Grupa C bierze dzień odpoczynku, ponieważ Trynidad i Tobago z grupy B i Panama kwalifikują się do następnej rundy

Drugie zwycięstwa i porażki w Mistrzostwach Plaży Piłkarskiej Concacaf Puerto Vallarta drugiego dnia wyślij dwie drużyny do ćwierćfinału i trzy drużyny z turnieju Betfan. Trinidad i Tobago i Panama są w ćwierćfinale po osiągnięciu sześciu punktów w pierwszych dwóch meczach grupowych, podczas gdy gospodarze Meksyk są na krawędzi dołączenia do nich.

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Wyspy Turks i Caicos oraz Jamajka są obecnie wykluczone z kwalifikacji do FIFA Beach Soccer World Cup.

To kolej na Grupę C, by usiąść w dniu dwóch bitew, podczas gdy Salwador i Gwadelupa zajęły po trzy punkty, ponieważ Grupa D dołączyła do walki.

Po losach Jamajka zdecydowała się na drugi dzień, walkę o miejsca w ćwierćfinale między Meksykiem, Gwatemalą i Kostaryką, ponieważ ostatni dzień etapów grupowych czeka…

Guadeloupe przeciwko Belize (grupa D)

Gwadelupa skończyła dziewięć miejsc powyżej Belize w ostatnich kwalifikacjach Concacaf na Bahamach i była w uderzającej odległości od miejsca Pucharu Świata, gdyby nie porażka 0: 3 z Meksykiem w półfinale.

Ale to Belize narysował pierwszą krew, kiedy Evan Mariano przerobił się na 1-0. Mężczyźni w kolorze niebieskim i białym atakowali drugi niebezpieczny atak, gdy Bordelai uderzył piłkę napastnika i strzelił w niskim korektorze z czterema minutami pierwszego okresu do zagrania.

Mecz był kwadratowy podczas pierwszego gwizdka, ale Gwadelupa złapała rywali przed gwizdkiem po wznowieniu gry z pośrednim rzutem wolnym, który Breter schował, by zdobyć prowadzenie. Belize marnował szanse na stworzenie, a Bordelai ukarał ich, gdy zakopał swoją sekundę z dystansu.

To było tylko kwestią czasu, kiedy ostatni strzelec Concacaf Beach Soccer Championship, Marlon Meza, otworzył swoje konto, a on zrobił to w stylu z niepowstrzymanym freekickiem, zmniejszając prowadzenie Guadeloupe do 3-2 w drugiej przerwie.

Podczas ponownego startu Raymond Ramos zjechał w dół flanki, pokonując dwóch obrońców, by trafić numer trzy, a Belize ponownie. Meza chwycił prowadzenie dla ludzi Dennisa Dale’a Serrano w połowie ostatniego okresu i mając dwa gole za Belize nagle spoglądali na większą szansę, by zobaczyć grę i zdobyć pierwsze punkty w grupie D.

Wayne Ford ruszył naprzód, by odepchnąć piłkę od obrońcy i wykonać wysoki strzał w stronę bramkarza, by zrobić piątkę, a on prawie miał inny, ale pechowy bobble zobaczył, że piłka odbija się nieszkodliwie po poprzeczce.

Tempo to nastąpiło, gdy Sebastien Hell zareagował najszybciej wśród jakiegoś zamieszania defensywnego w polu karnym Belize, aby go 4-5. Uderzył ponownie nie długo po potężnym nagłówku na pobliskim stanowisku, awansując zaledwie o dwie minuty na zegarze.

W tym, co stało się kolejką po meczu, Gwadelupa odzyskała kontrolę nad grą, gdy Mezence strzelił gola w ostatniej minucie, a po 16 sekundach Bordelai zakończył hat-tricka, aby zdobyć 7-5.

W jednym z ostatnich zwrotów Meza zdobył trzecią bramkę bezpośrednio po rozpoczęciu meczu, ale było już za późno, ponieważ Gwadelupa zdobyła trzy punkty z pierwszego meczu.

Cele: 0-1: Mariano, min. 5 (1); 1-1: Bordelai, min. 4 (1); 2-1: Breter, min. 10 (2); 3-1: Bordelai, min. 2 (2); 3-2: Meza, min. 0 (2); 3-3: Ramos, min. 11 (3); 3-4: Meza, min. 6 (3); 3-5: Ford, min. 4 (3); 4-5: Piekło, min. 3 (3); 5-5: Piekło, min. 2 (3); 6-5: Mezence, min. 1 (3); 7-5: Bordelai, min. 0 (3); 7-6: Meza, min. 0 (3);

Trynidad i Tobago – Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych (grupa B)

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych poniosły ciężką porażkę z finalistami ostatniej edycji, Panamą, w wczorajszym meczu otwarcia, a rzeczy nie zaczęły się zbyt dobrze w drugim dniu, ponieważ dobry strzał Woodley otworzył wynik w pierwszym okresie.

