29 kwietnia na plaftormie Netflix zadebiutowała seria filmów dokumentalnych stworzonych przez Barça Studios, zawiera niepublikowane wcześniej filmy z życia codziennego pierwszego zespołu FC Barcelona.

Dzięki temu nowemu partnerstwu Barçy i Netflix fani będą mogli oglądać osiem 45-minutowych odcinków skupionych wokół ośmiu kluczowych gier rozgrywanych w sezonie 2018/2019. Kamery telewizyjne otrzymały bezprecedensowy dostęp do szatni pierwszego zespołu, aby rejestrować codzienne chwile z życia takich graczy, jak Leo Messi, Luis Suárez, Marc-André ter Stegen, Gerard Piqué, Arthur Melo i Arturo Vidal.

 Produkcja Barça Studios

Serial wyemitowano 29 listopada w Japonii i Europie w usłudze wideo na żądanie Rakuten TV, a także Azji i Pacyfiku (APAC) oraz w Stanach Zjednoczonych. FC Barcelona zastrzegła sobie prawo do transmisji w Ameryce Łacińskiej i Kanadzie, a także w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Serial jest produkowany przez Barça Studios, które scentralizowało teraz całość tworzenia, produkcji i marketingu treści audiowizualnych przez FC Barcelona i które już pracuje nad drugim sezonem
serialu.

⚽ O czym jest serial Matchday?

Matchday to serial dokumentalny, który wystartował w listopadzie 2019 roku i przedstawia wydarzenia z klubu Barcelony a także ośmiu kluczowych kolejek, w które zespół grał w sezonie 2018-19.

⚽ Gdzie mogę zobaczyć serial Matchday?

Na plaformie Netflix. Dzięki współpracy FC Barcelona z platformą Netflix produkcja zadebiutowała w Kanadzie, Argentynie, Brazylii, Meksyku, Chile, Kolumbii i innych krajach Ameryki Łacińskiej.

⚽ Czy będzie 2 sezon serialu Matchday?

Nie ma ustalonej daty premiery drugiego sezonu kolejki, ale ma zostać wydany w listopadzie 2020 r., Rok po premierze pierwszego sezonu

⚽ Co to jest Netflix?

Netflix, Inc. to internetowa wypożyczalnia, oferująca za zryczałtowaną opłatą dostęp do filmów i seriali poprzez media strumieniowe. Obecnie usługa dostępna jest na całym świecie z kilkoma wyjątkami (z serwisu nie można skorzystać w Chinach, na Krymie, w Korei Północnej i Syrii ze względu na ograniczenia nałożone na amerykańskie firmy przez rząd USA)

 

Tags: ,