Pakiet powitalny legalnego polskiego bukmachera STS niekwestionowanie najlepszy na rynku! Tak wynika z rankingów niezależnych Ekspertów:

  • Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk
  • Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk (IBS PAN) oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu (WSB) przeprowadziły badanie pakietów powitalnych legalnych firm bukmacherskich w Polsce.
Według niezależnych ekspertów najatrakcyjniejszy pakiet powitalny oferuje STS.

Nie masz jeszcze konta w STSZałóż konto z kodem promocyjnym BETSTS i odbierz dodatkowo darmowe 29 PLN w postaci freebeta (darmowego zakładu) + zakład bez ryzyka 30 PLN

Badanie przeprowadzone przez analityków z Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk polegało na wykonaniu po 100 symulacji gier dla poszczególnych bukmacherów z uwzględnieniem różnych warunków otrzymania bonusów powitalnych takich jak np. wysokość wpłaty pierwszego depozytu przez gracza. Symulacje komputerowe, przeprowadzone przez badaczy, miały na celu odzwierciedlenie zachowania gracza, któremu zależy na maksymalnym wykorzystaniu przyznanych przez firmy bukmacherskie profitów. W analizach, przeprowadzonych przez IBS PAN w okresie kwiecień-lipiec 2020 wykorzystano specjalnie opracowane modele matematyczne uwzględniające specyfikę bonusów powitalnych u poszczególnych bukmacherów. Więcej na temat raportu bukmacherskiego Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk

Badanie przeprowadzone przez analityków Wyższej Szkoły Bankowej składało się z dwóch części. W pierwszej oszacowano wartość oczekiwaną bonusów od depozytu oraz cashbacków. W drugiej części analizy do wyceny matematycznej bonusów głównych naukowcy dodali inne zmienne, które świadczą o konkurencyjności poszczególnych bonusów. Zmienne to m.in.: minimalny kurs kuponu wymagany przez bukmachera, maksymalny możliwy do uzyskania bonus od depozytu, dodatkowe promocje bukmacherskie.

Dzięki zastosowaniu dwóch metod porządkowania liniowego (sum standaryzowanych oraz wzorca rozwoju) WSB otrzymała wyniki zbiorcze, które jednoznacznie pokazały, że obecny bonus powitalny STS jest najatrakcyjniejszy na rynku. Więcej na temat raportu bukmacherskiego analityków Wyższej Szkoły Bankowej

Dwa ośrodki naukowe wykorzystały modele matematyczne w celu sprawdzenia bonusów powitalnych, które otrzymują nowi gracze w momencie zakładania konta i rozpoczynania korzystania z oferty zakładów bukmacherskich. Przeanalizowanych zostało 10 krajowych podmiotów.

  1. Raport PAN.

Materiał badawczy stanowiły bonusy bukmacherskie oferowane graczom przy pierwszej rejestracji. Celem badania była ocena jakości bonusów powitalnych pod kątem atrakcyjności, a przez to należy rozumieć jak najlepszą wartość współczynnika zdeponowanych środków pieniężnych w stosunku do potencjalnego zwrotu.

Badanie przeprowadzone przez analityków z Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk polegało na wykonaniu po 100 symulacji gier dla poszczególnych bukmacherów z uwzględnieniem różnych warunków otrzymania bonusów powitalnych takich jak np. wysokość wpłaty pierwszego depozytu przez gracza. Symulacje komputerowe, przeprowadzone przez badaczy, miały na celu odzwierciedlenie zachowania gracza, któremu zależy na maksymalnym wykorzystaniu przyznanych przez firmy bukmacherskie profitów. W analizach, przeprowadzonych przez IBS PAN w okresie kwiecień-lipiec 2020 wykorzystano specjalnie opracowane modele matematyczne uwzględniające specyfikę bonusów powitalnych u poszczególnych bukmacherów.

W poniższej tabeli są przedstawione wartości średnich wygranych ze stu symulacji obrotu depozytem i bonusem. Wynika z niej, że w STS można uzyskać najwyższe wygrane. Przy wpłacie 20 zł średnia wartość wygranych wynosi w STS ponad 35 zł. Przy najwyższej badanej wpłacie – 1200 zł – średnia wygranych to 1223 zł, jest to najlepszy wynik spośród wszystkich operatorów.