Rakeem Joseph wyrównał minutę później, trafiając w poprzeczkę obok słupka obok Cokera.

Trynidad i Tobago odzyskały prowadzenie, gdy luźna piłka spadła na Baileya, który uderzył go w pion, nie dając mu szansy.

Po raz kolejny przyszła odpowiedź z Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, jako strzelca ich jedynego gola wczorajszego, Josepha Leto, podwoił swój wynik z perfekcyjną karą, ale po zaledwie dwóch sekundach od otwarcia, King również otrzymał karę, czyniąc to 3-2 do Trynidadu i Tobago na przerwie.

Wyścig w polu karnym w połowie drugiego okresu sprawił, że King uderzył w bramkę numer dwa, a niemal natychmiast po tym Woodley przesunął przewagę Trinbagonian do trzech bramek, gdy bramkarz Curtis uderzył potężnym strzałem wysoko w powietrze, tylko po to, by zobaczyć, że odbija nad własną linią.

Bailey przerobił rzut wolny z bliskiej odległości, by zagrać siedem, a sześć minut do końca meczu nie wystarczyło ludziom Ruy da Silvy na powrót. W końcowym gwizdku wynik wynosił 7-2, ponieważ Trinidad i Tobago zabierają sześć punktów na sześć, wysyłając ich prosto do ćwierćfinału, podczas gdy, mając jeszcze pierwszy punkt w Puerto Vallarta, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych są poza bieg w kwalifikacjach do FIFA Beach Soccer World Cup.

Bramki: 1-0: Woodley, min. 9 (1); 1-1: Joseph, min. 8 (1); 2-1: Bailey, min. 3 (1); 2-2: Leto, min. 1 (1); 3-2: Król, min. 1 (1); 4-2: Król, min. 6 (2); 5-2: Woodley, min. 6 (2); 6-2: Woodley, min. 4 (2); 7-2: Bailey, min. 6 (3);

Costa Rica przeciwko Gwatemali (grupa A)

Drugiego dnia akcji piłki nożnej na plaży w Puerto Vallarta Kostaryka szukała dwóch zwycięstw z dwóch przeciwko Gwatemali, które wciąż szukały swoich pierwszych punktów.

Gwatemalczycy rozpoczęli silniejszą z dwóch stron, odsuwając się od bramki z pięknym celem drużynowym, który ostatecznie został wyeliminowany przez Gonzaleza. Trzymali się ołowiu aż do pierwszej przerwy.

Bramkarze byli zajęci utrzymywaniem wyniku w nienaruszonym stanie, ale Kostarykańczyk zwiększył presję i ostatecznie imponujący nadmiar Calero przełamał impas, a ludzie Jeffersona Martinsa byli równi.

Mecz mógł być słabo punktowany, ale nie był nudny, ponieważ przebłyski błyskotliwej gry często zagrażały równowadze wyników, ale defensywne akrobacje i strzelanie z linii bramkowej powstrzymywały napastników.

Gdy wreszcie nadszedł następny cel, była to kara Angel Saenz. Jednak w ciągu tej samej minuty Xavier Jimenez popędził w błoto, by okrążyć ostatniego obrońcę i uderzyć piłkę w górny róg, odkładając Kostarykę na poziom.

Mecz trwał w ten sposób, a Gwatemala objęła prowadzenie, a Kostaryka uparcie pokonała tę lukę. Drugi gol Gonzaleza został odwołany przez Espinozę, ale Moran był na wyciągnięcie ręki z rzutu wolnego z dystansu, a następnie prowadzący został przedłużony do 3-5, gdy Saenz wyleciał z obrony, by uderzyć nisko za bramkarza.

Po raz pierwszy między drużynami znalazła się poduszka z dwoma celami, a czas był przeciwko Costa Ricans. Gwatemala powstrzymała rywali, a ich efektywne zatrzymanie piłki sprawiło, że sędzia sięgał kilkakrotnie po karty, gdy napięcie rosło.

Po raz ostatni udało się zredukować lukę, ponieważ wolny strzelec Sanchez zmusił Carlosa Hurtarte w bramce Gwatemali do przesunięcia piłki do własnej sieci. Ale trzymali się smukłej linii, by przeskoczyć Kostarykę na pozycję ankiety w grupie A.

Cele: 0-1: M. Gonzalez, min. 9 (1); 1-1: Calero, min. 9 (2); 1-2: Saenz, min. 2 (2); 2-2: Jimenez, min. 2 (2); 2-2: Jimenez, min. 2 (2); 2-3: M. Gonzalez, min. 11 (3); 3-3: Espinoza, min. 9 (3); 3-4: Moran, min. 8 (3); 3-5: Saenz, min. 8 (3); 4-5: Hurtarte, min. 1 (3);

Trinidad i Tobago i Panama od pierwszego do czwartego finału turniejów kwalifikacyjnych Concacaf