Federacja Piłkarska Stanów Zjednoczonych odwołała wszystkie mecze reprezentacji mężczyzn i kobiet w marcu i kwietniu z powodu pandemii COVID-19, federacja ogłosiła w czwartek.

Pod koniec miesiąca mężczyźni mieli rozegrać dwie mecze towarzyskie w Europie przeciwko Holandii i Walii, podczas gdy kobiety planowały w kwietniu rozegrać mecze z Australią i Brazylią w USA.

„Ponieważ zdrowie naszych zawodników, trenerów, personelu i fanów jest naszym głównym priorytetem, US Soccer zdecydowało, że w najlepszym interesie leży anulowanie większości naszych nadchodzących obozów krajowych i międzynarodowych na wszystkich poziomach, w tym naszych starszych krajowych mężczyzn i kobiet Mecze drużynowe w marcu i kwietniu, z powodu wybuchu COVID-19 ”, powiedział dyrektor medyczny US Soccer George Chiampas w oświadczeniu federacji. „Jesteśmy w kontakcie z Centrami Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC), a także stanowymi i lokalnymi departamentami zdrowia publicznego, a po tych rozmowach i ciągłym monitorowaniu sytuacji jesteśmy przekonani, że jest to najlepsza decyzja, biorąc pod uwagę trwające ogólnoświatowa sytuacja zdrowotna ”.

Olimpijski turniej kwalifikacyjny Concacaf w Meksyku od 20 marca do 1 kwietnia nie został jeszcze odwołany, chociaż US Soccer utrzymuje ścisłą komunikację z urzędnikami.

Oprócz wydarzeń drużyn narodowych, US Soccer ogłosiło także w czwartek zawieszenie sezonu regularnego chłopców i dziewcząt US Soccer Development Academy do końca kwietnia i odwołało wiosenny puchar Akademii Rozwoju Allstate 2020, który odbędzie się 29 kwietnia-4 maja w Kansas City, Mo. i Greensboro, NC

Major League Soccer zawiesiła sezon na kolejne 30 dni w czwartek. Również w czwartek Concacaf zawiesił Ligę Mistrzów ze skutkiem natychmiastowym.