Hiszpania zrobiła słodką zemstę na Włochach na domowym piasku, aby spotkać się z Rosją w jutrzejszym finale, podczas gdy Portugalia poniosła kolejną porażkę.

Czterech wykwalifikowanych drużyn mogło zostać wybranych, ale tytuł „Kwalifikatora Europejskiego w World Beach Games” Etoto nadal był do zdobycia, a także wyższa pozycja końcowa dla drużyn, które nie dokonały cięcia. Każda ze stron wrzuciła wszystko do swoich meczów. Wynik? Kolejny ekscytujący dzień pierwszej klasy piłki plażowej.

Zgodnie z oczekiwaniami półfinały nie zawiodły, ponieważ finał Euro Beach Soccer League w 2018 r. Powtórzył się, gdy gospodarze zajęli Włochy, a Szwajcaria, po znokautowaniu Portugalii, zamierzała zabić kolejnego giganta plażowej piłki nożnej…

MĘŻCZYŹNI

PÓŁFINAŁY

• Hiszpania vs Włochy

Drugie półfinałowe spotkanie miało charakter znajomy, ponieważ był to mecz, który zadecydował o mistrzostwach Europy w ubiegłym roku, meczu, który Włochy wygrały na własnym piasku.

Dzisiaj Hiszpania miała przewagę w domu. Tłum wiwatujący na swoich zawodników i słowa wyraźnie rozprzestrzenił się, że najlepszy zawodnik na świecie znalazł się w szeregach, ponieważ akcenty i umiejętności Llorenç zostały powitane z entuzjastycznym aplauzem jak w Betclic. Ale to Javi Torres wyprowadził gospodarzy z gry, rzucając się z prawej strony, by strzelać do Del Mestre. Adri Frutos następnie podwoił prowadzenie, ale Chiavaro był tam, aby uciszyć tłum, zanim jeszcze skończyli świętować, biorąc wynik z powrotem do 2-1.

La Roja poszła na pierwszą przerwę z bardzo smukłym prowadzeniem, ale w drugim okresie Llorenç uderzył w dwa oszałamiające uderzenia, aby ponownie wyprowadzić tłum na wolność. Przy bardziej komfortowym prowadzeniu, mężczyźni w czerwonym kolorze Joaquina Alonso poruszyli piłkę z ufnością, a Włochy po prostu nie mogły kontrolować napastników.

Zabrzmiał drugi gwizdek i Azzurri z wdzięcznością odeszli, by się przegrupować.

Jednak drugi gol włoski nie nadszedł i to Edu położył grę do łóżka, gdy znalazł się nieoznakowany na tylnym słupku. Przy 5-1 Hiszpania trzymała piłkę, co uniemożliwiło Włochom powrót.

Rozległ się ostatni gwizdek i hiszpańska zemsta za finał Euro Beach Soccer League została zakończona. W finale zmierzą się teraz z Rosją, a Włochy będą walczyć o trzecie miejsce ze Szwajcarią.

Bramki: 1-0: Javi Torres, min. 5 (1); 2-0: Adri Frutos, min. 3 (1); 2-1: Chiavaro, min. 2 (1); 3-1: Llorenç, min. 7 (2); 4-1: Llorenç, min. 4 (2); 5-1: Edu, min. 4 (3);

• Szwajcaria vs Rosja

Przekroczywszy linię mety w wyścigu do World Beach Games w San Diego, Szwajcaria i Rosja spotkały się w półfinale kwalifikatora, aby pójść o krok dalej i dotrzeć do finału tutaj w Salou.

Po wczorajszym zwycięstwie z byłymi mistrzami świata, Portugalią, Szwajcaria z ufnością weszła na piasek, a kiedy Borer wyprzedził ich z dobrze przyjętym wolnym strzelcem, Rosja wyglądała na niepewną.

Ale Zemskov był pod ręką, aby przywrócić spokój i zdobyć poziom Rosji ze swoim pierwszym celem w turnieju. Podnosząc nieco grę, Rosja przejęła kontrolę nad grą, a druga bramka Zemskova, którą przełożył na 20 sekund w tym okresie, dała Rosji prowadzenie na pierwszej przerwie.

