Podczas ceremonii losowania, EOC Ex. Członek Komitetu Spyros Capralos powiedział, że „być może w przyszłości zobaczymy plażową piłkę nożną na olimpiadzie”

Po bardzo udanej edycji inauguracyjnej w Baku w Azerbejdżanie, w 2015 r., Podczas Walnego Zgromadzenia w 2016 r., EOC głosowało w Mińsku, stolicy Białorusi, za gospodarza drugiej edycji Igrzysk Europejskich, która odbędzie się w dniach 21-30 czerwca 2019 r. .

Ośmiu uczestników Europejskich Igrzysk w Mińsku 2019 , które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w stolicy Białorusi, poznało swoich przeciwników w fazie grupowej, po dzisiejszym losowaniu na Stadionie Olimpijskim w Dinamo.

 

GRUPA A
1. Białoruś
2. Portugalia
3. Szwajcaria
4. Rumunia

 

GRUPA B
1. Włochy
2. Hiszpania
3. Rosja
4. Ukraina

Gospodarze Białorusi zostali wciągnięci do grupy A wraz z brązowymi medalistami z 2015 roku, Portugalią, Szwajcarią i Rumunią, podczas gdy grupa B zobaczy reprezentacje Włoch, Hiszpanii,Rosja i Ukraina, które powalczą o udział półfinale.

Wiele osób wzięło udział w ceremonii, z udziałem członka Komitetu Wykonawczego EOC, Spyrosa Capralosa i dyrektora generalnego MEGOC, George’a Katulina lub ministra sportu i turystyki rządu Białorusi, Siergieja Kowalczuka. Dla osób, które cenią sobie dobrą rozrywkę przygotowano specjalną ofertę. Jest to kod promocyjny Totolotek, który można zastosować przy zakładach sportowych. Wraz z nowo wybranym prezydentem Białoruskiego Związku Piłki Nożnej , Vladimir Bazanov, Gabino Renales, zastępca wiceprezesa BSWW, i prezes Białoruskiego Związku Piłki Plażowej

Spyros Capralos jako pierwszy zabrał głos i podkreślił, że „ piłka nożna plażowa z pewnością będzie ogromnym sukcesem w europejskich igrzyskach. Zyska coraz większe uznanie na kontynencie i być może pewnego dnia zobaczymy, że będzie to część Igrzysk Olimpijskich program ”. Capralos wyjaśnił również, że miejsce wygląda dobrze: „ Odwiedziłem stadion i zapewniam, że będzie bardzo piękny ”.

W tym samym duchu dyrektor generalny MEGOC George Katulin wyjaśnił wielkie poczucie zaangażowania i emocji, jakich doświadczają wszyscy: „ Wszyscy w Komitecie Organizacyjnym są zobowiązani uczynić imprezę okazją do połączenia całej Europy i zademonstrowania potęgi sportu jako łącząca i rozwojowa siła. ”, powiedział.

Z kolei Gabino wyraził dumę z faktu, że po raz kolejny bierze udział w tak wspaniałym festiwalu sportowym. „ Cieszymy się, że możemy wziąć udział w drugich Igrzyskach Europejskich. Piłka nożna plażowa była wielkim sukcesem podczas poprzednich Igrzysk i stała się jednym z najlepszych sportów pod względem widowni i atmosfery. Po wielkim Baku 2015 Białoruś zajęła Pałka z zamiarem ulepszenia poprzednich nagrań Wielkie zaangażowanie wszystkich zaangażowanych osób, ich pasja i energia sprawiają, że wierzymy, że osiągną ten cel ”.

 

Tags: , ,