W niedzielę 2 lutego o godzinie 18:00 w ostatniej grze kontrolnej przed wznowieniem rozgrywek ligowych Wisła Płock zremisowała na wyjeździe z Legią Warszawa 1:1.

Na głównej płycie Stadionu Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ekipa trenera Radosława Sobolewskiego zmierzyła się z aktualnym liderem rozgrywek PKO Ekstraklasy Legią Warszawa. Bramkę dla Wisły zdobył Mateusz Szwoch. Na listę strzelców po stronie gospodarzy niedzielnego meczu towarzyskiego wpisał się natomiast José Kanté.

Trener Sobolewski po meczu: 

„Mecz z Legią był niejako zwieńczeniem zimowego okresu przygotowawczego. Wyniki sparingów nie mają większego znaczenia, dla mnie liczy się przede wszystkim fakt, że wiem, co funkcjonuje należycie, a na co musimy ze sztabem zwrócić jeszcze uwagę.

Jestem zadowolony z przebiegu zimowych przygotowań, gdzie mieliśmy okazję zmierzyć się z klasowymi przeciwnikami oraz skupić się na treningach na bardzo dobrze przygotowanych boiskach.

Przed nami jeszcze kilka dni na ostatnie szlify na własnych obiektach. W następną niedzielę czeka nas prawdziwy sprawdzian, bo do Płocka przyjedzie Pogoń Szczecin. Jesteśmy zmobilizowani i gotowi. Liczę, że uda się nam osiągnąć korzystny rezultat.”

 

Tags: ,