Stankovic miał szansę wyrównać grę z rzutu karnego, ale nie był w stanie dokonać konwersji w bardzo nietypowy sposób. Paporotnyi popchnął Rosjan dwa gole do przodu z dobrym wysiłkiem, ale niedługo po tym, jak Hodel wykonał 2-3.

Szwajcaria okazała się trudna do wytrząśnięcia, a tylko jeden gol rozdzielił obie strony, gdy rozpoczął się ostatni okres. Po wyjątkowo cichej kampanii Zemskov zakończył hat-trick imponującą salwą.

Po dziesięciu minutach gry strona Angelo Schirinziego podniosła ciśnienie, zdecydowana zdobyć coś z remisu.

Po raz kolejny zmniejszyli różnicę do jednego celu, o co Wuest strzelił karę. Po tym, Szwajcarzy walczyli o rozbicie rosyjskiej obrony, którzy byli szczęśliwi widząc ostatnie kilka minut, aż ostatni gwizdek potwierdził ich miejsce w finale.

Szwajcaria zagra jutro z Włochami w trzecim meczu.

Bramki: 1-0: świder, min. 8 (1); 1-1: Zemskov, min. 4 (1); 1-2: Zemskov, min. 0 (1); 1-3: Paporotnyi, min. 11 (2); 2-3: Hodel, min. 9 (2); 2-4: Zemskov, min. 10 (3); 3-4: Wuest, min. 6 (3);

Spotkania

• Portugalia vs Ukraina

Piąte miejsce na World Beach Games – Europe Qualifier Salou 2019 zaoferowałby linę ratunkową, aby dotrzeć do ostatecznej rozgrywki w San Diego w Kalifornii, a wygrana dzisiaj postawiłaby jedną z tych drużyn w zasięgu dotyku.

Jednak w przypadku drużyn takich jak Ukraina i Portugalia jako opozycja, nie była to łatwa trasa.

Belchior zasilany w otwieraczu gry z dystansu po pięciu minutach gry, ale ławka Portugalii prawie nie miała czasu, by ponownie usiąść, zanim Ukraina wyrównała się dzięki Romanowi Pachevowi.

Dwie minuty później Andrade został ponownie pobity, gdy Zborovskyi skręcił z bliskiej odległości. Pierwszy gwizdek zabrzmiał, gdy Portugalia pokonała jeden cel, a gdy rozpoczął się drugi okres, stworzyli szanse, ale brakowało im wykończenia, które jest tak typowe dla tej europejskiej potęgi.

Strzały nadchodziły, ale leciały wysoko i szeroko, gdy frustracja zaczęła się pojawiać zarówno na piasku, jak i poza nim. Ukraina zrobiła dobrze, aby pochłonąć presję i utrzymać Andrade na palcach, ale tak jak Portugalia nie była w stanie wyrównać, mężczyźni w kolorze niebieskim nie byli w stanie zwiększyć swojej wąskiej przewagi.

Nagle susza bramkowa zakończyła się, gdy Zborovskyi pogorszył sytuację w Portugalii po trafnym uderzeniu i chociaż Andrade strzelił charakterystyczną salwę na długich dystansach, Medved trafił na pięć minut, aby przywrócić dwa gole.

Makeiev zabił grę świetnym freekickiem, który uderzył w piasek, by odbić się od nurkowania Andrade. W pełnym wymiarze czasu Ukraina świętowała jako nadzieję na miejsce w World Beach Games.

Bramki: 1-0: Belchior, min. 7 (1); 1-1: Pachev, min. 7 (1); 1-2: Zborowski, min. 5 (1); 1-3: Zborovskyi, min. 8 (3); 2-3: Andrade, min. 7 (3); 2-4: Medved, min. 5 (3); 2-5: Makeiev, min. 3 (3);

• Niemcy vs Azerbejdżan

Najlepsze, na co Niemcy mogą liczyć po swoim czasie w Salou, to finisz na dziewiątym miejscu, a mając trzeciego przeciwnika, takiego jak Azerbejdżan, to nie będzie łatwe zadanie.

To Azerbaijanis otworzył wynik, gdy Orkhan poprowadził pętlę obok Alexa Volkla w niemieckiej sieci w połowie okresu otwarcia. Wydawało się, że obudził Die Mannschaft i cieszył się większą posiadłością w miarę upływu czasu. Ostatecznie Sven Korner uderzył z bliskiej odległości, by wyrównać zespoły przed przerwą.

