Meksyk, Gwatemala, USA, Bahamy, Salwador i Gwadelupa dokonują ćwierćfinału Concacaf Beach Soccer Championship Puerto Vallarta

Z jednym dniem akcji fazy grupowej do rozegrania w Puerto Vallarta zdecydowano o drużynach, które zakwalifikowały się do następnej rundy Mistrzostw w Piłce Nożnej na Plaży Concacaf.

Ostatni dzień zadecyduje o końcowych pozycjach, a więc o ćwierćfinałowej rywalizacji – upewnij się, że tego nie przegapisz!

Meksyk, Gwatemala, USA, Bahamy, Salwador i Gwadelupa zrobiły ćwierćfinał trzeciego dnia w Puerto Vallarta, dołączając do Trynidadu i Tobago i Panamy, które zakwalifikowały się dzień wcześniej.

W rezultacie zespoły z biegu na Mistrzostwa Świata FIFA Beach Soccer Paragwaj 2019 to: Kostaryka, Jamajka, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Wyspy Turks i Caicos, Antigua i Barbuda, Bonaire, Gujana i Belize.

 

Gwadelupa v Gujana (grupa D)

Gujana nie zdołała zebrać żadnych punktów z meczu otwarcia z lepszą drużyną salwadorską, ale zremisowałaby z Gwadelupą, gdyby pokonała ich w normalnym czasie, aby mieć nadzieję na grę na Mistrzostwach Świata FIFA Beach Soccer.

Dwójka z piekła rodem poprzedniego dnia złapała jednak trzy punkty z Belize w ostatniej chwili i to właśnie Gwadelupa wystartował z przodu w tym meczu, kiedy Geolier zakończył okres dominacji ze spokojnym zakończeniem.

Ale ludzie Damiena Granchi byli marnotrawni w swoich szansach i powinni byli mieć więcej niż jednego gola przed pierwszym gwizdkiem. W rzeczywistości pozwalali, by ich smukły ołów prowadził, gdy Shane Luckie odskoczył od obrońcy, by wbić piłkę w dolny róg z zaledwie 20 sekundami otwarcia 12 minut.

Drugi okres był wypełniony, podobnie jak pierwszy, kilkoma kontuzjami każdej drużyny, co spowolniło tempo meczu. Kolejny cel przyszedł trzy minuty przed końcem drugiej przerwy, gdy Wilson odłożył wzniosłego freekicka, by szturchnąć Gujanę do przodu.

Cele zaczęły płynąć w ostatnich 12 minutach. Lefort uderzył jeden po wznowieniu gry, by osiągnąć poziom Gwadelupy, Haynes odzyskał prowadzenie z pięknym strzałem na zakręcie, ale potem na Gwadelupę numer trzy, Zembama trafił spektakularną salwę, aby ponownie awansować.

Gra mogła przyspieszyć, ale nie była bliższa wyboru zwycięzcy. Mecz zakończył się dodatkowym czasem, a gdy zwycięski gol wciąż się nie pojawiał, trafił do rzutów karnych. Mezence i Hell połączyli swoje kopnięcia punktowe, ale Gujana boleśnie tęskniła za swoimi. Po ciężkim meczu Gwadelupa zrobi punkt, aby przejść chwilowo na szczyt grupy D! 

Bramki: 1-0: Geolier, min. 3 (1); 1-1: Luckie, min. 0 (1); 1-2: Wilson, min. 3 (2); 2-2: Lefort, min. 11 (3); 2-3: Haynes, min. 10 (3); 3-3: Zembama, min. 10 (3);

PSO: 1-0: Mezence, strzelił; 1-0: Grandison, brak; 2-0: Piekło, strzelił; 2-0: Luckie, brakowało;

 

Bahamas przeciwko Bonaire (grupa C)

Gospodarze ostatniej edycji mogli zakwalifikować się do ćwierćfinału Concacaf Beach Soccer Championship Puerto Vallarta, wygrywając dzisiaj, zakładając, że inne wyniki grupy C pójdą swoją drogą.

Bonaire doznał 14-bramkowego uderzenia przez Stany Zjednoczone w swoim pierwszym meczu Concacaf Beach Soccer Championship i pilnie potrzebował punktów.

