16 drużyn będzie walczyć o tytuł „Plażowej Piłki Nożnej Konfederacji” i dwa dostępne miejsca w Pucharze Świata FIFA Beach Soccer Paragwaj 2019

Stowarzyszenie piłkarskie Konfederacji Północnej, Środkowej i Karaibskiej (Concacaf) i Beach Soccer Worldwide (BSWW) ogłosiło dziś, że Puerto Vallarta w Meksyku będzie gospodarzem Concacaf Beach Soccer Championship w 2019 r., Który odbędzie się w dniach 13-19 maja 2019 r.

W edycji 2019 odbywającej się co dwa lata imprezy Concacaf, która odbędzie się przy wsparciu władz miejskich Puerto Vallarta, weźmie udział 16 najlepszych krajowych drużyn piłki nożnej plażowej w regionie. Dwie najlepiej ocenione drużyny w konkursie rozkoduj.pl zapewnią również kwalifikacje do FIFA Beach Soccer World Cup Paragwaj 2019.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zaprezentowania siódmej edycji Concacaf Beach Soccer Championship w Puerto Vallarta” – powiedział Philippe Moggio, sekretarz generalny Concacaf. „To będzie czwarty raz, kiedy ten wspaniały cel rozgrywa najlepszy turniej, który służy jako trampolina do rozwoju Beach Soccer, zapewniając jednocześnie fanom możliwość zobaczenia pasji, dynamicznego stylu i znakomitych występów najlepszych z naszego regionu”.

Oficjalne losowanie podzielonych drużyn na cztery grupy odbędzie się 8 kwietnia na żywo z Puerto Vallarta w Meksyku.

„Przeprowadzenie zawodów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata w Meksyku jest bardzo istotne, w wielu aspektach, w tym wsparcie dla naszych lokalnych zespołów, promocja destynacji turystycznej, która oferuje wspaniałe atrakcje, takie jak Puerto Vallarta i ta modalność najpopularniejszego sportu w naszym kraju , nie pomijając korzyści ekonomicznych i jakości sportu, który promuje zdrowe współistnienie meksykańskich rodzin – powiedział prezes meksykańskiej federacji piłkarskiej Yon de Luisa.

 

W ostatniej edycji Concacaf Beach Soccer Championship na Bahamach Panama pokonała Meksyk w finale, aby wygrać swój pierwszy tytuł Beach Soccer.

  • 2019 Concacaf Beach Soccer Championship
  • Data: 13-19 maja 2019 r
  • Miejsce: Puerto Vallarta, Meksyk
  • Zespoły: Antigua i Barbuda, Bahamy, Belize, Bonaire, Kostaryka, Salwador, Gwadelupa, Gwatemala, Gujana, Jamajka, Meksyk, Panama, Trynidad i Tobago, Wyspy Turks i Caicos, Stany Zjednoczone i Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Format zawodów: 16 uczestniczących drużyn zostanie podzielonych na cztery grupy po cztery drużyny. Po grze w rundzie, zawodnicy z pierwszego i drugiego miejsca w każdej grupie awansują do ćwierćfinału. Zwycięzcy ćwierćfinałów awansują do półfinału. Zwycięzcy półfinału automatycznie zakwalifikują się do finału turnieju, a także FIFA Beach Soccer World Cup Paragwaj 2019.

 

Tags: , ,