Napięta bitwa trwała do drugiego okresu, ponieważ impas pozostał nienaruszony. Super ratowanie powstrzymywało napastników na obu końcach, ale w końcu Azerbejdżan odzyskał prowadzenie dzięki freekickowi Asifa. Wyglądało na to, że Niemcy rozpoczną ostatni okres ciągnięcia, ale Korner zasilił brzoskwiniami nad głową z sekundami na zegarze.

Na 2-2 i po 12 minutach meczu nie można było wybrać pomiędzy drużynami. Piłka ręczna Christian Biermann została ukarana nawróconym freekickiem we wczesnych fazach ostatniego okresu, a Sabir dołączył do swoich kolegów z drużyny na protokole. Niedługo po tym, jak Abdul wślizgnął się na pobliski posterunek, by zdobyć czwarte miejsce dla Azerbejdżanu.

Schmitt wrócił do Niemiec, ale Sabir przyleciał z prawego skrzydła do siatkówki w swoim drugim meczu, numer pięć dla Azerbejdżanu. Metzler strzelił bramkę dla Niemców z dwiema minutami na boisku, strzelając bramkę na 4-5. Od tego momentu Niemcy zmusili się do wywierania presji po obronie przed bramką Elchina.

Ale Azerbejdżan utrzymywał do tego czasu ostateczny gwizdek, aby zwyciężyć w trzecim dniu.

Cele: 0-1 Orkhan, min. 6 (1); 1-1: Korner, min. 2 (1); 1-2: Asif, min. 2 (2); 2-2: Korner, min. 0 (2); 2-3: Sabir, min. 8 (3); 2-4: Abdul, min. 7 (3); 3-4: Schmitt, min. 6 (3); 3-5: Sabir, min. 6 (3); 4-5: Metzler, min. 2 (3);

• Kazachstan vs Norwegia

W drugim meczu play-off trzeciego dnia Kazachstan szukał jak najwyższego finału w European Qualifier w Salou.

Ale uparta strona norweska szukała tej samej nagrody i wiele trzeba było, by przełamać ich obronę, mimo że Kazachstan cieszył się większym posiadaniem. Przełom nastąpił w postaci bramki własnej Kristoffersena.

To wszystko dzieliło strony podczas pierwszego gwizdka, ale niedługo po wznowieniu Tyulpa zarabiał na podwojenie. Super strajk z Muralinova postawił Kazachów przed trzema, a Norwegia pozostała w tyle za zbliżającym się końcowym okresem.

Muralinovowi udało się zdobyć drugą sekundę przed drugim gwizdkiem, a tuż po rozpoczęciu trzeciego okresu Demeshko wywalczył piątkę, a Norwegia wyglądała na pokonaną z dziesięciominutową przerwą.

Udało im się skończyć z wysoką notą, gdy Salveson uderzył późno. Dzień przed tym, jak Kazachowie puścili prowadzenie do silnej strony niemieckiej i przegrali mecz, ale nie mieli zamiaru popełnić tego samego błędu dwa razy, a jednym golem było wszystko, co Norwegia mogła zrobić, ponieważ mecz zakończył się 5 -1.

Te dwa zespoły czekają teraz, aby zobaczyć, z kim się zmierzą w ostatnim dniu akcji piłki nożnej na plaży w Salou.

Bramki: 1-0: Kristoffersen (OG), min. 6 (1); 2-0: Tyulpa, min. 10 (2); 3-0: Muralinov min. 5 (2); 4-0: Muralinov min. 1 (2); 5-0: Demeshko, min. 10 (3); 5-1: Salveson, min. 3 (3);

• Białoruś vs Francja

Oba zespoły nadal cierpiały z powodu ciężkich porażek w wczorajszym ćwierćfinale, kiedy Hiszpania umieściła pięć ostatnich Białorusi, a Francja została odepchnięta przez Włochy.

Do zdobycia był jednak cenny finisz piątego miejsca, który był jedyną inną drogą do World Beach Games w San Diego.