Otwarcie wyniku zajęło cztery minuty i pochodziło od wielkiego bramkarza z Bahamów, Butlera, który zobaczył strzał odbity, by pokonać swojego przeciwnika. Następnie Munnings wjechał na sekundę w dach sieci Bonaire.

Jednak Felix zakopał swój wolny rzutek, pokazując Bahamom, że Bonaire nie należy lekceważyć. Francois zrobił to 3-1 tuż przed przerwą, ale Bahamy nie były jeszcze w domu i nie wyschły. 

Po przerwie St Fleur rzucił do domu czwarty, a następnie rzucił się do środka, a Thompson wszedł do piątki. 

Bonaire strzelił drugą bramkę w ostatnim okresie, kiedy Piard strzelił gola, ale poza tym był to ruch jednokierunkowy, ponieważ Bahamy zdawały się znajdować sieć przy każdym ataku. Christie ukończył klamrę, a Thompson i Munnings strzelili hat-tricka, aby uzyskać ostateczny wynik do 12-2.

Dzięki komfortowemu zwycięstwu pod pasami Bahamy zajmują pierwsze miejsce w grupie C i czekają na to, czy zwycięstwo USA wyśle ​​ich do ćwierćfinału bez trzeciego meczu.

Bramki: 1-0: Butler, min. 8 (1); 2-0: Munnings, min. 7 (1); 2-1: Felix, min. 6 (1); 3-1: Francois, min. 0 (1); 4-1: St Fleur, min. 11 (2); 5-1: Thompson, min. 9 (2); 6-1: Christie, min. 8 (2); 7-1: Thompson, min. 3 (2); 8-1: Munnings, min. 0 (2); 9-1: Christie, min. 9 (3); 10-1: Thompson, min. 9 (3); 10-2: Piard, min. 8 (3); 11-2: Forbes, min. 8 (3); 12-2: Munnings, min. 1 (3);

 

Jamajka przeciwko Gwatemali (grupa A)

Jeśli Jamajka chciała zachować najsłabsze nadzieje na udział w Mistrzostwach Świata FIFA w Paragwaju pod koniec tego roku, musieli wygrać z Gwatemalą w normalnym czasie.

Gonzalez otworzył wynik, aby dać Gwatemali początkową przewagę, a po tym, jak Jamajka powstrzymała ich przez większość pozostałych 12 minut, Bachez przygotował się na wzniosłą salwę, by podwoić prowadzenie w ostatnich minutach. 

Jednak Planter miał jeszcze trochę czasu, aby wyciągnąć jedną na Jamajkę przed gwizdkiem i poszli na przerwę o 1-2.

Dwie minuty po drugim okresie Lester Gonzalez wygrał walkę w pudełku, aby uderzyć piłkę w nogi opiekuna z pozycji siedzącej – nie ma znaczenia, w jaki sposób wejdą! – aby to zrobić 1-3.

Wkrótce stał się czwórką z kolejnym golem Gonzaleza, ale mógł (i powinien) być bardziej, gdyby nie jamajski bramkarz Kirk Porter, który wykonał świetną rzut karny, aby odmówić Bachezowi drugiego gola.

Po ponownym uruchomieniu Lloyd pokonał bramkarza na luźnej piłce na drugim końcu boiska, aby przywrócić go do 2-4. Ale tak jak Jamajka zmniejszyła deficyt, ludzie Pablo Jose Rodrigueza przywrócili go po raz kolejny, gdy strzał Avila odbił się od piasku i uderzył obrońcę i bramkarza.

To zakończyło grę i końcowy gwizdek sygnalizujący koniec drogi na Jamajkę, a Gwatemala musiałaby poczekać na wynik innej gry grupy A, aby sprawdzić, czy zrobili wystarczająco dużo, aby zrobić kwartał.

