Po 10 latach Charrúa powraca do światowego pokazu, jako że panujący mistrzowie udadzą się do Paragwaju, by bronić swojej korony

Brazylia i Urugwaj będą towarzyszyć Paragwajowi jako przedstawiciele CONMEBOL w nadchodzącym Pucharze Świata w Piłce Nożnej FIFA w Paragwaju 2019 , po półfinałach Eliminatorias CONMEBOL, które odbyły się dziś w Parque Olímpico de Rio de Janeiro (Brazylia).

Napięty 4-3 Charrúa zdenerwował Paragwaj i zapewnił sobie miejsce w finale kontynentalnym, a co najważniejsze, bilet na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA, których nie było w ciągu ostatnich dziesięciu lat, od czasu ich ostatniego globalnego doświadczenia w Dubaj 2009.

Gra była bardzo zacięta, ponieważ Paragwaj, mimo że ma już zapewnione miejsce w Pucharze Świata, nadal chciał przejść całą drogę w eliminatorias CONMEBOL i po raz pierwszy zdobyć południowoamerykańską koronę.

Paragwaj zmienił wynik na około 3: 2 przed początkiem trzeciego okresu, ale Urugwaj zareagował w ostatnim etapie gry, aby wyjść z tyłu i przejąć zwycięstwo, miejsce w finale i bilet do FIFA Puchar Świata w piłce nożnej plażowej.

W drugim półfinale Eliminatorias CONMEBOL al Mundial de Fútbol Playa – Rio 2019 gospodarze Brazylia nie dali Argentynie szansy i zapewnili kolejną kwalifikację do Mistrzostw Świata, rywalizacji, której nigdy nie przegapili.

Albiceleste zakwestionował broniących tytułu mistrzów świata w pierwszej połowie gry, ale ludzie Gilberto przygotowali się po Argentynie 2: 1 i zmienili drastycznie, z 8-1 biegiem, który pozostawił Argentyńczyków bezsilnych.