Kolejny turniej, kolejne trofeum dla Portugalczyków, którzy po raz pierwszy w konkursie podnoszą trofeum CFA Belt and Road International Beach Soccer Championship w Haikou.

Uśredniając prawie dziesięć bramek na mecz, byli mistrzowie świata pozbyli się ducha Anglii w ostatnim dniu, ponieważ Trzy Lwy zajęły drugie miejsce.

Madjer przyznał nagrodę jako MVP w konkursie, podczas gdy Leo Martins zdobył tytuł najlepszego strzelca, ponieważ jego osobisty wynik osiągnął dziewięć w zaledwie trzech grach.

Hanying Nan w Chinach zdobył nagrodę dla najlepszego bramkarza.

W ostatnim meczu turnieju i goniąc za perfekcyjnym biegiem, Portugalia zmierzyła się z Anglią, która dzięki zwycięstwu może dziś zdobyć pierwsze miejsce. Niesamowite zdobycie gola w Chinach przez Leo Martinsa zakończyło się, gdy w pierwszych minutach odpadł po strzale i miał gola przed pierwszym gwizdkiem.

Drugi okres rozpoczął się od zdobycia przez Anglię trzech bramek do jednego, a Andrade nie strzelił gola po wznowieniu gry, aby zwiększyć portugalską przewagę do trzech bramek.

Aaron Clarke chwycił swoją drugą część gry za Trzy Lwy, ale super siła Portugalii podniosła poziom gry, a trzeci okres rozpoczął się od wyniku 8-2.

Świętując swój setny występ w Anglii, James Temple zdobył swoją trzecią część turnieju, aby odzyskać bramkę, ale trzy kolejne gole Be Martins, Jordan Santos i Madjer wzięli grę z rąk angielskich, aby zdobyć trofeum dla Portugalii.

W drugim meczu Chiny szukały swojego pierwszego zwycięstwa z Czechami, które zatopiły angielskich przeciwników z rzutu karnego poprzedniego dnia.

Liu Ys otworzył wynik po kilku minutach, aby dać gospodarzom wczesną przewagę. Republika Czeska nie była w stanie znaleźć odpowiedzi i przeszła do drugiego okresu.

Liu uderzył ponownie w połowie meczu, a następnie zakończył hat-tricka na początku ostatniego okresu. Zbyt późno ludzie Martina Dlouhy’ego zaczęli działać i wyglądało to tak, jakby mieli zamiar odwrócić deficyt trzech bramek, gdy Klima i Pekarek uderzyli później.

Ale chińska strona Ramiro Amarelle trzymała nerwy na tablicy wyników 3-2, aby zobaczyć grę i wygrać końcowe zwycięstwo.