Przez kilka najbliższych dni piłkarze Wisły Płock będą trenować indywidualnie według wytycznych przygotowanych przez sztab szkoleniowy. Decyzja w sprawie dalszych zajęć zostanie podjęta w środę 18 marca.

Zawodnicy już wcześniej zostali poinformowani o środkach zapobiegawczych oraz powstrzymaniu się od wyjazdów poza Płock. Codziennie rano składają też raport o stanie zdrowia na drużynowej grupie i włączyli się w akcję #zostańwdomu. Również pracownicy klubu przeszli na pracę zdalną, tak aby maksymalnie ograniczyć ryzyko zakażenia.

– Wszyscy zawodnicy, członkowie sztabu oraz pracownicy czują się dobrze, jesteśmy w stałym kontakcie. Piłkarze trenują w tym momencie indywidualnie, zgodnie z wytycznymi. Dalsze decyzje podejmiemy do środy do godziny 14:00. Czekamy również na reakcje UEFA oraz władz państwowych i Ekstraklasy SA. Dalsze kroki powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych dni. – powiedział szkoleniowiec Nafciarzy Radosław Sobolewski.

Dodatkowo przypominamy, że nieczynny do odwołania pozostaje Wisła Płock FanShop na Stadionie im. Kazimierza Górskiego oraz w Galerii Mazovia i możliwe są jedynie zakupy w sklepie internetowym sklep.wisla-plock.pl. Czas realizacji zamówień to od 2 do 5 dni roboczych, a koszt dostawy uzależniony jest od formy płatności oraz łącznej wagi zamówienia. Wycofaliśmy jednak możliwość odbioru osobistego zamówień.

W związku z pandemię koronawirusa wyłączone z użytkowania pozostają także boiska kryte halą pneumatyczną, a Zarząd Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich zajęć w terminie 12-25 marca.