Kibice GKS-u Katowice zaapelowali niedawno o zadbanie o swoje bezpieczeństwo i pozostanie w domach, ale także o wsparcie dla wszystkich seniorów, którzy są w największej grupie ryzyka w okresie pandemii. Teraz kierują jeszcze jeden bardzo ważny apel.

„Dowiedzieliśmy się, że szpitale zmagają się z brakami krwi, dlatego cała GieKSa idzie oddać krew! Zachęcamy do robienia zdjęć w barwach oraz dodawania hashtagu #trójkolorowakrew, by jak najwięcej osób dowiedziało się o tym problemie! Nasze Miasto – Nasza Krew – Nasze Życie – GKS Katowice!” – piszą.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwróciło się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się w celu oddania krwi.

Jednocześnie przypomnijmy, że treningi zawodników i zawodniczek wielosekcyjnego GKS-u Katowice są obecnie zawieszone. – Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze. Zawodnicy otrzymali indywidualne rozpiski. Odwołując wspólne treningi, wpisujemy się w przyjęte powszechnie zalecenia. To jest obecnie jedynie słuszna droga postępowania – podkreśla Robert Góralczyk, dyrektor sportowy sekcji piłki nożnej.