Anglia i Hiszpania kwalifikują się do World Beach Games, ponieważ Rosja pokonuje Hiszpanię w finale Europe Qualifier

Po dramatycznym zakończeniu zakończenia finałowej rozgrywki w Salou, Rosja podniosła trofeum dzięki nieżyjącemu zwycięzcy Makarov, podczas gdy angielskie i hiszpańskie drużyny kobiet przeciwstawiły się wszelkim szansom na uzyskanie kwalifikacji World Beach Games STS. Słońce zachodzi na terenie kompleksu sportowego Futbol Salou i po czterech dniach światowej klasy piłki plażowej stadion w końcu zamilkł.

Ostatni dzień nie zawiódł, ponieważ mistrzowie zostali ukoronowani, a niesamowite kampanie powróciły do ​​spełnienia marzeń dla dwóch wyjątkowych drużyn narodowych kobiet.

Zanim do tego dojdzie, oto jak zaginął finał World Beach Games – Europe Qualifier Salou 2019 i wygrał…

 • MĘŻCZYŹNI

FINAŁ

Rosja vs Hiszpania

Kwalifikacje do World Beach Games były w obie strony dla obu drużyn, ale szansa na trofeum nie mogła zostać pominięta i napięcia były wysokie od startu.

Cały stadion kibicował swoim graczom jeszcze przed rozpoczęciem gry i wspaniale zagrali swoją rolę, wybierając swoich ulubionych hiszpańskich bohaterów i rosyjskich złoczyńców, by kibicować i wygrywać dzięki STS kod promocyjny. Najpierw wygwizdywali, gdy rosyjski kapitan Shkarin walił w otwieracz. Hałas zmienił się jednak, gdy Javi Torres trafił w jeszcze bardziej imponujący cel, wpadając z prawego skrzydła w siatkówkę.

Pierwszy okres zakończył się ustaleniem poziomu przez zespoły, ale już po kilku minutach duża liczba 14 ponownie znalazła się na liście strzelców, z podobną pokręconą salwą.

Edu postawił Llorenç na wyrównanie tuż przed drugą przerwą, a na 4-4 ta gra była dla każdego ostatnim. Hiszpanie w tłumie wydawali się przekonani, że ich drużyna może to zrobić, ale cisza spadła, spodziewaj się tego po rosyjskiej ławce, ponieważ Makarov pogrzebał rzut karny, aby przewyższyć przewagę.

Było jasne, że Rosja nie tylko przyjechała na kwalifikacje World Beach Games, ale także potrzebowała trofeum. W wieku 5-4 lat i cztery minuty na grę Hiszpania rzuciła wszystko, co mieli, na ludzi Michaiła Lichaczewskiego, ale odporny Rosjanin mocno trzymał ich prowadzenie, a Hiszpanie musieli zadowolić się ciężkim, drugim miejscem w miarę upływu czasu.

Po meczu ceremonia wręczenia nagród odbyła się na piasku, a bramkarz mistrza turnieju, Maksim Chuzkov, zdobył nagrodę dla najlepszego bramkarza, podczas gdy Llorenç otrzymał nagrodę MVP, a włoski Gabriele Gori trofeum dla najlepszego strzelca z 12 punktami.

Bramki: 1-0: Shkarin, min. 4 (1); 1-1: Javi Torres, min. 3 (1); 1-2: Javi Torres, min. 9 (2); 1-3: Llorenç, min. 9 (2); 2-3: Shishin, min. 8 (2); 3-3: Makarov, min. 5 (2); 4-3: Paporotnyi, min. 5 (2); 4-4: Llorenç, min. 1 (2); 5-4: Makarov, min. 4 (3);

 • Spotkania

Szwajcaria vs Włochy (dogrywka 3 miejsca)

Z biletem do San Diego bezpiecznym dla obu stron po tym, jak dotarli do półfinału, mecz pomiędzy Szwajcarią a mistrzami Europy dał trzecie miejsce w Salou.

Remis rozpoczął się bezpośrednio po rozpoczęciu meczu, gdy Stankovic wystrzelił Szwajcarię naprzód z pierwszym dotknięciem gry.

