Pomimo rosyjskich International Maxim Chuzkov i Jurij Krasheninnikov wyprzedzili Kristall 2-0 z wyprzedzeniem w pierwszych minutach tego okresu, rosyjska drużyna narodowa zareagowała na zmianę sytuacji i opanowanie wyniku przed zakończeniem pierwszego okresu, dzięki wysiłkom młodzi Andrei Novikov i Vladimir Raskin.

Stepliani poszerzył lukę po stronie Likhacheva, ale Kristall zrównoważyłaby sytuację w trzecim okresie. Oszałamiająca wymiana uderzeń sprawiła, że ​​te ostatnie 12 minut odleciały prawie w mgnieniu oka, a Rosja chwyciła chwałę trzema bramkami w tym ostatnim okresie.

Żemskow, Fiodorow i Kryszanow, trzej mężczyźni, którzy odegrają bardzo istotną rolę w teraźniejszości i przyszłości rosyjskiej piłki plażowej, podjęli wysiłek Kristall, prowadzony przez MVP turnieju Dimitry Shishin, o jeden cel krótszy.

W trzecim okresie solidne Włochy zdobyły brąz, po wygranej 5-3 z lokalnymi faworytami Delta. Ponownie, występ Gabriele Gore, najlepszego strzelca turnieju, i Simone Del Mestre, nagrodzonego najlepszym bramkarzem, był kluczem do Azzurri.

City, wygrywając 3: 1 z Krylią Sowietowem na piątym miejscu w konkursie, Turcja zakończyła jako siódme, po wąskim 6-5 w stosunku do Sojuszu.