Dzień ćwierćfinałów po raz kolejny zmniejszył liczbę drużyn walczących o kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA Beach Soccer Paragwaj 2019 na pół.

Salwador, USA, Panama i Meksyk kontynuowały swoje doskonałe kampanie, by wejść do półfinału, ale jutro dwa z nich muszą się zakończyć, a dwa z nich będą kontynuowane aż do Paragwaju.

W ten sposób stoczono walkę w ćwierćfinale dnia…

ĆWIERĆFINAŁY

 

Salwador przeciwko Bahamom 

Salwador wkroczył do ćwierćfinału z niepokonanym przebiegiem przez fazy grupowe, omijając wszystkich trzech przeciwników. Bahamy również cieszyły się świetną formą, ale zostały pokonane poprzedniego dnia pojedynczą bramką przeciwko USA.

Salwadorczycy rozpoczęli właśnie tam, gdzie skończyli, ponieważ Ramirez wcisnął rzut wolny prosto w górny róg, aby otworzyć punktację.

Ruiz wygrał swój turniej do siedmiu, podwajając przewagę Salwadoru. Bahamy naciskały, ale nie mogły znaleźć tylnej części sieci i tuż przed końcem tego okresu, Velasquez znalazł miejsce, by wcisnąć numer trzy.

To był lotny start dla mężczyzn na niebiesko, ale na początku drugiego okresu Bahaman numer dziesięć, St Fleur, zakończył przenikliwy bieg potężnym strzałem, aby wciągnąć wynik z powrotem do 3-1. Na środku gry Robles rzucił piłkę do siatkówki pod numerem 4, ale tuż przed drugą przerwą Thompson strzelił gola 4-2.

Batres znalazł się sam na sam z bramkarzem i spokojnie zawinął go w dolny róg. Niedługo potem skompletował kolejną, by stworzyć poduszkę z czterema bramkami, ale Bahamy nie poddawali się łatwo, ponieważ St Fleur przywiózł jednego z nich, by odebrał klamrę.

Salwador dobrze poruszył piłkę i zdołał zdobyć jeszcze trzy gole przed końcowym gwizdkiem, a Ruiz zakończył hat-tricka, aby potwierdzić swój półfinałowy stan, zdobywając 8-4.

Podróż kończy się tutaj dla gospodarzy ostatniego Pucharu Świata w Piłce Nożnej FIFA, ale mężczyźni Rudisa Gonzaleza Gallo wygrywają od eliminacji do edycji 2019 w Paragwaju.

Bramki: 1-0: Ramirez, min. 10 (1); 2-0: Ruiz, min. 5 (1); 3-0: Velasquez, min. 0 (1); 3-1: St Fleur, min. 11 (2); 4-1: Robles, min. 5 (2); 4-2: Thompson, min. 0 (2); 5-2: Batres, min. 8 (3); 6-2: Batres, min. 6 (3); 6-3: St Fleur, min. 4 (3); 7-3: Ruiz, min. 4 (3); 7-4: Williams, min. 3 (3); 8-4: Ruiz, min. 1 (3);

 

USA przeciwko Gwadelupie

Walka o dołączenie do Salwadoru w półfinale rozpoczęła się niemal natychmiast. Mimo że to Stany Zjednoczone osiągnęły przewagę w grupie z dziewięciu na dziewięć punktów, to właśnie Gwadelupa narysowała pierwszą krew.

Phirmi odwrócili się od dwóch obrońców, by rozbić otwieracz. Mogli mieć więcej, ale amerykańska obrona była silna i kiedy Nick Perera został usunięty w polu, spokojnie ukarał przeciwnika, odrzucając karę.

W ten sposób zakończyło się pierwsze 12 minut i było jasne, że przejście do półfinału nie przyniesie łatwo żadnej z drużyn.

