„Copa Lagos to doskonałe wydarzenie”

Hiszpańska gwiazda świetnie się bawiła w Nigerii, w której uważa „najlepszą konkurencję w Afryce”. Dzięki FC Barcelona mistrz piłki nożnej na plaży miał okazję doświadczyć wyjątkowości konkursu, który jest kluczowym atutem Beach Soccer w Afryce.

 • Jakie było twoje doświadczenie w Copa Lagos? Czy ci się podobało?
  To było moje pierwsze doświadczenie w Nigerii, ogólnie w Afryce, i byłem naprawdę rozbawiony tym, co zobaczyłem. Prawda jest taka, że ​​Copa Lagos to doskonałe wydarzenie. Jest to turniej najwyższej klasy, w którym wszystko ma być globalnym elitarnym show: wspaniała atmosfera, ekscytująca piłka plażowa, doskonałe udogodnienia … Powiedziałbym, że to bez wątpienia najlepsza impreza w Afryce.
 • Uważasz więc, że Copa Lagos jest porównywalna z innymi imprezami z najwyższej półki w innych częściach świata?
  Absolutnie! Mieliśmy tam najlepsze drużyny narodowe w Afryce, co oznacza ogromny poziom piłki plażowej i wspaniałą konkurencyjność … A poza tym, jest to kluczowe wydarzenie dla rozwoju sportu w Afryce. Posiadanie takiej konkurencji sprzyja rozwojowi sportu na całym kontynencie. Wartość, jaką ma Copa Lagos, jest ogromna.
 • Co sądzisz o afrykańskich drużynach plażowych, z którymi miałeś do czynienia?
  Afrykańskie zespoły cenią sobie ogromny potencjał. Fizycznie są bestiami i mają też wielki talent. Dzięki lepszym programom formacyjnym i szkoleniowym mogą być w najwyższych miejscach na świecie.
 • Czy tłum na stadionie oczekiwał?
  Wow, były niewiarygodne. Były tak ważną częścią całej imprezy … Sprawiły, że całe doświadczenie było jeszcze bardziej wzbogacające. Sposób, w jaki się zachowywali i wiwatowali, ich pasja i wsparcie były fantastyczne, a komunia nawet między rywalizującymi kibicami, śpiewając i tańcząc razem, była prawdziwą lekcją fair play.
 • Co powiesz reszcie świata plażowej piłki nożnej, jeśli zapytają cię o Copa Lagos?
  Powiedziałbym im tylko dwa słowa: po prostu przyjdź. Nie będą żałować. To wspaniałe doświadczenie. Wszyscy, którzy uważają, że Nigeria jest trudnym miejscem, są w błędzie. Czuliśmy się całkowicie bezpieczni w każdej chwili i mogę tylko okazać moją najgorętszą i najbardziej szczerą wdzięczność za komitet organizacyjny Copa Lagos, z przodu Samsona Adamu, za ich gościnność i sposób, w jaki nas traktowali.
 • Czy zmieniłbyś cokolwiek na temat Copa Lagos?
  Jedyne, co mi się nie podoba, to to, że zdarza się tylko raz w roku i tylko przez trzy dni! Chciałbym, żeby to miało miejsce co miesiąc!
 

Tags: ,