Jednak po początkowym zachwycie Włochy przejęły kontrolę nad pierwszym okresem gry. Gori zdobył pierwszego gola, wyrównując przy odrobinie wysiłku. Zurlo następnie trafił dwa razy w krótkich odstępach czasu, gdy uderzył bramkarza w krzyż po raz pierwszy, a następnie skierował się do drugiego krzyża, aby wysłać siatkę falującą.

Włochy były na dobrej drodze do pierwszej przerwy, a prowadzenie zostało przedłużone, gdy Gori dostał drugą bramkę w meczu z akrobatycznym narzutem.

Ott zdobył freekick, aby przywrócić nadzieję na powrót Szwajcarów i mając wynik 2-4, wyglądało na to, że ludzie Angelo Schirinziego mogą mieć szansę. Następnie Marinai postąpiła naprzód, by uderzyć nisko i zdobyć piątkę, a kolejny z Gori w trzecim i ostatnim okresie przedłużył prowadzenie Azzurri do czterech!

Stankovic zdobył klamrę z salwą skoków, ale tylko kilka minut na grę było przeciwko nim. Potem Borer przyleciał, by udać się w zakręt Noel Ott i nagle minuta wydawała się Włochom bardzo długo, którzy wiedzą aż nadto dobrze, że wszystko może się zdarzyć w ciągu minuty plażowej piłki nożnej.

Trzymali się z daleka, aby utrzymać poduszkę z dwoma bramkami, ponieważ gwizdek końcowy zabrzmiał i potwierdził ludzi z Del Duca jako World Beach Games – Europe Qualifier Salou 2019, który zajął trzecie miejsce.

Szwajcaria uplasowała się na czwartym miejscu i teraz miała okazję sprawdzić, czy ich drużyna kobieca dołączy do nich w San Diego, gdy zmierzyli się z gospodarzami Hiszpanii w następnym meczu.

Bramki: 1-0: Stankovic, min. 11 (1); 1-1: Gori, min. 9 (1); 1-2: Zurlo, min. 5 (1); 1-3: Zurlo, min. 3 (1); 2-3: Ott, min. 7 (2); 2-4: Gori, min. 4 (2); 2-5: Marinai, min. 2 (2); 2-6: Gori, min. 6 (3); 3-6: Stankovic, min. 3 (3); 4-6: Świder, min. 1 (3);

 • Ukraina vs Białoruś (dogrywka 5 miejsca)

Stawką w dzisiejszym play-offie między Ukrainą a Białorusią było więcej niż piąte miejsce, ponieważ do wygrania pozostało jeszcze jedno miejsce na World Beach Games. Zespół, który zajął piąte miejsce w European Qualifier, zmierzy się z trzecim najlepszym zespołem w Ameryce Południowej, który będzie walczył o tę kwalifikację.

Ale najpierw musieli wygrać tutaj w Salou…

Po wczorajszym zwycięstwie nad Portugalią, Ukraina była zasłużenie pełna pewności siebie i Shcherytsia dała im przewagę dzięki freekickowi z dalekiego zasięgu. Kilka minut później Voitenko chwycił piłkę, aby ustawić się na niskim golu, wykorzystując przewagę do 2-0.

Ukraińska obrona dobrze sobie radziła z utrzymywaniem białoruskiej gwiazdy, Bryshtel, z dala od celu, dopasowując go w sile fizycznej, której niewiele zespołów zdoła dokonać.

Białoruś nie zdołała zamknąć luki w drugim okresie, a ich gra stała się bardziej szalona, ​​a Voitok wykorzystał swoją wysoką prasę, by znaleźć się nieoznakowanym, mając tylko bramkarza do pokonania, co zrobił z genialnym narzutem.

Ale Byrshtel nie mógł zostać wyeliminowany na zawsze, a on skoczył na luźną piłkę w polu Ukraina, aby uzyskać wynik do 3-2. Minutę później złapał kolejnego z pętlą, a Ukraina musiała zatrzymać impet mężczyzn na czerwono.

