W meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Śląsk Wrocław 3:1 (0:0). Dwie bramki w spotkaniu derbowym zdobył słoweński pomocnik Saša Živec, który walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. 

W prestiżowym meczu bardzo ważne trzy punkty, w kontekście walki o ósemkę

– Pamiętam, że jak kiedyś grałem w Ekstraklasie to w tabeli każdy był blisko siebie. Teraz również tak jest, że w tabeli jest ścisk i dwa, trzy wygrane mecze potrafią wszystko zmienić. Koncentrujemy się już na kolejnym meczu.

Dzisiaj mogliśmy zauważyć powiew świeżości, bo wydawało się że w pierwszych dwóch meczach nie byliście optymalnie przygotowani.

– Myślę, że fizycznie byliśmy dobrze przygotowani, jeżeli staramy się dobrze grać w piłkę, wybiegać za plecy to wszystko wygląda lepiej. Wygodniej się biega z piłką przy nodze niż bez i myślę, że dzisiaj to pokazaliśmy.

Dwóch nowych zawodników w składzie, w tygodniu odszedł Slisz. Jak ocenisz występ piłkarzy ściągniętych do KGHM Zagłębia?

– Myślę, że to są zawodnicy, którzy przed przyjściem tutaj grali już na bardzo wysokim poziomie. Uważam, że mamy bardzo dobrych, dwóch nowych zawodników. Jeżeli poradzili sobie wcześniej w mocnych ligach, to na pewno równie dobrze spiszą się na boiskach PKO Ekstraklasy.

Masz nadzieję, że Słoweńskie media odnotują dobry występ i trener reprezentacji zobaczy, że pokazaliście się z jak najlepszej strony.

– Tak, ale myślę że musimy skoncentrować się na zdobywaniu bramek i wygrywaniu każdego następnego meczu.