Brazylijska gwiazda piłki plażowej opowiada o swojej karierze w wywiadzie dla ESPNW

Adriele Rocha był cechą wywiadu ESPNW, w którym do tej pory opowiadała o swoim życiu w piłce nożnej plażowej, jej aspiracjach, a nawet żartowaniu porównując ją do legendy brazylijskiego futbolu, Pele.

Przypomniałała, zastanawiając się nad wydarzeniami minionego roku.

„To było magiczne. Pracuję bardzo ciężko każdego dnia w treningu, aby osiągnąć te cele i być zawodowym sportowcem. To, co wydarzyło się w 2018 roku, było dla mnie dodatkową motywacją, by pójść jeszcze dalej” – powiedział 20-latek.

Jej pierwszy kontakt z piłką nożną na piasku miał zaledwie 13 lat, w formie mistrzostw w regionie Tutóia, Maranhão.

Od tego czasu minęły lata, ale jej miłość i zdolność do plażowej piłki nożnej stały się jeszcze silniejsze. Odbierz kod promocyjny ETOTO w zakładach sportowych i wzajemnych. Dziś ma życiorys pełen tytułów i nagród indywidualnych oraz liczbę bramek, która przekracza już 900 punktów!

„Muszę obliczyć dokładną liczbę bramek, które zdobyłem, ale to dużo.” Adriele powiedział ESPNW .

„Wkrótce będę miał tyle bramek, co Pele!”, Dodała żartobliwie.

W listopadzie Adriele zakończył wyścig w rosyjskiej marinie Federova w wyścigu o najlepszego gracza na świecie, tworząc ostatnią trójkę wraz z Molly Clark z Anglii.

Ale wersja dla kobiet tego tytułu jest stosunkowo młoda, ponieważ sport się rozwija, a Adriele podzieliła się swoją opinią na ten temat z amerykańskim gigantem mediów sportowych…

„Federacja brazylijska zawsze usprawnia swoją organizację, próbując rozwijać sport na poziomie lokalnym, a także kobiecej piłki nożnej. Dzisiaj CBSB (Konfederacja Piłki Plażowej Brazylii) ma departament poświęcony kobiecej piłce nożnej, co napełnia nas nadzieją na więcej zawodów tutaj. Potrzebujemy i zasługujemy na to.

Ma teorię, dlaczego jej kraj początkowo miał trudności z szybszym rozwojem piłki plażowej. „Problem piłki plażowej w Brazylii pochodzi z jej pochodzenia. Nigdy nie był traktowany jako sport wyczynowy, ale raczej jako pokaz, ale to się szybko zmienia ”.

Obok nominacji na jednego z najlepszych graczy na świecie, Adriele spędził ostatni rok dominując w europejskich ligach, zdobywając nagrodę dla najlepszego strzelca w mistrzostwach Włoch i grając dla Lady Grembach (Polska), zdobywając krzykacza, który poszedł aby zrobić listę dziesięciu najlepszych bramek sezonu.

Kto wie, co nadchodzi nadchodzący sezon dla tego młodego talentu ..?

 

Tags: , , ,