowiedzialność. Zespół wyszedł odmieniony w drugiej połowie. Taką drużynę chcę oglądać i tego wymagam od piłkarzy. Przede wszystkim tworzyliśmy bardzo dużo sytuacji, graliśmy szybko, kombinacyjnie. Nad tym pracujemy na co dzień. Zabrakło skuteczności. Myślę, że nie będziemy analizować tego spotkania. W głowach zawodników jest jasne przesłanie. Jeżeli będziesz grał przez 90 minut, musisz być oczywiście momentami pragmatyczny, mieć momenty słabsze, ale grając z poświęceniem, kreatywnością i odwagą, to nikt nie będzie nas w stanie zatrzymać. Teraz musimy szybko się odnowić i przygotować do następnego, wyjazdowego spotkania.

Miedź Legnica – Stal Mielec 1:2 (1:2)
Bramki: Marquitos 15 (k) – Michał Żyro 10, 37

Żółte kartki: Mijuśković – Mateusz Żyro, Getinger.
Czerwona kartka: Mateusz Żyro (70′ za drugą żółtą).

Miedź: Łukasz Załuska – Paweł Zieliński, Nemanja Mijuśković, Adam Chrzanowski, Artur Pikk (87, Maciej Śliwa) – Jakub Łukowski (90, Patryk Makuch), Marcin Pietrowski, Omar Santana (78, Dawid Kort), Marquitos, Joan Román – Kacper Kostorz.

Stal: Jakub Wrąbel – Jakub Bartosz, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger – Mateusz Mak (52, Robert Dadok), Maciej Domański (64, Grzegorz Tomasiewicz), Maciej Urbańczyk, Bartosz Nowak, Bartłomiej Kiełbasa – Michał Żyro (73, Lukaś Bielak).

 

Tags: , ,