W związku z tym, że wszystko grało, mecz zaczął się stopniowo, ponieważ żadna z drużyn nie chciała stracić wczesnego gola. Ostatecznie Białorusini narysowali pierwszą krew, a kto inny niż Bryshtel, ponieważ rozwalił karę za cztery minuty fazy otwarcia, aby zagrać.

Jednak wyrównywacz przyszedł od Anthony’ego Cianniego, który trafił strzałem z dystansu, aby zobaczyć, że okres zakończył się wynikami.

Gdy drugi okres się rozpoczął, Białoruś znów uderzyła, tym razem była to druga drużyna, Bokach i po zdobyciu kontroli nad Białorusią ciężko walczyła o to, by utrzymać się na nogach.

Zrobili to aż do trzeciego okresu, a od startu Bryshtel strzelił w trzecim. Barbotti sprowadził Francję z powrotem na 3-2 z karą, ale poduszka z dwoma celami została przywrócona przez dużą dziesiątkę, Ryabko.

Francuzi tracili czas, ale nie byli daleko w tyle za białoruskimi rywalami. Po 45 sekundach Angeletti przesunął piłkę przez nogi Cherkasau w białoruskiej siatce, doprowadzając Francję w zasięgu dotyku korektora, aby wymusić dodatkowy czas.

Ostateczny cel gry przypadł jednak mężczyznom na czerwono, ponieważ Samsonov wykorzystał mieszankę defensywną, aby wyrzucić grę z zasięgu Francji.

Po tym zwycięstwie w torbie nadal istnieje nadzieja na zdobycie kwalifikacji dla Białorusi, ale nie będzie to łatwa droga do San Diego…

Bramki: 1-0: Bryshtel, min. 4 (1); 1-1: Cianni, min. 3 (1); 2-1: Bokach, min. 11 (2); 3-1: Bryshtel, min. 11 (3); 3-2: Barbotti, min. 10 (3); 4-2: Ryabko, min. 9 (3); 4-3: Angeletti, min. 0 (3); 5-3: Samsonov, min. 0 (3);

• Turcja vs Grecja

Obie strony wpadły na piasek pełen energii i wyraźne pragnienie, by wygrać i zakończyć swój czas tutaj w Salou na wysokim poziomie.

Chociaż Turcja prawdopodobnie miała największe szanse na obie strony w początkowym okresie gry, to grecki Konstantakis otworzył wynik. Byłby to jedyny cel, który w pierwszym okresie widział, głównie dzięki akrobatyce bramkarzy.

Drugi okres rozpoczął się, gdy zespoły nie wykazywały oznak spowolnienia, a pasje szalały zarówno na piasku, jak i na uboczu. Grecja utrzymała swoją smukłą przewagę do połowy meczu.

Następnie piłka spadła na Papastathopoulosa na środku boiska i widząc bramkarza z dala od niego, duża liczba sześć podniosła piłkę nad nim, aby podwoić przewagę.

Właśnie w momencie, gdy Turcja zagrażała niebezpieczeństwu przepełnienia, Akbal wkradł się do greckiej obrony i rzucił na bramkę, by wykonać 2-1.

Niestety dla Turcji nie wystarczyło to do zatrzymania przepływu greckich bramek i dwa grzywny zakończyły się, gdy Kafantaris trafił do bramki, a następnie Konstantakis chwycił drugą część meczu. Trzy gole do przodu i zaledwie cztery minuty na dobę, mężczyźni Nikolaos Gialesakis byli zadowoleni, że utrzymali posiadanie i wybili zegar i wygrali to, co okazało się wygodnym zwycięstwem.

Cele: 0-1: Konstantakis, min. 8 (1); 0-2: Papastathopoulos, min. 6 (2); 1-2: Akbal, min. 3 (2); 1-3: Kafantaris, min. 6 (3); 1-4: Konstantakis, min. 5 (3);

KOBIETY

• Hiszpania vs Czechy

Hiszpania i Czechy przystąpiły do ​​tego meczu walcząc na samym końcu grupy, ale wygrana dzisiaj utrzymałaby, choć słabe, nadzieje na zdobycie kwalifikacji dla jednego z nich, ale strata byłaby śmiertelna.