Depozyt + bonusy ważone – wartość średnia wygranych – Wpłata startowa [PLN]

Bukmacher205010020050010001200
BETCLIC14,45137,03666,022123,660325,816615,828673,612
TOTOLOTEK11,23123,63956,216140,543312,865445,233848,411
PZBUK11,30427,37656,967107,899328,308661,686633,948
STS35,25973,834125,462248,972551,3331062,4611223,106
ETOTO19,64938,38297,884156,790339,798659,125817,617
FORTUNA34,90050,45471,077153,089309,113651,896750,094
LVBET18,34435,68085,959157,938540,7531177,3701015,350
TOTALBET28,54958,88099,808222,315502,602749,6311043,312
EWINNER9,27336,17485,894169,466505,701955,4011062,641
FORBET10,22331,70866,331107,514297,059672,868793,718

Wyniki otrzymane z zaimplementowanych modeli gier dla sum depozytów z uzyskanymi bonusami, z marżą 5%, w kolumnach znajdują się wartości średnie wygranych ze 100 symulacji gier [PLN].

Badacze PAN przeprowadzili szereg analiz, różniących się założeniami, co do istotnych elementów gier i ich modeli, w tym, m.in. symulacje, wykorzystujące dane z uwzględnieniem wag, przypisanych poszczególnym aspektom oferty bukmacherskiej. Bonusom powitalnym zostały przypisane parametry, których wartości określono, biorąc pod uwagę takie zmienne, jak np. wymagany minimalny kurs obrotu, czas na obrót depozytem bądź bonusem, liczba wymaganych obrotów, czy maksymalna wartość pakietu powitalnego. Wyniki uzyskane ze 100 symulacji gier dla sum depozytów o wartościach: 20 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł, 500 zł, 1000 zł, 1200 zł z bonusami ważonymi i marżą w wysokości 5% potwierdzają, iż najbardziej korzystne jakościowo bonusy powitalne można uzyskać w STS.

W celu otrzymania jak najdokładniejszych wyników, uwzględniono również „wagi bonusów”, czyli dane, których nie dało się ująć wprost w modelu gry. Są to: maksymalna wartość pakietu powitalnego, liczba wymaganych obrotów, minimalny kurs obrotu oraz czas na obrót depozytem i/lub bonusem. Przy ich uwzględnieniu w STS wartość średnich wygranych jest jeszcze wyższa niż u innych operatorów.

Depozyt + bonusy ważone – wartość średnia wygranych – Wpłata startowa [PLN]

Bukmacher205010020050010001200
BETCLIC12,95030,21161,661111,253302,400548,556650,168
TOTOLOTEK8,03616,41243,13887,344213,843332,642599,672
PZBUK10,11424,51751,15596,389299,674604,003574,730
STS25,32660,881101,166202,787441,204832,655956,678
ETOTO10,36020,90250,736111,654291,253588,709763,097
FORTUNA31,08239,44651,986104,588198,178405,947469,403
LVBET13,14624,80560,125114,185358,637755,403689,051
TOTALBET21,28339,14561,236140,387305,256393,809589,415
EWINNER9,27323,10655,090114,666317,664556,410762,270
FORBET9,17628,46059,53596,499266,625603,933712,402

Wyniki uzyskane z zaimplementowanych modeli gier dla sum depozytów z bonusami ważonymi, z marżą 5%, w kolumnach znajdują się wartości średnie wygranych ze 100 symulacji gier [PLN].

  1. Raport Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

Eksperci przeanalizowali jak atrakcyjne dla klientów są pakiety powitalne u bukmacherów. Z badania powstał ranking – przedstawia on atrakcyjność oferty, im wyższy wskaźnik uzyskał w nim bukmacher, tym jego propozycja jest korzystniejsza dla gracza. Wyniki pokazują, że STS wyraźnie wyprzedza pozostałych operatorów. 

