Ronaldinho został zatrzymany w ośrodku Yacht & Golf Club Paraguayo wraz ze swoim bratem Roberto Assisem Moreirą w środę wieczorem, co potwierdziło zagranicznym mediom Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Paragwaju. Według „La Nacion” w hotelu znaleziono paszporty z nazwiskami Ronaldinho i jego brata narodowości paragwajskiej.

Ronaldinho swój brazylijski paszport stracił po tym, jak nie zapłacił grzywny 8.5 mln dolarów nałożonej na niego za samowolę budowlaną. Pod koniec 2018 r. brazylijski fiskus chciał wejść na konto gwiazdora, ale ten w porę opróżnił swoje konta niemal do zera. Służby zajęły mu więc część majątku, między innymi luksusowe auta i dzieła sztuki.W lipcu zesłego roku sąd zablokował natomiast niemal 60 nieruchomości należących do piłkarza, zatrzymano wtedy również jego paszport.

– Ronaldinho i jego brat nie zostali jeszcze formalnie aresztowani, ale trwa postępowanie w ich sprawie. Złożą zeznania, a później okaże się, czy trafią do aresztu – oświadczył paragwajski minister spraw wewnętrznych Euclides Acevedo.