Cele: 0-1: M. Gonzalez, min. 8 (1); 0-2: Bachez, min. 3 (1); 1-2: Sadzarka, min. 2 (1); 1-3: L. Gonzalez, min. 10 (2); 1-4: M. Gonzalez, min. 9 (2); 2-4: Lloyd, min. 7 (3); 2-5: Avila, min. 7 (3);

 

USA przeciwko Antigua i Barbuda (grupa C)

Po wygranej dzisiaj z Antigua i Barbudą Stany Zjednoczone mogą wysłać zarówno siebie, jak i kolegów z grupy Bahamy do ćwierćfinału.

Natychmiast przystąpili do zadania, a Alessandro wyrzucił Stars and Stripes ze znacznego wysiłku w drugiej minucie gry. Kapitan Perera skompletował swoją szóstą część turnieju, aby podwoić przewagę.

Akol zwinął się w piękność z prawej flanki, by zrobić trzy, a potem cztery z kopnięciem na rowerze. Przy 4-0 pierwszy gwizdek wyszedł z wyspiarzami mającymi górę do pokonania w pozostałych dwóch okresach.

Kevin Richards dał bocznej nadziei Beto Limy, gdy zdezorientowana szamotana na linii sprawiła, że ​​rzucił piłkę do tyłu, by odzyskać bramkę, ale wkrótce został odwołany przez chłodną karę od Oscara Reyesa.

Tuż przed tym, jak zabrzmiał drugi gwizdek, Akol zakończył hat-tricka, a kwalifikacje wydawały się być tylko w torbie, jeśli mogli powstrzymać przeciwników na 12 minut.

Gole wciąż przychodziły do ​​USA, jak Perera strzelił ponownie, a następnie Canale zdobył swoją nazwę w protokole z nagłówkiem. Minutę później Akol zaliczył dziewiątkę i nie było możliwości powrotu Antiguanom. 

Tayou kiwnął głową w strzale Perera, który zmierzał w dziesiątkę, a żeby zakończyć mecz z wysoką notą, Richards był na wyciągnięcie ręki, aby zamienić drugi cel pocieszenia dla Antigui i Barbudy.

Po tym wyniku USA zapewniły sobie miejsca w ćwierćfinale dla siebie i Bahamów. 

Bramki: 1-0: Alessandro, min. 10 (1); 2-0: Perera, min. 9 (1); 3-0: Akol, min. 5 (1); 4-0: Akol, min. 4 (1); 4-1: Richards, min. 8 (2); 5-1: Reyes, min. 8 (2); 6-1: Akol, min. 1 (2); 7-1: Perera, min. 11 (3); 8-1: Canale, min. 7 (3); 9-1: Akol, min. 6 (3); 10-1: Tayou, min. 4 (3); 10-2: Richards, min. 0 (3); 11-2: Akol, min. 0 (3);

 

El Salvador przeciwko Belize (grupa D)

Belize został pokonany pojedynczym golem dzień wcześniej i musiał nadrobić stracone punkty, gdyby mieli pozostać w biegu o dwa pierwsze miejsca w grupie D. Jednak zwycięstwo Salwadoru sprawiłoby, że dotrą do w ćwierćfinale i zabierz ze sobą Gwadelupę.

Salwadorczycy rozpoczęli mocny start, kiedy Batres uderzył w długi set, mimo że mecz był kusząco bliski, a żadna z drużyn nie była w stanie przełamać impasu do dziewiątej minuty meczu.

W pierwszej przerwie pojedyncze uderzenie oddzieliło wszystkie strony, a Belize w żaden sposób nie wyszło z meczu, zadając pytania obrońcom na biało. Ale na drugim końcu, Agustin Ruiz wjechał do skrzyni, aby wystrzelić strzał pingujący, który uderzył w oba słupki, ale jakoś pozostał na zewnątrz.

Kilkanaście minut zajęło tylko dziesięciokrotne zwiększenie przewagi Salwadoru, ponieważ tym razem jego obciążenie znalazło swój cel. Perdomo zaliczył trzy w ostatniej minucie drugiej części, a Belize groziło realne niebezpieczeństwo zostania w tyle przez szalejących Salwadorczyków.   

Ford znalazł siatkę tuż po ponownym uruchomieniu, a na 3-1 wyglądali, jakby mieli jeszcze jeden przyczółek w meczu, ale Ramos był na wyciągnięcie ręki, aby odzyskać poduszkę z trzema golami, strzelając na czwartej pozycji prosto z meczu. .

