Z przyjemnością prezentujemy World Winners Cup, nowy turniej klubowy zaprojektowany z myślą o jeszcze większym zjednoczeniu świata piłki plażowej. Turniej rozpocznie się w Alanyi (Turcja) w dniach 23-29 września *.

Po wielu planach Beach Soccer Worldwide podjął krok w kierunku stworzenia nowej koncepcji, która przywita każdy oficjalny klub plażowy w globalnej konkurencji. W tej nowej erze plażowej piłki nożnej wydarzenie obejmie zarówno zawody męskie, jak i kobiece.

Sukces, jaki mamy z Puchar Euro Zwycięzców, który z roku na rok rośnie i stał się absolutnym symbolem dla wszystkich drużyn i graczy na świecie, sprawił, że uznaliśmy, że koncepcja musi być powielana w innej skali, z szerszym , bardziej inkluzywne parametry.

Główną różnicą między World Winners Cup a europejskim klubowym pokazem jest jednak to, że kod promocyjny Fortuna jest w tym pierwszym roku każdy klub, o ile zostanie zatwierdzony przez krajowy Związek Piłki Nożnej i weźmie udział w krajowych konkursach, będzie mógł rywalizować.

Nie musi być mistrzem swojej ligi narodowej, ale każda drużyna chętna do udziału ma otwarte drzwi, aby to zrobić (pod warunkiem, że są oficjalnie uznane przez ich narodową FA).

Kolejny warunek, który dotyczy tylko europejskich drużyn, polega na tym, że aby wziąć udział w World Winners Cup 2019, zespół musiał wziąć udział w edycji 2019 Euro Winners Cup lub Euro Winners Challenge.

Przez pierwszy rok zidentyfikowaliśmy Alanyę jako miejsce o dużym potencjale z wielu różnych powodów. Umiejscowienie strategiczne między Europą, Azją i Afryką, łagodna pogoda przez cały rok, wspaniałe hotele i zakwaterowanie w ofercie, ekspertyza turystyczna i bardzo dobrze połączone lotnisko (z Istambulem jako jednym z głównych węzłów lotniczych na świecie) sprawiają, że turecki ośrodek jest doskonałym miejscem na konkurencję o zasięgu globalnym.

Poza tym Alanya jest dobrze zorientowana w sposobach plażowej piłki nożnej. Śródziemnomorskie miasto jest jednym z głównych miejsc Tureckiej Ligi Piłki Nożnej Plażowej. Od kilku lat jest gospodarzem ostatnich etapów ogólnopolskiego konkursu, jest to jedno z głównych miejsc w piłce nożnej plażowej w kraju, a także ostatnio organizowane zawody międzynarodowe .

Rada miasta, wraz z zaangażowaniem klubu Alanyasport, są bardzo zainteresowani organizacją tego nowego konkursu, co daje nam absolutną pewność, że stanie się nowym historycznym rozdziałem dla naszego ukochanego sportu.

Zaledwie dzień po ogłoszeniu turnieju, otrzymaliśmy już duże zainteresowanie udziałem graczy i zespołów, co jest kolejnym świetnym znakiem.

Nie możemy się doczekać do września, aby zobaczyć, jak się zaczyna – ale czekanie będzie tego warte!

* Daty będą się różnić w zależności od liczby drużyn uczestniczących w zawodach i ostatecznego formatu zawodów.

 

Tags: , , ,