Pora na nową jakość premium produktów Śląska Wrocław! Kolekcja Retro to powrót do klasyki w efektownym wydaniu.

Przez dziesięciolecia w futbolu zmieniło się niemal wszystko, nie wyłączając sprzętu i piłkarskich strojów. Obecnie moda na futbol w wydaniu retro powraca i coraz mocniej daje o sobie znać w świecie piłki nożnej. Z takiej inspiracji zrodziła się nowa kolekcja odzieży Śląska Wrocław, stylizowana na ubrania z lat 60. i 70. XX wieku.

 Historyczne inspiracje i nawiązania (lecz nie kopie!) w połączeniu z efektowną, nietypową techniką zdobień pozwoliły stworzyć dostosowaną do dzisiejszych potrzeb kolekcję, w której każdy kibic Śląska Wrocław znajdzie coś dla siebie.

Odzież z Kolekcji Retro została uszyta w Polsce od podstaw, na bazie wykrojów zaprojektowanych przez klub, z polskich dzianin, barwionych pod konkretny kolor opracowany na potrzeby Śląska Wrocław. Oryginalna kolorystyka, w której dominuje głęboka zieleń oraz biało-czerwone wykończenia to jeden z elementów, które wyróżniają kolekcję na tle rynku.

 Produkty Retro to najwyższa jakość, dbałość o najmniejsze detale, ale także modne, nowoczesne kroje zapewniające wygodę. Efektywności stylistyce retro dodają z kolei zdobienia historycznym herbem bez laurów wykonane techniką haftu na aplikacji filcowej, czyli jednym z pierwszych sposobów zdobienia odzieży sportowej. Dbałość o szczegóły wyróżnia całą kolekcję, od ubrań i wzorów, przez zestaw spójnych, estetycznych metek, papierowych, wszytych metek żakardowych, aż do modeli, którzy zaprezentowali nową kolekcję. Modeli absolutnie nieprzypadkowych.

W sesji zdjęciowej udział wzięli byli piłkarze Śląska, którzy pracują w klubie również dziś, przez lata identyfikując się z zielono-biało-czerwonymi barwami. Krzysztof Wołczek, Piotr Jawny i Krzysztof Ostrowski kiedyś reprezentowali WKS na boisku, dziś trenują młodych piłkarzy w akademii. Przekazują im nie tylko swoje piłkarskie doświadczenia, ale i szacunek do tradycji wrocławskiego klubu. Specjalne miejsce w historii Śląska zajmuje z pewnością Jarosław Szandrocho, od niemal ćwierćwiecza pracujący jako fizjoterapeuta przy pierwszej drużynie. „Szaman” wśród kibiców posiada już status legendy, będąc przy tym prawdziwą skarbnicą wiedzy, ciekawostek i pamiątek związanych z klubem z ul. Oporowskiej. Jego udziału w działaniach związanych z Kolekcją Retro zabraknąć po prostu nie mogło.

Pierwsza Kolekcja Retro Śląska Wrocław to klasyczne bluzy, t-shirty, koszulki polo, czapki z daszkiem, a także unikalna „meczówka”, poliestrowa bluza ze stójką, wyjątkowy szalik „pasiak” czy pieczołowicie wykonany proporczyk. A wszystko to dostępne w całkowicie nowym sklepie internetowym WKS Śląsk Wrocław.

FFot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

 

Tags: