Ekstraklasa S.A. ogłosiła terminarz rozgrywek ligowych na sezon 2020/21. Mistrz Polski Legia Warszawa rozpocznie zmagania od meczu z Rakowem Częstochowa. Zdobywca Pucharu Polski Cracovia zagra z Pogonią Szczecin, a wicemistrz Lech będzie rywalizował w pierwszej kolejce z KGHM Zagłębie Lubin. W trakcie kwalifikacji rozgrywek europejskich zespoły grające w walczące o udział w Lidze Mistrzów i Lidze Europy będą co do zasady rozgrywać swoje mecze w następujący sposób (do potwierdzenia przez partnerów mediowych):

PKO Ekstraklasa – terminarz 2020/21

1. kolejka (22 sierpnia 2020)

  • Beniaminek 3 – Lechia Gdańsk
  • Cracovia – Pogoń Szczecin
  • Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała
  • Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków
  • KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań
  • Raków Częstochowa – Legia Warszawa
  • Wisła Płock – Stal Mielec
  • Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

2 kolejka – 29 sierpnia 2020

  • KGHM Zagłębie Lubin – Beniaminek 3
  • Lech Poznań – Wisła Płock
  • Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa
  • Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
  • Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia
  • Stal Mielec – Górnik Zabrze
  • Wisła Kraków – Śląsk Wrocław

3 kolejka – 12 września 2020

  • Beniaminek 3 – Piast Gliwice
  • Cracovia – Stal Mielec
  • Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
  • Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała
  • Pogoń Szczecin – Wisła Kraków
  • Raków Częstochowa – KGHM Zagłębie Lubin
  • Wisła Płock – Legia Warszawa
  • Śląsk Wrocław – Lech Poznań

4 kolejka – 19 września 2020

  • KGHM Zagłębie Lubin – Cracovia
  • Lech Poznań – Beniaminek 3
  • Lechia Gdańsk – Stal Mielec
  • Legia Warszawa – Górnik Zabrze
  • Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Raków Częstochowa
  • Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
  • Wisła Kraków – Wisła Płock

5 kolejka – 26 września 2020

  • Cracovia – Raków Częstochowa
  • Górnik Zabrze – Wisła Kraków
  • Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin
  • Lech Poznań – Pogoń Szczecin
  • Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała
  • Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
  • Stal Mielec – Piast Gliwice
  • Wisła Płock – Beniaminek 3

6 kolejka – 3 października 2020

  • Beniaminek 3 – Legia Warszawa
  • KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
  • Piast Gliwice – Lech Poznań
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stal Mielec
  • Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
  • Raków Częstochowa – Wisła Płock
  • Wisła Kraków – Lechia Gdańsk
  • Śląsk Wrocław – Cracovia

7 kolejka – 17 października 2020

  • Cracovia – Piast Gliwice
  • Górnik Zabrze – Raków Częstochowa
  • Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
  • Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
  • Legia Warszawa – KGHM Zagłębie Lubin
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Beniaminek 3
  • Stal Mielec – Wisła Kraków
  • Wisła Płock – Śląsk Wrocław

8 kolejka – 24 października 2020

  • Beniaminek 3 – Górnik Zabrze
  • KGHM Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
  • Lech Poznań – Cracovia
  • Piast Gliwice – Wisła Płock
  • Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
  • Raków Częstochowa – Stal Mielec
  • Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
  • Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

9 kolejka – 7 listopada 2020

  • Cracovia – Jagiellonia Białystok
  • Górnik Zabrze – Piast Gliwice
  • Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
  • Legia Warszawa – Lech Poznań
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała – KGHM Zagłębie Lubin
  • Raków Częstochowa – Wisła Kraków
  • Stal Mielec – Beniaminek 3
  • Wisła Płock – Pogoń Szczecin

10 kolejka – 21 listopada 2020

  • Beniaminek 3 – Wisła Kraków
  • Cracovia – Legia Warszawa
  • Jagiellonia Białystok – Wisła Płock
  • KGHM Zagłębie Lubin – Stal Mielec
  • Lech Poznań – Raków Częstochowa
  • Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
  • Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
  • Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze
 

Tags: ,