CAF, BSWW i Mistrzostwa Narodowe organizują spotkanie w celu omówienia przyszłych strategii i środków mających na celu wspieranie rozwoju sportu w regionie

Skupiając się na przyszłości plażowej piłki nożnej w Afryce, odbyło się spotkanie przy okrągłym stole w ramach Pucharu Narodów Afryki w piłce nożnej CAF w Sharm El Sheikh, z udziałem CAF, Beach Soccer Worldwide oraz przedstawicieli ośmiu krajowych drużyn.

Samson Adamu, dyrektor konkursów, Josep Ponset, piłkarz plażowy Worldwide Director of Competitions i Ahmed Salem, CAF Beach Soccer Event Manager, usiadł z ośmioma zespołowymi menedżerami narodów zaangażowanymi w bieżącą edycję CAF Beach Soccer Africa Cup of Nations porozmawiać o tym, jak wygląda przyszłość piłki plażowej na kontynencie i jakie kroki należy podjąć, aby pomóc jej rozwijać się i osiągnąć swój potencjał.

Afryka to kontynent z ogromnymi możliwościami, z tysiącami kilometrów plaży, żywą pasją do piłki nożnej i utalentowanymi i silnymi sportowcami. Dzięki odpowiedniemu planowi zespoły w tym regionie mogą osiągnąć najwyższy poziom na światowej scenie plażowej piłki nożnej.

CAF i Beach Soccer Worldwide w pełni się z tym zgadzają, a połączenie między obydwoma podmiotami jest silne, ponieważ łączy ich wspólny cel: maksymalne wykorzystanie możliwości i potencjału African Beach Soccer.

Josep Ponset, dyrektor ds. Konkursów na całym świecie w Beach Soccer podziękował CAF za ich nieustające wsparcie i zaufanie, a także podkreślił, że „ będziemy kontynuować współpracę, ponieważ mocno wierzymy, że Afryka jest kluczowym regionem dla sportu, z ogromnym potencjałem i jego rozwój jest ważnym elementem naszej mapy tras w nadchodzących latach ”.

Claude Barrabé, członek Grupy Studiów Technicznych CAF i były mistrz CAF Beach Soccer jako trener reprezentacji Madagaskaru, również odniósł się do historii sukcesu Madagaskaru i wyjaśnił wiele strategii, które można zastosować, aby przekształcić piłkę plażową w strategiczną część każdego Związku Piłki Nożnej.

Z kolei różni menedżerowie zespołów prezentowali swoje poglądy i pomysły, a także wyrażali swoje własne pierwsze priorytety w zakresie międzynarodowych konkursów i programów krajowych.

Spotkania te będą kontynuowane w nadchodzących miesiącach, ponieważ CAF i Beach Soccer Worldwide będą kontynuować współpracę w celu dalszego rozwoju gry w Afryce.

 

Tags: ,