Nowym piłkarzem Wisły Płock oficjalnie został Wojciech Szumilas. 23-letni ofensywny pomocnik dołączył do nas na zasadzie wolnego transferu i podpisał umowę na dwa lata z możliwością przedłużenia o dwanaście miesięcy.

Wojciech Szumilas urodził się 7 listopada 1996 roku w Lędzinach, gdzie stawiał też pierwsze piłkarskie kroki. Z uwagi na długość stażu jest jednak wychowankiem GKS-u Tychy, którego barwy reprezentował w ostatnim sezonie. W rozgrywkach 2019/2020 wystąpił w 21 spotkaniach (1017 minut na boisku), w których zanotował łącznie 9 bramek w Fortuna 1. Lidze i Pucharze Polski oraz 2 asysty. 

W przeszłości wszechstronny, lewonożny pomocnik przebywał również na wypożyczeniach w Legionovii Legionowo (sezon 2017/18 w II lidze), a także w BKS-ie Stali Bielsko Biała i Górniku Wesoła (sezon 2014/15 w III lidze).

– Ten transfer traktuję jako spełnienie marzenia o grze w najwyższej klasie rozgrywkowej. Myślę, że jest to cel każdego zawodnika. Moimi atutami na boisku są przede wszystkim stałe fragmenty gry. Potrafię też dobrze uderzyć z dystansu, czy uruchomić akcję ofensywną prostopadłym podaniem. Z szatni Wisły Płock osobiście jeszcze nikogo nie znam, ale oczywiście kojarzę wszystkich zawodników. Wiadomo, że niektórych z nich nie da się nie kojarzyć (śmiech). Szczerze mówiąc poczynania drużyny i klubu obserwuję już od dłuższego czasu, więc nie jest mi to miejsce obce. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony i gotowy na nowe wyzwania.  powiedział nam Wojtek na chwilę po podpisaniu kontraktu z Nafciarzami.