Voitok zrobił to właśnie z niesamowitą bramką, a następnie nieumyślnie z powodu kontuzji, która sprawiła, że ​​utykał. Ofensywa białoruska ustąpiła wraz z przerwą w grze, a kiedy Zborovskyi strzelił swojego pierwszego meczu w ostatniej minucie, ludzie Nicolasa Alejandro nie mogli wrócić.

Ukraina jest tylko jeden mecz od dołączenia do Hiszpanii, Rosji, Szwajcarii i Włoch na World Beach Games, ale Białoruś będzie musiała zrobić z wykończeniem szóstego miejsca.

Gole: 1-0: Shcherytsia, min. 8 (1); 2-0: Voitenko, min. 8 (1); 3-0: Voitok, min. 3 (2); 3-1: Bryshtel, min. 10 (3); 3-2: Bryshtel, min. 9 (3); 4-2: Voitok, min. 9 (3); 5-2: Zborovskyi, min. 0 (3);

 • Portugalia vs Francja (dogrywka 7 miejsca)

Ostateczna szansa na rywalizację w World Beach Game San Diego spadła wczoraj z rąk Portugalczyków przeciwko Ukrainie, ale dzięki temu zawodnicy Mario Narciso byli wyraźnie zdesperowani, aby wygrać turniej kwalifikacyjny.

Dali mu wszystko, co mieli od samego początku, przejmując prowadzenie po kilku minutach za sprawą kawałka Be Martins, a potem, zanim skończył się okres, drugi bliźniak Martins, Leo, schował gładkie wykończenie, by podwoić przewagę. do drugiego okresu.

Francja jednak sprawiała problemy portugalskim obrońcom, gdy atakowali i wymuszali kilka fauli w niebezpiecznych pozycjach. Gdyby były nieco bardziej kliniczne, mogłyby być na równi z byłymi mistrzami świata.

Ale rozdawali własne faule, a Portugalczycy mieli mniej okazji z tymi możliwościami. Jordan pobił trzecią pozycję dla Portugalii z wolnego strzelca, a tuż za nim czwarty z Von.

Gdy połowa meczu minęła, Francja wróciła do gry, gdy Le Blanc zachował zimną krew z rzutu karnego, aby wygrać 4-1, a minutę po drugim gwizdku Anthony Barbotti zmniejszył deficyt do dwóch.

Jordan został pokonany w okolicy przez francuskiego bramkarza Hauatę i nie popełnił błędu dzięki swojej karierze, zdobywając drugą bramkę w meczu, aby ponownie otworzyć lukę w trzech bramkach. Von ukończył również szynę, aby zdobyć sześć, ale w ostatnich minutach Barbotti został trzecim graczem w meczu, który zdobył dwie bramki, gdy uderzył z bliskiej odległości, aby uzyskać 6-3.

Portugalia wyglądała na bezbronną, ale zachowywała spokój, by kontrolować ostatnie ataki Francji, niecierpliwie czekając na ostatni gwizdek. Kiedy wreszcie nadszedł, mężczyźni w czerwieni odetchnęli z ulgą.

Francja twierdzi ósme miejsce, podczas gdy zwycięstwo w ostatnim dniu oznacza siódme miejsce dla ludzi Narciso.

Bramki: 1-0: Be Martins, min. 10 (1); 2-0: Leo Martins, min. 9 (1); 3-0: Jordan, min. 8 (2); 4-0: Von, min. 7 (2); 4-1: Le Blanc, min. 4 (2); 4-2: Barbotti, min. 1 (2); 5-2: Jordan, min. 11 (3); 6-2: Von, min. 7 (3); 6-3: Barbotti, min. 1 (3);

 • Azerbejdżan vs Grecja (dogrywka 9. miejsca)

Dziewiąte miejsce było do zdobycia między tymi dwoma stronami w ostatnim dniu w Salou i wyglądało na to, że Grecy mieli wczesną przewagę, kiedy naciskali, a Pipinis strzelił krzykacza z przodu.

Być może ten cel obudził Azerbejdżan, ponieważ nagle całkowicie odwrócili mecz i kontrolowali piłkę, okazując się znacznie bardziej kliniczni przed bramką niż ich przeciwnicy.

