Pozwólcie, że najpierw serdecznie gratuluję reprezentacji Rosji i Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej za ich niedawny sukces w Euro Beach Soccer League… no dobrze, chłopaki!

Sezon europejski dobiegł końca i zrobił to na wysokim poziomie. W ciągu ostatnich trzech miesięcy, które rozpoczęły się od oszałamiającego Pucharu Zdobywców Euro, który zgromadził więcej drużyn i graczy niż kiedykolwiek wcześniej, widzieliśmy, że nasz sport ponownie rozprzestrzenił się na cały kontynent.

Tradycja jest czymś, co sprawia, że ​​każdy sport staje się silniejszy, a tego lata widzieliśmy, że dziedzictwo plażowej piłki nożnej stale rośnie. Oprócz piątej wersji Pucharu Zdobywców Euro, odbyła się także 21. edycja najdłużej trwającej imprezy plażowej, BSWW Mundialito w tradycyjnym domu Cascais w Portugalii, z nie mniej niż czterema Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej FIFA Mistrzowie.

A mówiąc o solidności, Euro Beach Soccer League w tym roku świętowała 20. edycję. Dwie dekady bez przerwy to coś, z czego wszyscy możemy być bardzo dumni.

Przez te 20 lat cały kontynent spotkał się z miłością do piłki nożnej plażowej, a od pierwszej edycji 21 różnych krajów gościło imprezy Euro Beach Soccer League, podkreślając atrakcyjność naszego sportu w różnych krajach.

Tegoroczna rywalizacja przyniosła nam również odrodzenie dawnych mistrzów świata, Rosji, z nowym składem, któremu udało się zdobyć piąty tytuł europejski w zaciętej rywalizacji z najlepszymi narodami kontynentu w Terracinie.

Rzadko w historii zawodów finał był tak mocno kontestowany z wieloma czołowymi krajami, które okazały się imponującymi pokazami i mającymi autentyczne ambicje tytułu w ostatnim dniu rozgrywek grupowych, przed imponującym sukcesem Rosji w ostatnim dniu przeciwko Portugalii .

Słowo także dla Turcji – która w przyszłym roku zagra europejską piłkę nożną w Dywizji A. Po zdobyciu lepszej pozycji w Estonii w finale B Division.

Chciałbym również wspomnieć, że ten europejski sezon potwierdził, że piłka nożna plażowa jest obecnie modalnością FIFA o najlepszej reputacji Fair Play *. Podczas tegorocznej ligi kontynentalnej pokazano łącznie 176 żółtych kartek, co daje średnio mniej niż dwa na grę i tylko jedną czerwoną kartkę co 11 gier. To także sprawia, że ​​czujemy się naprawdę dumni.

Ale show musi trwać, a po sprowadzeniu kurtyny na udaną kampanię europejską w 2017 roku, naszym zobowiązaniem jest uczynienie sezonu 2018 jeszcze lepszym.

* Zgodnie z oficjalnymi statystykami ostatnich dwóch Mistrzostw Świata FIFA, Mistrzostw Świata FIFA Beach Soccer i Mistrzostw Świata FIFA Futsal.

 

Tags: ,