W sobotę na nowym boisku w Chodeczku odbędzie się turniej piłki plażowej III Chodecz Beach Soccer Cup 2019. O zwycięstwo powalczą: Zgoda Chodecz BST, Junior Hurtap Łęczyca, Dzikie Koty, B KP Łódź U-21, Gladiatorzy i FC Szarańcza

To już trzecia edycja turnieju plażowej odmiany piłki nożnej organizowanego przez Zgodę Chodecz BST, jedyną profesjonalną drużynę w kujawsko-pomorskim. Poprzednie dwie imprezy odbywały się w latach 2015 i 2016 i były robione dla drużyn z całego kraju. Po trzech latach przerwy impreza wraca na sportową mapę regionu. Jest ku temu doskonała okazja – w Chodeczku powstało w tym roku nowe boisko do beach soccera, które zostanie przechrzczone właśnie w sobotę. Jak mówią organizatorzy, turniej wraca na stałe, ma być cykliczny i ma być docelowo organizowany dla lokalnych drużyn.

Zapraszamy wszystkich miłośników plażowej piłki nożnej na turniej organizowany przez nasz klub. W sobotę na boisku w Chodeczku będzie na co popatrzeć. Beach Soccer to bardzo widowiskowa dyscyplina i chcemy ją propagować wśród mieszkańców naszego regionu – mówi Bartłomiej Stolarz, bramkarz Zgody Chodecz – Mamy nadzieję że turniej się spodoba zarówno sportowcom, jak i kibicom i na stałe wróci do kalendarza imprez sportowych organizowanych w województwie kujawsko-pomorskim. Dzięki tym imprezom chcemy także wyszukiwać nowych zawodników, którzy mogliby zasilić szeregi naszej drużyny. Na pewno gdzieś tam jest wielu utalentowanych piłkarzy.

W sobotę w Chodeczku o zwycięstwo powalczy sześć drużyn, które na początku będą rywalizować w dwóch grupach. W grupie A zagrają: Zgoda Chodecz Beach Soccer Team, Junior Hurtap Łęczyca i Dzikie Koty. Do grupy B trafiły natomiast: B KP Łódź U-21, Gladiatorzy oraz FC Szarańcza. Trzy najlepsze ekipy otrzymają medale i puchary. Organizatorzy będą przyznawać także wyróżnienia indywidualne: dla MVP, króla strzelców i najlepszego bramkarza turnieju. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00.

Źródło:wloclawek.info.pl

 

Tags: , , ,