Badanie przeprowadzone przez analityków Wyższej Szkoły Bankowej składało się z dwóch części. W pierwszej oszacowano wartość oczekiwaną bonusów od depozytu oraz cashbacków. W drugiej części analizy do wyceny matematycznej bonusów głównych naukowcy dodali inne zmienne, które świadczą o konkurencyjności poszczególnych bonusów. Zmienne to m.in.: minimalny kurs kuponu wymagany przez bukmachera, maksymalny możliwy do uzyskania bonus od depozytu, dodatkowe promocje bukmacherskie.

Dzięki zastosowaniu dwóch metod porządkowania liniowego (sum standaryzowanych oraz wzorca rozwoju) WSB otrzymała wyniki zbiorcze, które jednoznacznie pokazały, że obecny bonus powitalny STS jest najatrakcyjniejszy na rynku.

Wartości miar rozwoju obliczonych na podstawie metod taksonomicznych były najwyższe w przypadku firmy STS. W metodach tych im wyższa wartość liczbowa miary rozwoju tym wyższy poziom badanego zjawiska. W przypadku badania bonusów bukmacherskich przez analityków WSB wyższa wartość oznacza zatem bardziej atrakcyjny pakiet powitalny. Wnioski z badań wskazują, że spośród badanych 10 pakietów powitalnych najlepszą ofertę dla nowych graczy kieruje STS, następnie Fortuna oraz Totalbet. Ranking zamykają pakiety powitalne firm Totolotek oraz eToto.

***

STS jest największą firmą bukmacherską w Polsce, która działa również na skalę międzynarodową. Spółka prowadzi działalność na rynkach europejskich, usługi są dostępne w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Islandii, Luksemburgu, Słowenii, Andorze, San Marino oraz na Gibraltarze, Słowacji, Malcie i Łotwie. Za sprawą dynamicznego rozwoju w ciągu ostatnich lat STS zdominował sektor legalnych firm bukmacherskich w Polsce – znacznie zwiększając udziały rynkowe, które wynoszą ok. 50%.

Firma nieprzerwanie inwestuje w rozwój nowoczesnych i innowacyjnych technologii, dzięki którym zdystansowała krajowych konkurentów. STS udostępnia usługi online nie tylko za pośrednictwem strony internetowej, ale również jej mobilnej wersji, jak i aplikacjom dedykowanym systemom Android i iOS. Firma cały czas rozwija ofertę, udostępniając m.in. kolejne zakłady na żywo oraz umacniając wiodącą pozycję w dziedzinie esportu. Bukmacher stworzył też własny system wypłat – STSpay – pozwalający na szybkie przelewy przez 7 dni w tygodniu w godzinach 10:00 – 24:00. STS, za sprawą inwestycji kapitałowej w czeską spółkę Greep, stał się współwłaścicielem systemu bukmacherskiego BetSys, z którego korzysta.

Za sprawą efektywnego i całodobowego systemu Customer Service, STS jest w stanie doskonale odpowiadać na rosnące zapotrzebowania klientów. Firma oferuje ponadto możliwość oglądania transmisji wydarzeń sportowych na żywo w internecie, za pośrednictwem STS TV. Usługa jest dostępna także użytkownikom urządzeń mobilnych. Każdego miesiąca firma udostępnia transmisje nawet 5000 wydarzeń sportowych, w tym m.in. piłki nożnej, tenisa, siatkówki, koszykówki oraz innych sportów.

Bukmacher aktywnie angażuje się we wspieranie polskiego sportu, będąc największym prywatnym podmiotem na rodzimym rynku sponsoringu. Firma jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, a także sponsorem głównym Jagiellonii Białystok oraz oficjalnym bukmacherem Lecha Poznań, Cracovii, Pogoni Szczecin, Górnika Zabrze, Zagłębia Lubin, Polskiej Ligi Siatkówki, Anwilu Włocławek oraz PGE Kielce, a także Futsal Ekstraklasa czy innych klubów i związków sportowych. STS angażuje się także we wsparcie esportu.

Firma powstała w 1997 roku. Spółka posiada nowoczesne punkty przyjmowania zakładów, które znajdują się w każdym większym mieście w Polsce – łącznie na terenie kraju jest ich ponad 440. STS zatrudnia przeszło 1500 osób.