Ramil wyrównał, a potem Orkhan wykorzystał swoją szansę, by zwrócić się do ludzi ze Zeynala Zeynalova. Asif uderzył z bliskiej odległości, by wykonać 3-1 i zaledwie dwie minuty przed czasem. Amid wzbił się wysoko w powietrze, by zasilić brzoskwiniowy szczyt.

Drugi okres rozpoczął się od wyniku 4-1, a Grecja miała pracę. Zrobili dobrze, aby w drugim okresie powstrzymać okrutne ataki Azerbejdżanu, ale nie mogli się przebić.

Kolejny gol padł i jaki był gol, gdy Papastathopoulos podniósł piłkę w środku boiska i zaliczył strzał w górny róg, doprowadzając wynik do 4-2.

Azerbejdżan strzelił piękną bramkę drużynową, zdobywając piątkę, kiedy Amid wybrał kieszeń napastnika, zagrał szybką dwójkę i ruszył nad nadjeżdżającym Nikolaou. Bramkarz zemścił się jednak, wystrzeliwując rakietę obok swojego przeciwnego numeru.

Grecki bramkarz mógł mieć ostatnie słowo, ale Azerbejdżan utrzymał prowadzenie do dwóch bramek do ostatniego gwizdka, zajmując dziewiąte miejsce, ponieważ Grecja kończy na dziesiątym miejscu.

Cele: 0-1: Pipinis, min. 8 (1); 1-1: Ramil, min. 6 (1); 2-1: Orkhan, min. 4 (1); 3-1: Asif, min. 4 (1); 4-1: Amid, min. 2 (1); 4-2: Papastathopoulos, min. 11 (3); 5-2: Amid, min. 5 (3); 5-3: Nikolaou, min. 4 (3);

 • Niemcy vs Turcja (dogrywka 11 miejsca)

Jedenasta pozycja w finale była nagrodą za zwycięstwo w dzisiejszym meczu play-off między Niemcami i Turcją, a także za zakończenie ich pobytu w Hiszpanii na wysokim poziomie.

Turcja została obdarowana wczesną przewagą, kiedy mieszanka Schmitta i jego bramkarza zobaczyła, że ​​liczba 15 wysłała piłkę w tył jego własnej sieci. Ale Niemcy utrzymały swoją motywację, a Franz pojechał do domu wolną rękę.

Obrona Die Mannschaft nadała tureckiemu numer dziesięć za dużo przed bramką, gdy Cem Keskin spokojnie wsunął piłkę pod Mulling, wyrywając prowadzenie tuż przed przerwą.

Napastnik ukończył odcinek klamry w drugim okresie, ale Niemcy miały tylko dwie bramki za sobą i po kilku uderzeniach w słup nadal wyglądały niebezpiecznie. Był to typowy Totolotek z powodu wyrównanego spotkania. Baris przedłużył prowadzenie do 1-4, przechodząc do trzeciego okresu, jednak Turcja zaczęła tracić więcej freekicków w ryzykownych obszarach i po ocaleniu przez ramy bramki, wpuściła Niemców z powrotem, gdy Basiel przerobił kawałek.

Zanim Niemcy zdążyli nabrać rozpędu, Cem Keskin skompletował swoją ósmą konkurencję, a następnie Baris odłożył grę z chłodną konwersją kary w ostatniej chwili. Christian Biermann zdobył swoje nazwisko w protokole z uderzeniem na odległość, ale był to tylko cel pocieszenia, gdy ostatni gwizdek zakończył się wynikiem 3-6.

Turcja zajmuje 11. miejsce, a Niemcy kończą turniej na 12. miejscu.

Cele: 0-1: Schmitt (OG), min. 9 (1); 1-1: Franz, min. 4 (1); 1-2: Cem Keskin, min. 1 (1); 1-3: Cem Keskin, min. 5 (2); 1-4: Baris, min. 0 (2); 2-4: Basiel, min. 7 (3); 2-5: Cem Keskin, min. 3 (3); 2-6: Baris, min. 0 (3); 3-6: Biermann, min. 0 (3);

 • Kazachstan vs Czechy (baraż na 13 miejscu)

W walce o 13. miejsce Czechy rozpoczęły silniejszą z dwóch drużyn, zamykając wczesne kazachskie ataki i nawracając po zaledwie trzech minutach, gdy Radosta trafiła w niskie uderzenie z prawego skrzydła.

