Zobacz, co odkryła analiza przeprowadzona przez FIFA Technical Study Group.

Podczas gdy tysiące ludzi z całego świata dostrzegają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA w kwietniu i maju, niewielu będzie obserwowało z taką samą intensywnością lub kontrolą, co FIFA Technical Study Group.

Składający się z byłego reprezentanta Hiszpanii Ramiro Amarelle i Rossa Ongaro z Kanady, TSG osiedlił się na National Beach Soccer Arena w Malcolm Park, aby złapać każdą sekundę na żywo – nagrywając i analizując każdy ruch w celu przełamania najnowszych trendów w grze.

Informacje zebrane przez TSG na każdym turnieju są następnie analizowane i omawiane dalej w serii dyskusji przed opublikowaniem raportu końcowego.

Nadrabiając zaległości z Amarelle podczas turnieju w Nassau, staraliśmy się dowiedzieć, co wyróżniło się w tegorocznym FIFA Beach Soccer World Cup.

„ Myślę, że w tym Pucharze Świata widzimy poprawę bramkarzy ” – wyjaśnił. „ To największa różnica w stosunku do poprzedniej – ogólny poziom poprawił się, ale myślę, że kluczowym graczem był bramkarz .

„ Kontrolują większość gry, a większość drużyn daje swoim bramkarzom odpowiedzialność za rozpoczęcie gry, wybór najlepszej opcji i większość z nogami, chociaż niektórzy idą z rękami. Włochy i Brazylia są dobrymi przykładami zespołów, które grają tylko rękami .

„ Inni, tacy jak Iran, Szwajcaria, pokazują nam, jak grać z bramkarzem w innym systemie, który może być bardziej spektakularny i może zwiększyć przewagę nad sytuacją. Daje to możliwość gry w powietrzu, z umiejętnościami i marką, która jest dobra dla „show” .

„ Po drugiej stronie mamy zespoły, które mogą to zablokować i to zapewnia statyczny przepływ do gry. To jest coś, co musimy przeanalizować więcej. 

Podczas gdy bramkarze najwyraźniej podnieśli poziom gry, często zdobywając przewagę nad swoimi odpowiednikami w sytuacjach karnych, ogólny poziom gry również podskoczył na imprezie, podczas której trzy narody zadebiutowały w Pucharze Świata.

„ Poziom graczy fizycznie i technicznie, na przykład kopnięcia rowerów i salwy, tak bardzo się poprawiają” – dodał Ramiro – sam były były MVP Pucharu Świata .

„ Możesz zobaczyć, jak dużo energii mają, produkują kopnięcia rowerowe z dowolnego miejsca i we właściwy sposób. Oznacza to, że te zespoły, zwłaszcza te, które weszły daleko w turniej, pracują ciężej, ulepszają się dzięki programom długoterminowym i widać to .

„ Jestem pewien, że ogólny poziom jest wyższy niż kiedykolwiek. jest więcej lepszych, lepszych decyzji, są lepiej przygotowani do walki jeden na jednego, trudniej, szybciej i silniej, i kontrolują piłkę. Mogą tęsknić lub popełniać błędy, ale ogólnie gracze mogą uzyskać lepszą jakość niż wcześniej. 

Bahamy należały do ​​tych, którzy debiutowali na najwyższym poziomie gry wraz z Ekwadorem i Panamą, a gospodarze odnieśli przełomowy sukces na turnieju przeciwko Amerykanom Południowym.

Mężczyźni Alexandre’a Soaresa zajęli trzecie miejsce w grupie A, ale Amarelle jest przekonana, że ​​długoterminowa struktura mniej tradycyjnych narodów piłki plażowej, takich jak Bahamy, może wypłacić dywidendę.

„ Zespoły potrzebują doświadczenia i czasu, to było wspaniałe doświadczenie dla fanów i kraju, ponieważ organizujesz Mistrzostwa Świata, masz dużą szansę na grę z najlepszymi ”, kontynuował.

„ Puchar Świata pokazał im, że potrzebują procesu, ciężko pracowali i wkładali wiele wysiłku, ale proces wymaga czasu .

„ W krótkim czasie możesz ciężko pracować, ale przyjeżdżać z zespołami wysokiego szczebla konsekwentnie potrzebujesz lat i wielu konkursów. Potrzebujesz doświadczenia międzynarodowego dla swoich graczy i przeciwstaw się innym i lepszym graczom . ”

 

Tags: ,