Brazylijska gwiazda piłki plażowej opowiada o swojej karierze w wywiadzie dla ESPNW

Adriele Rocha był cechą wywiadu ESPNW, w którym do tej pory opowiadała o swoim życiu w piłce nożnej plażowej, jej aspiracjach, a nawet żartowaniu porównując ją do legendy brazylijskiego futbolu, Pele.

Przypomniałała, zastanawiając się nad wydarzeniami minionego roku.

„To było magiczne. Pracuję bardzo ciężko każdego dnia w treningu, aby osiągnąć te cele i być zawodowym sportowcem. To, co wydarzyło się w 2018 roku, było dla mnie dodatkową motywacją, by pójść jeszcze dalej” – powiedział 20-latek.

Jej pierwszy kontakt z piłką nożną na piasku miał zaledwie 13 lat, w formie mistrzostw w regionie Tutóia, Maranhão.

Od tego czasu minęły lata, ale jej miłość i zdolność do plażowej piłki nożnej stały się jeszcze silniejsze. Odbierz kod promocyjny ETOTO w zakładach sportowych i wzajemnych. Dziś ma życiorys pełen tytułów i nagród indywidualnych oraz liczbę bramek, która przekracza już 900 punktów!

„Muszę obliczyć dokładną liczbę bramek, które zdobyłem, ale to dużo.” Adriele powiedział ESPNW .

„Wkrótce będę miał tyle bramek, co Pele!”, Dodała żartobliwie.

W listopadzie Adriele zakończył wyścig w rosyjskiej marinie Federova w wyścigu o najlepszego gracza na świecie, tworząc ostatnią trójkę wraz z Molly Clark z Anglii.

Ale wersja dla kobiet tego tytułu jest stosunkowo młoda, ponieważ sport się rozwija, a Adriele podzieliła się swoją opinią na ten temat z amerykańskim gigantem mediów sportowych…

„Federacja brazylijska zawsze usprawnia swoją organizację, próbując rozwijać sport na poziomie lokalnym, a także kobiecej piłki nożnej. Dzisiaj CBSB (Konfederacja Piłki Plażowej Brazylii) ma departament poświęcony kobiecej piłce nożnej, co napełnia nas nadzieją na więcej zawodów tutaj. Potrzebujemy i zasługujemy na to.

Ma teorię, dlaczego jej kraj początkowo miał trudności z szybszym rozwojem piłki plażowej. „Problem piłki plażowej w Brazylii pochodzi z jej pochodzenia. Nigdy nie był traktowany jako sport wyczynowy, ale raczej jako pokaz, ale to się szybko zmienia ”.

Obok nominacji na jednego z najlepszych graczy na świecie, Adriele spędził ostatni rok dominując w europejskich ligach, zdobywając nagrodę dla najlepszego strzelca w mistrzostwach Włoch i grając dla Lady Grembach (Polska), zdobywając krzykacza, który poszedł aby zrobić listę dziesięciu najlepszych bramek sezonu.

Kto wie, co nadchodzi nadchodzący sezon dla tego młodego talentu ..?

„Wkrótce zdobędę tyle goli, ile Pele” – mówi ESPN Adriele Rocha
3.9 (78.46%) 13 vote[s]

 

Tags: , , ,