Po kilku sekundach Azhikenov wyrzucił obrońcę, aby obrócił się i strzelił, wyrównując grę. Republika Czeska zamknęła się kilka minut przed przerwą, aby rozpocząć drugi okres prowadzący.

Upadek koncentracji defensywnej dla celu Azhikenova zdawał się zmieniać czeskich piłkarzy i trzymali się dobrze, zmuszając kazachskich piłkarzy do przodu.

Przedłużyli swoją przewagę, gdy bramkarz Malina strzelił bramkę 1-3, a następnie Hurab zdobył swoją drugą bramkę, co było prawdopodobnie celem gry. Czechy cieszyły się grą z wygodnym prowadzeniem i przygotowały bardzo fajną grę zespołową.

Mecz miał jeszcze jeden cel i było to tylko pocieszenie, ponieważ Demeshko znalazł siatkę zaledwie minutę przed końcem. Ostatni atak ze strony Kazachstanu zagroził ograniczeniem deficytu do zaledwie jednego, ale Czechy utrzymały, że zakończą swój czas w Salou wygodnym zwycięstwem.

Kazachstan kończy rywalizację na 14. miejscu przed Norwegią i Anglią, podczas gdy Czechy zdobyły 13. miejsce.

Cele: 0-1: Radosta, min. 8 (1); 1-1: Azhikenov, min. 8 (1); 1-2: Hurab, min. 3 (1); 1-3: Malina, min. 9 (2); 1-4: Hurab, min. 4 (2); 2-4: Demeshko, min. 1 (3);

 • KOBIETY

Anglia vs Rosja

Nagroda za normalne zwycięstwo w tym meczu była prosta – kwalifikacje do World Beach Games w San Diego. Z taką zachętą przed nimi nie dziwi fakt, że gracze z Anglii i Rosji rozpoczęli grę na najwyższym poziomie.

Znakomity cios z Rosji Gorshkova otworzył wynik, ponieważ liczba 22 podniosła piłkę w jej własnej połowie i zasiliła ją do domu. Anglia stworzyła własne szanse, ale dopiero w ostatnich sekundach okresu, kiedy Hillier wrzucił piłkę do dachu rosyjskiej sieci.

Kolejne 12 minut rozpoczęło się od remisów drużyn, ale wkrótce Gorshkova ponownie znalazła swoje nazwisko na protokole, tym razem dla niewłaściwej drużyny, która prowadziła piłkę nad własnym bramkarzem. Anglia miała przewagę, a Lwice wykorzystały przewagę do 3-1, kiedy Sarah Kempson zakopała rzut wolny z dystansu.

Ale Rosjanie jeszcze nie skończyli, a tuż przed drugą przerwą Bazhanova powróciła do 3-2, a kiedy Zaitseva zrównał się, dodatkowy czas wyglądał coraz bardziej prawdopodobnie.

Jednak przyszedł zwycięzca i to od jednej z trzech nominowanych do tytułu Gracza Roku, Molly Clarke, która dotarła do luźnej piłki przed rosyjskimi obrońcami, by rozbić niski strzał z pozycji pionowej.

Z minutami na zegarze był to przypadek trzymania piłki dla graczy Perry’ego Northeast, aż do ostatniego gwizdka i drużyna Anglii nie mogła powstrzymać ich radości, gdy złamane serce Rosjanie padli na kolana.

Do zobaczenia w San Diego, panie!

Cele: 0-1: Gorshkova, min. 6 (1); 1-1: Hillier, min. 0 (1); 2-1: Sheva, min. 3 (2); 3-1: Kempson, min. 2 (2); 3-2: Bazhanova, min. 0 (2); 3-3: Zaitseva, min. 7 (3); 4-3: Clarke, min. 5 (3);

 • Hiszpania vs Szwajcaria

Ostatni kobiecy mecz World Beach Games – Europe Qualifier w Salou zobaczył gospodarzy, którzy zajmują liderów grup w Szwajcarii.

