Losowanie podzieliło dziesięć drużyn południowoamerykańskich walczących o miejsce na Mistrzostwach Świata FIFA Beach Soccer w grupach

Wczoraj przeprowadzono losowanie grup dziesięciu południowoamerykańskich drużyn biorących udział w kwalifikacjach CONMEBOL na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA Beach Soccer.

Wczoraj (10 kwietnia) dziesięć drużyn, które rywalizować będą o szansę zagrania w Pucharze Świata FIFA w Paragwaju w tym roku, zostało podzielonych na dwie grupy po pięć , w losowaniu odbywającym się w Rio de Janeiro w Brazylii.

Kwalifikacje w Ameryce Południowej odbędą się w dniach 28 kwietnia – 5 maja w Brazylii, gdzie gospodarze będą chcieli podjąć wstępny krok w kierunku obrony swojego tytułu na świecie.

Drużyna Gilberto nie będzie miała łatwej jazdy, ponieważ zostali oni wylosowani u boku Urugwaju , Ekwadoru , Kolumbii i Boliwii w grupie A.

Grupa B składa się z gospodarzy Paragwaju , Argentyny , Wenezueli , Peru i Chile .

W tym roku trzy zespoły CONMEBOL zakwalifikują się do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA w Piłce Nożnej 2019. Ponieważ Paragwaj zakwalifikował się już jako kraj gospodarzy, jeśli Albirroja zakończy się wśród dwóch najlepszych drużyn, to kraj, który zakończy trzecią, zostanie zakwalifikowany.

  • GRUPA A: Brazylia, Urugwaj, Ekwador, Kolumbia i Boliwia
  • GRUPA B: Paragwaj, Argentyna, Wenezuela, Peru i Chile
 

Tags: , , , , , , , , , , , , ,