Bliska gra skutkująca dodatkowym czasem lub karami może być również kosztowna, ponieważ każdy zrzucony punkt potencjalnie pozostawiłby zwycięzcę niżej w końcowym rankingu.

Przewidywalnie, mecz był ciasny, ale Miron wcześnie przejął prowadzenie z dobrym finiszem. Czesi uderzyli po uderzeniu w Jungovę, ale Carol Glez przywróciła prowadzenie La Roji.

Trzy bramki w jednej minucie przyleciały, a Culova i Pilouskova objęli prowadzenie w Czechach. Zanim skończył się pierwszy okres, Hiszpania zdążyła odzyskać przewagę, gdy Anna trafiła do siatki, a następnie pechowe odbicie dla bramkarza Sladki.

Po pierwszych 12 minutach pełnego akcji, drugi okres sprawił, że hiszpańskie panie kontynuowały ofensywę, a Sara i Lorena również wzięły swoje nazwiska na listę strzelców, a Czechy wyglądały na naprawdę pobite, w wyniku czego Hiszpanie zaczęli się buntować.

Gole kontynuowane były w ostatnim okresie, gdy Hiszpania wyrównała trzy gole przed końcowym gwizdkiem, w tym Sara zabezpieczając klamrę i golazo dalekiego zasięgu od Carli.

Panie Christiana Mendeza idą na równi z Czechami, aby utrzymać słabe nadzieje na kwalifikacje World Beach Games. Republika Czeska rozegrała wszystkie swoje gry i nie ma ich już w grze.

Bramki: 1-0: Miron, min. 9 (1); 1-1: Jungova, min. 5 (1); 2-1: Carol Glez, min. 5 (1); 2-2: Culova, min. 5 (1); 2-3: Pilouskova, min. 3 (1); 3-3: Anna, min. 1 (1); 4-3: Sladka (OG), min. 1 (1); 5-3: Sara, min. 8 (2); 6-3: Lorena, min. 5 (2); 7-3: Sara, min. 2 (3); 8-3: Nati, min. 1 (3); 9-3: Carla, min. 1 (3);

• Szwajcaria vs Anglia

W tej grze Szwajcaria wygrała doskonałą kampanię, zdobywając sześć z sześciu punktów. Anglia, z drugiej strony, walczymy na drugim miejscu od dołu, po zdobyciu ich jedynego punktu z rzutu karnego przeciwko Hiszpanii.

Gdyby Szwajcarzy wygrali tę grę, zakwalifikowaliby się, jednak gdyby trzy lwice chciały zachować jakąkolwiek nadzieję na grę w piłkę nożną na plaży w World Beach Games, desperacko potrzebowały dzisiaj punktów.

Byli mistrzowie Europy (2017) wstrzymali ataki Szwajcarii w pierwszym okresie, częściowo dzięki poprzeczce, ale nie byli w stanie sami znaleźć sieci pomimo narastających przestępstw.

Drugi okres rozpoczął się od niezmienionej tablicy wyników, aż rzut wolny od Hannah Short wysłał siatkę falującą, by dać Anglii prowadzenie. To wydawało się szarpać panie Franziskiej Steinemann w akcji, ponieważ opiekun Anglii Haughton zrobił kilka spektakularnych zapisów, aby zachować nienaruszoną czystą kartkę.

Hillier skręcił w długim krzyżu, by zrobić dwa i chociaż Szwajcarzy utrzymywali presję, po prostu nie mogli znaleźć drogi.

Trzeci okres rozpoczął się od znalezienia przez Sarah Kempson śladu przestrzeni, która zawinęła trzecią w górny róg. Teraz Szwajcaria zaczęła zwalniać i to był ruch jednokierunkowy, ponieważ Anglia trafiła w poprzeczkę i słupek, a także zmusiła Almę Marti, która była wspaniała między kijami, do wielokrotnych zapisów.

Anglia z radością utrzymywała piłkę i spowalniała grę, aż zagrał ostatni gwizdek. Po tym wyniku, jeśli zarówno Szwajcaria, jak i Anglia wygrają swoje następne mecze w normalnym czasie, obaj pójdą do San Diego.

Cele: 0-1: Krótki, min. 10 (2); 0-2: Hillier, min. 7 (2); 0-3: Kempson, min. 11 (3);