Wchodząc do meczu, wszystko oprócz normalnego zwycięstwa w czasie sprawiłoby, że La Roja odpadłaby z rywalizacji. Szwajcaria była w lepszej pozycji, ale to Hiszpanie numer trzy, Andrea Miron, otworzyli punktację w stylu z zapętlonym strzałem z dystansu, który sprawił, że domowy tłum dziko!

Niesamowite przestoje obu zawodników utrzymały wynik zaledwie 1: 0 do Hiszpanii aż do pierwszej przerwy, ale po wznowieniu meczu Szwajcaria odpowiedziała, gdy Alina Gruter uderzyła w rakietę odbijającą się od dołu poprzeczki i przez linia.

Gdy mecz zbliżał się do połowy, wyglądało na to, że każda drużyna może zdobyć bramkę w każdej chwili. Kolejny cel przyszedł, gdy Lorena przerobiła freekicka – jeszcze jednego golazo! – a tłum znów stanął na nogi.

Prawie nie usiedli ponownie, zanim Carla znalazła miejsce, by kontrolować piłkę w okolicy i rzucić salwę nad zbliżającą się Almę Marti, aby wykonać 3-1. Weszli w ostatni okres z wygodnym prowadzeniem, ale stało się to znacznie mniej wygodne, gdy Kuffer odciągnął jednego do Szwajcara.

Dziewięć minut to długi czas w piłce nożnej plażowej, ale zawodnicy Christiana Mendeza trzymali się mocno na plecach i efektywnie wykorzystywali posiadanie, aby uruchomić zegar.

Ostatni gwizdek zakończył się i marzenie, które wydawało się niemożliwe dwa dni temu, spełniło się dla pań hiszpańskich, które dołączą do Anglii, reprezentując Europę na World Beach Games w San Diego!

Bramki: 1-0: Miron, min. 5 (1); 1-1: Gruter, min. 10 (2); 2-1: Lorena, min. 5 (2); 3-1: Carla, min. 5 (2); 3-2: Kuffer, min. 9 (3);

Bądź na bieżąco ze wszystkimi meczami, wynikami i pozycjami World Beach Games – Europe Qualifier Salou 2019 na stronie Beach Soccer Worldwide.

 • KOŃCOWE wyniki:

MĘŻCZYŹNI

MISTRZ: Rosja (kwalifikuje się do WBG)

2 miejsce: Hiszpania (kwalifikuje się do WBG)

3 miejsce: Włochy (kwalifikuje się do WBG)

4 miejsce: Szwajcaria (kwalifikuje się do WBG) *

5. miejsce: Ukraina (może zakwalifikować się do WBG)

6 miejsce: Białoruś

7. miejsce: Portugalia

8. miejsce: Francja

9. miejsce: Azerbejdżan

10 miejsce: Grecja

11 miejsce: Turcja

12. miejsce: Niemcy

13. miejsce: Kazachstan

14 miejsce: Czechy

15 miejsce: Norwegia

16 miejsce: Anglia

* Ukraina zagra w trzeciej co do wielkości drużynie CONMEBOL

INDYWIDUALNE NAGRODY:

MVP: Llorenç Gomez (ESP)

Najlepszy strzelec: Gabriele Gor i (ITA)

Najlepszy bramkarz: Maksim Chuzkov (RUS)

 • KOBIETY

Mistrzynie: Anglia (kwalifikuje się do WBG)

2 miejsce: Hiszpania (kwalifikuje się do WBG)

3 miejsce: Szwajcaria

4 miejsce: Rosja

5 miejsce: Czechy

INDYWIDUALNE NAGRODY:

MVP: Carla Morera (ESP)

Najlepsi strzelcy: Veronica Pilovskova (CZE), Sara Kempson (ENG) i Andrea Miron (ESP)

Najlepszy bramkarz: Hannah Haughton (ENG)