Finał Mistrzostw w Piłce Nożnej Plaży Concacaf Puerto Vallarta odbędzie się między USA i Meksykiem!

USA i Meksyk kontynuują swoje niepokonane biegi, aby dotrzeć do finału w Puerto Vallarta, jednocześnie potwierdzając swoje miejsce jako przedstawiciele Concacaf na Mistrzostwach Świata FIFA Beach Soccer.

Gospodarze dotarli do trzeciego z rzędu finału, wygrywając z Panamą, podczas gdy USA wykorzystali późne gole i rzuty karne, aby ostatecznie opuścić Salwador. 

PÓŁFINAŁY

 

USA przeciwko Salwadorowi

Ten mecz reprezentował powód, dla którego obie te drużyny podróżowały po całym kontynencie, ponieważ nagroda za dzisiejsze zwycięstwo oznaczałaby kwalifikację do FIFA Beach Soccer World Cup Paragwaj 2019.

Boki były bardzo dobrze dopasowane, a zwycięstwo nie było łatwe, ponieważ w Puerto Vallarta nie doszło jeszcze do zwycięstwa; ale ten bieg skończy się dla jednego z nich dzisiaj. 

Pedromo strzelił w otwieraczu, by po siedmiu minutach wyprzedzić Salwadoru, ale USA pokazały, że nie będą zniechęceni, ponieważ Perera uderzył w poprzeczkę bezpośrednio po rozpoczęciu meczu.

To było tylko ostrzeżenie i po bardzo napiętym pierwszym okresie, duża liczba siódemka odsunęła od siebie set z zaledwie sześcioma sekundami!

Drugi okres rozpoczął się od boków na równych poziomach i tak pozostało dzięki wydajności obydwu bramkarzy, którzy musieli być w ciągłej czujności z tak licznymi strzelcami bramkowymi na piasku.

Ale impas został przerwany, gdy Perdomo uderzył piłkę w dach sieci z mniej niż minutą drugiego okresu.

Dzięki szczupłej przewadze i zaledwie ostatnich 12 minutom gry Salwadorczycy mocno popchnęli się i złapali trzecią, Perdomo uderzając w genialny rzut. Jednak Canale rzucił daleką strzelaninę z Toth, by zabrać USA z powrotem do tyłu.

Czas uciekał, a Stany Zjednoczone desperacko walczyły o odzyskanie kontroli nad grą. Ostatecznie wyrównywacz przyszedł, gdy Salwador został złapany za drzemkę, gdy szybki rzut Mondragonem był kierowany przez Don Santosa, zmuszając dodatkowy czas.

Gdy zwycięski gol nie pojawił się w dodanych trzech minutach, był tylko jeden sposób na rozstrzygnięcie remisu – kary! Historia zdawała się powtarzać w Salwadorze, ponieważ w półfinale 2017 ich bieg zakończył się z rzutu karnego przeciwko Panamie.

Zespoły wywalczyły trzy pierwsze rzuty karne, ale w wyniku nacisku na etapie nagłej śmierci Salwadorczycy najpierw mrugnęli. Robles rzucił karę, gdy gracz z USA świętował powrót do globalnej rozgrywki.

Cele: 0-1: Perdomo, min. 5 (1); 1-1: Perera, min. 0 (1); 1-2: Perdomo, min. 0 (2); 1-3: Perdomo, min. 7 (3); 2-3: Canale, min. 7 (3); 3-3: Dos Santos, min. 1 (3);

PSO: 1-0: Perera, strzelił; 1-1: Ruiz, strzelił; 2-1: Reyes, strzelił; 2-2: Perdomo, strzelony; 3-2: Toth, strzelił; 3-3: Batres, strzelony; 4-3: Akol, strzelony; 4-4: Ramirez, strzelił; 5-4: Mondragon, strzelony; 5-4: Robles, brakowało;

 

Meksyk v Panama 

To spotkanie drużyn narodowych było powtórzeniem ostatniego finału Mistrzostw Piłki Nożnej Concacaf Beach, po tym jak obaj już zakwalifikowali się do poprzedniej edycji Pucharu Świata; tym razem stawka była prawdopodobnie znacznie wyższa…

Czy gospodarze mogą podążać za Stanami Zjednoczonymi, aby zakwalifikować się do Mistrzostw Świata FIFA Beach Soccer? Albo czy Panama dotrze do finału w drugiej edycji.

Żadna z drużyn nie była skłonna popełnić początkowego błędu, ale Meksyk stopniowo stawał się coraz bardziej odważny, ponieważ okres otwarcia trwał nadal. Mimo wielu szans pierwsze 12 zakończyło bezbramkowe.

Nacisk kontynuowano w drugim okresie, a Panama była silna wobec ataku. Ale cel nadszedł i nadszedł, gdy Maldonado wzniósł się ponad obrońców, kiwając głową w stronę Meksyku.

Po tak dobrej obronie przez połowę meczu, Panama została pokonana przez zaskakująco prosty ruch i zostali pokonani ponownie, gdy meksykański bramkarz Villaseñor uderzył bardzo niecelnie z własnej strefy, ale piłka jakoś wymknęła się z rękawic przeciwnika , Jose Victoria.

Przy dwóch straconych bramkach panamanowie zdawali się spadać trochę w głąb trzeciego okresu, a strzał Nestora Martineza, który zmierzał w kierunku bramki, został zmieniony w siatkę przez obrońcę Panama, Kelly. 

Na 3: 0 i zaledwie 3 minuty na dobę, Panama była w wyścigu z czasem, wyścigu, który ostatecznie przegrał. 

Gospodarze byli lepszą drużyną i dzięki lepszemu występowi odnieśli zwycięstwo, by przedłużyć swój niepokonany mecz w finałowym pojedynku z USA w niedzielę – nie przegap tego!

Bramki: 1-0: Maldonado, min. 7 (2); 2-0: Villaseñor, min. 6 (2); 3-0: Kelly (OG), min. 4 (3);

 

Wczorajsze wyniki

Piątek 17 maja

14:15 – Salwador 8-4 Bahamy (ćwierćfinał)

15:30 – USA 5-1 Gwadelupa (Kwartał)

16:45 – Panama 6-4 Gwatemala (ćwierćfinał)

18:00 – Meksyk 5-4 Trynidad i Tobago (ćwierćfinał)

 

Dzisiejsze wyniki

Sobota 18 maja

16:45 – USA 3 (5) – (4) 3 Salwador (półfinał)

18:00 – Meksyk 3-0 Panama (półfinał)

 

Przyszłe mecze

Niedziela 19 maja

14:15 – Panama w Salwadorze (dogrywka trzeciego miejsca)

15:45 – Meksyk przeciwko USA (FINAL)

 

Tags: ,