Znajdujemy się w kluczowym momencie dla rozwoju mistrzostw narodowych i zaangażowanych w nie klubów. Chwila, która wymaga podjęcia działań i myślenia daleko w przód, dalej niż jutro lub w przyszłym miesiącu.

Nadmierna mobilność graczy szkodzi projekcji sportu i musi zostać rozwiązana jak najszybciej. Dla fanów, sponsorów, mediów i zespołów niemożliwe jest zrozumienie, w jaki sposób jeden gracz może grać w tak wielu różnych wydarzeniach reprezentujących tak wiele różnych klubów, co powoduje utratę wiarygodności naszego sportu.

Pierwszy krok w kierunku rozwiązania tej sytuacji został podjęty w tym tygodniu, a znaczące spotkanie odbyło się w siedzibie BSWW, która zawierała listę inicjatyw, które pomogą to zorganizować. Ale to dopiero początek, ponieważ wymagać będzie od wszystkich (piłkarze, kluby, narodowe federacje, BSWW itp.) Pomocy w poprawianiu tej kazuistyki na plaży.

Wszyscy musimy pracować z myślą o jednej koncepcji: tożsamości.

Podobnie jak we wszystkich innych sportach zespołowych, kluczem do sukcesu jest związek między graczami i drużynami, co stanowi podstawę tożsamości klubów. Gracze są naszym najcenniejszym zasobem i musimy pracować nad ich relacjami z klubami i ich fanami, wtedy zapewniamy im najlepsze warunki pracy.

Jaki jest sens oglądania większości graczy klubu po lecie? Jaki jest rodzaj identyfikacji z twoimi gwiazdami?

Jakie interesy będzie miał sponsor, widząc ikony, które kojarzą swoją markę z grą dla tak wielu różnych klubów na raz?

Albo jak media mogą nam pomóc w projektowaniu naszego sportu, kiedy chcą opowiedzieć historię gracza, któremu nikt nie może powiedzieć klubu, w którym gra?

Musimy stawić czoła tej sytuacji, ponieważ nie jest to oczywiście sposób na zwiększenie wiarygodności naszego sportu i naszych mistrzostw narodowych. Dlatego uważam, że decyzje podjęte w tym tygodniu na posiedzeniu grupy roboczej są naprawdę mądrym posunięciem. Ale to tylko pierwszy krok. Pracujmy dalej.

 

Tags: ,