USA zwiększyły swoje ataki w drugim okresie, ale starały się przejąć prowadzenie pomimo kontrolowania znacznej części posiadania. Ostatecznie Akol wyrwał prowadzenie z wysublimowanym pierwszym trafieniem, wyrównując jego dziesiąty udział w turnieju.

Potem kolejny nadmiar, tym razem z Mondragon, sprawił, że trójka i Perera dodał trzeci rzut rowerowy w ciągu tak wielu minut, jak USA weszły w ostatni okres z wygodnym prowadzeniem.

Gole przestały się pojawiać w ostatniej trzeciej części meczu, ale Gwadelupa rozpaczliwie potrzebowała powrotu. Chociaż zwiększyły ciśnienie, nie wystarczyło ponownie znaleźć sieci, a ostateczne uderzenie Akola sprawiło, że gra w ostatniej minucie została przerwana.

USA zagrają w Salwadorze w jutrzejszych półfinałach w bezpośrednim play-offie o jeden z dwóch cennych miejsc na Concacaf w Pucharze Świata FIFA Beach Soccer w Paragwaju. 

Cele: 0-1: Phirmis, min. 11 (1); 1-1: Perera, min. 7 (1); 2-1: Akol, min. 4 (2); 3-1: Mondragon, min. 2 (2); 4-1: Perera, min. 1 (2); 5-1: Akol, min. 1 (3);

 

Panama przeciwko Gwatemali 

Pomiędzy jedną z tych drużyn wygrały tylko dwa zwycięstwa, a na Mistrzostwach Świata FIFA Beach Soccer w 2019 roku. To Panama, doskonała w swojej dotychczasowej kampanii, rozpoczęła mecz od wczesnego gola.

Luis wyrównał otwieracz, ale udało mu się oddać strzał, gdy upadł w tył, odsuwając Panama w połowie pierwszej połowy.

Eliecer Garcia pokonał swojego obrońcę, by wycisnąć strzał i podwoić prowadzenie. W rezultacie Gwatemala weszła w drugi okres z pracą do wykonania, jeśli chcą dołączyć do USA i Salwadoru w półfinale.

Ale sytuacja pogorszyła się, gdy Luis wyrównał swoją sekundę, a minutę później Rafael Garcia zaliczył cztery z manekinem, a następnie słodkim wykończeniem w dolnym rogu. Bachez dał ludziom Pablo Jose Rodrigueza przebłysk nadziei, kiedy wskoczył do otwieracza w Gwatemali na początku drugiego okresu.

Kiedy Moran odłożył karę w ostatniej minucie drugiego okresu, wyglądało to tak, jakby ta nadzieja stała się czymś więcej niż tylko przebłyskiem, ale wtedy wysublimowane wykończenie Xaviera Garcii spowodowało, że różnica między drużynami została okrutnie przywrócona do trzech bramek.

Głęboko w ciągu ostatnich 12 minut Zaldaña uderzyła rakietą w piasek, gdzie podskoczyła, by wlecieć do sieci, a następnie w ciągu kilku sekund Bachez zaliczył swoją drugą połowę z dobrym chipem. Od 4-0 w dół, Gwatemala była już tylko celem!

Kolejny gol padł, ale trafił do Panamy, gdy Eliecer Garcia schował numer sześć z bliskiej odległości. Po zbliżeniu się do końca powrotu, było oczywiste, że widzimy rozczarowanie gwatemalskich graczy, ponieważ Panama świętowała dziko podczas ostatniego gwizdka.

Panama dołącza do USA i Salwadoru w półfinale, ale teraz musiała poczekać na wynik kolejnego meczu, aby odkryć, kto będzie ich przeciwnikiem…

Bramki: 1-0: Luis, min. 7 (1); 2-0: E. Garcia, min. 2 (1); 3-0: Luis, min. 9 (2); 4-0: R. Garcia, min. 8 (2); 4-1: Bachez, min. 3 (2); 4-2: Moran, min. 0 (2); 5-2: X. Garcia, min. 0 (2); 5-3: Zaldaña, min. 4 (3); 5-4: Bachez, min. 4 (3); 6-4: E. Garcia, min. 1 (3);

 

Meksyk v Trynidad i Tobago 

W finałowej czwórce pozostało tylko jedno miejsce, a ktokolwiek wygrał ten mecz między Meksykiem a Trynidadem i Tobago, musiałby zejść z Panamy, gdyby chciał dostać się na Puchar Świata w Piłce Nożnej FIFA.