Ludzie Rudisa Gonzaleza Gallo dyktowali teraz tempo gry, kontrolując posiadanie i skutecznie utrzymując coraz bardziej zdesperowane ataki Belize na dystans. Ruiz chwycił swoją sekundę, aby jeszcze bardziej zwiększyć dystans, a kiedy Velasquez i Perdomo strzelili w ostatniej minucie gry, nie było powrotu do Belize.

Trzecie miejsce w finale ostatniej edycji znajduje się w ćwierćfinale!

Bramki: 1-0: Batres, min. 3 (1); 2-0: Ruiz, min. 9 (2); 3-0: Perdomo, min. 1 (2); 3-1: Ford, min. 9 (3); 4-1: Ramos, min. 9 (3); 5-1: Ruiz, min. 5 (3); 6-1: Velasquez, min. 0 (3); 7-1: Perdomo, min. 0 (3);

 

Mexico v Kostaryka (grupa A)

Gospodarze z Meksyku odnieśli zwycięstwo, gwarantując sobie miejsce w ćwierćfinale, dzięki czemu ich cel w stosunku do Kostarykańczyków był prosty. 

Jednak gospodarze padli cicho na początku, kiedy Mora poprowadziła pięknie uderzoną piłkę w górny róg po zaledwie kilku sekundach gry. Maldonado wyrównał wynik do radości fanów, ale kilka minut później znów szli, gdy Sanchez wjechał do skrzyni, by wysłać strzały gwizdające nisko po piasku, by zagnieździć się w dolnym rogu.

Maldonado był na wyciągnięcie ręki, ale w tym, co stawało się bitwą dla dwóch strzelców bramek, Sanchez strzelił gola wprost z rzutu karnego i co to za strajk, pozostawiając Villaseñor bez szans.

Torres podążył za strzałem pokonanym przez bramkarza, aby wyrównać jeszcze raz.

Meksykanom trudno było się pozbyć Costa Rica…

Gdy mecz zbliżył się do punktu środkowego, Martinez uderzył, by dać ludziom Ramón Raya prowadzenie po raz pierwszy w meczu, ale Mora podniósł się, by przekonwertować set-out i awansować ponownie.

Stoły zdawały się jednak obracać, a teraz Kostaryka ścigała, gdy Aleman znalazł miejsce na obrót i trafił na piątkę dla gospodarzy.

W ostatnim okresie Meksyk popchnął swoją przewagę, ponieważ ten człowiek, Maldonado, zakończył hat-tricka, gdy odepchnął odbicia po tym, jak jego pierwszy strzał odbił się od niego.

Niecałe 60 sekund później Hernandez stracił obrońcę, by strzelać z niskiego dystansu, a Meksyk prowadził 7-4! Gracze dawali zapakowanemu stadionowi dokładnie to, po co przyszli.

Niesamowicie, Maldonado zdobył swoją czwartą bramkę, dając Meksykowi cztery bramki, ale po raz kolejny stracili przewagę po rozpoczęciu meczu, jak Sanchez uderzył z prawego skrzydła i przez Villaseñor, aby go 8-5.

Ale to było najlepsze, co udało im się poradzić i dzięki trzem punktom w torbie, Meksyk dopełnia idealną fazę grupową, przechodząc do następnej rundy potwierdzonej, podczas gdy Kostaryka staje się ósmym zespołem, który zostanie wyeliminowany z biegu o kwalifikacje do Puchar Świata w Piłce Nożnej FIFA.

Cele: 0-1: Mora, min. 11 (1); 1-1: Maldonado, min. 11 (1); 1-2: Sanchez, min. 9 (1);

2-2: Maldonado, min. 3 (1); 2-3: Sanchez, min. 3 (1); 3-3: Torres, min. 0 (1); 4-3: Martinez, min. 7 (2); 4-4: Mora, min. 7 (2); 5-4: Aleman, min. 3 (2); 6-4: Maldonado, min. 9 (3); 7-4: Hernandez, min. 8 (3); 8-4: Maldonado, min. 2 (3); 8-5: Sanchez, min. 2 (3);