Gospodarze byli pierwsi, kiedy Villa podniosła się wysoko, prowadząc w nagłówku i zaledwie kilka minut później mieli kolejny, kiedy Hernandez uderzył nisko z prawej strony, aby znaleźć dolny róg i podwoić przewagę Meksyku.

Potem dziwna inwazja zatrzymała mecz na kilka minut, gdy rój pszczół pokrył pole i gracze musieli opuścić piasek.

Po tym jak pszczoły ruszyły dalej, mecz trwał aż do gwizdka na koniec pierwszych 12 minut. Po restarcie Trinidad i Tobago nie tracili czasu na powrót do remisu, kiedy Bobb stracił swój znacznik w polu i skinął głową w kącie na drugim słupku.

Resztę czasu spędzili tylko na bramce między sobą a gospodarzami, ale w ciągu zaledwie 25 sekund Hospedales walił w korektor. Był teraz jeden 12-minutowy okres na rozdzielenie tych stron.

Bobb chwycił swoją drugą część meczu kłuciem, który trafił w górny róg, by po raz pierwszy w meczu wyrównać drużynę Chapmana Yuri. Jednak strony ponownie były równe niemal natychmiast, gdy Villa ukończyła klamrę, kiedy przyleciał, by pokonać obrońcę, aby wyrzucić go z linii bocznej.

Meksykanie w tłumie odzyskali swój entuzjazm, a jeszcze bardziej, gdy Vizcarra skompletował parę pięknych ciosów, by postawić Meksyk przed dwoma w ciągu zaledwie 60 sekund!

Z zaledwie dziewięcioma sekundami na zegarku Woodley był jeszcze na czwartym miejscu na Trynidadzie i Tobago, ale to nie wystarczyło, ponieważ ostatni gwizdek skierował się do radości i ulgi zgromadzonych fanów.

To było bliskie golenie, ale Meksyk ukończył finałową czwórkę i zmierzy się z Panamą w sobotnim półfinale.

Bramki: 1-0: Willa, min. 10 (1); 2-0: Hernandez, min. 7 (1); 2-1: Bobb, min. 11 (2); 2-2: Hospedales, min. 0 (2); 2-3: Bobb, min. 11 (3); 3-3: Willa, min. 5 (3); 4-3: Vizcarra, min. 4 (3); 5-3: Vizcarra, min. 3 (3); 5-4: Woodley, min. 0 (3);

 

Wczorajsze wyniki

Czwartek 16 maja

10:45 – Belize 2-3 Guyana (grupa D)

12:00 – Antigua i Barbuda 9-4 Bonaire (grupa C)

14:15 – USA 3-2 Bahamy (grupa C)

15:30 – Wyspy Turks i Caicos 6-8 Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych (Grupa B)

16:45 – Salwador 8-1 Gwadelupa (grupa D)

18:00 – Panama 4-3 Trynidad i Tobago (grupa B)

 

Dzisiejsze wyniki

Piątek 17 maja

14:15 – Salwador 8-4 Bahamy (ćwierćfinał)

15:30 – USA 5-1 Gwadelupa (Kwartał)

16:45 – Panama 6-4 Gwatemala (ćwierćfinał)

18:00 – Meksyk 5-4 Trynidad i Tobago (ćwierćfinał)

 

Przyszłe mecze

Sobota 18 maja

16:45 – USA przeciwko El Salvador (półfinał)

18:00 – Meksyk – Panama (półfinał)