To wielki zaszczyt gościć FIFA Beach Soccer World Cup 2015. Uważam to za bardzo trafny wybór ze względów historycznych, kulturowych i sportowych – powiedział Fernando Gomes, prezes FPF

Portugalia, jak podkreśliłem, złożyła ofertę na organizację imprezy, kraj, którego tożsamość jest silnie związana z morzem, plażami i ciepłą gościnnością jego mieszkańców.

To krajowy poeta Luis de Camões uwieczniony w Os Lusíadas w odniesieniu do żeglarzy żeglujących z zachodniej plaży Lusitanian i budujących nowe królestwo wśród ludzi z daleka. Królestwo, o którym zawsze marzyli …

Jesteśmy teraz gotowi, podobnie jak nasi nawigatorzy, do zdecydowanego przyczynienia się do rozwoju i uregulowania sportu, który pomimo, że jest jeszcze młody, ma duży wpływ na naród portugalski i wszystkich miłośników piłki nożnej.

Portugalia będzie gospodarzem Mistrzostw Świata FIFA Beach Soccer 2015 i zrobi to pod obietnicą podniesienia poprzeczki do niezrealizowanego poziomu. Naszym celem jest szerzenie odpowiednich wartości, takich jak wielokulturowość, włączenie społeczne i troska o środowisko.

Jesteśmy zobowiązani do dostarczenia imprezy w najlepszych warunkach, pod względem bezpieczeństwa, opieki zdrowotnej, transportu i komunikacji, upewniając się, że taki festiwal plażowej piłki nożnej ma moc dotarcia do wszystkich fanów w najlepszy możliwy sposób.

Aby uszanować nasze zaangażowanie, oferujemy radość, przyjaźń i gościnność kraju, który ma prawie 900 lat, a odwaga tych, którzy go mieli, wypłynęła, aby odkryć świat.

Piłka nożna plażowa jest na szczęście przypadkiem sukcesu w Portugalii. Jeszcze w fazie rozwoju sportu, zanim FIFA zorganizowała WC, Portugalia uczestniczyła, w latach 1995-2006, w 6 końcowych fazach zawodów, zdobywając Puchar Świata w 2001 roku; drugie miejsce w 1999 i 2002 r .; i trzecie miejsce w 2003 i 2004 roku.

Po przejęciu organizacji Pucharu Świata przez FIFA Portugalia udowodniła swój talent do piłki nożnej plażowej, zdobywając drugie miejsce w 2005 r. I trzecie miejsce w 2008, 2009 i 2011 r.

A portugalscy gracze zawsze będą częścią pięknej historii plażowej piłki nożnej.

Madjer zdobył 4 trofea najlepszego strzelca w różnych pucharach świata i został uznany za najlepszego gracza w turnieju w dwóch kolejnych edycjach. Jest to do dziś najlepszy strzelec wszechczasów w największej wystawie tego sportu.

Inwestycje, wyniki, publiczność, impreza i talent są kluczowymi słowami dla naszej relacji z piłką plażową. I jesteśmy bardzo zmotywowani do organizacji tego Pucharu Świata.

W tym wielkim wydarzeniu wszyscy pracujemy razem: Federação Portuguesa de Futebol, FIFA, FIFA Beach Soccer, Beach Soccer Worldwide, Câmara Municipal de Espinho oraz wszyscy kibice piłki nożnej i plażowej.

Naszym zobowiązaniem jest rozpowszechnianie piłki plażowej we wszystkich zakątkach świata i przyczynianie się do jej rozwoju na całym świecie.

Wysokiej jakości transmisja, bezbłędna dystrybucja na całym świecie, gościnność i najwyższy szacunek dla marek, które wspierają sport, są śladami, które chcemy pozostawić w historycznym dziedzictwie plażowej piłki nożnej. I na pewno to osiągniemy.

W związku z tym z radością informuję, że Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA będą liczyć ponad 1500 godzin produkcji telewizyjnej i będą transmitowane do około 170 krajów na wszystkich kontynentach.

Tłum też odpowie. Jesteśmy pewni, że stadion będzie pełen w większości meczów, które obejrzy ponad 80 milionów ludzi na całym świecie.

Przez prawie miesiąc piękna plaża Baía będzie wyposażona w najnowocześniejszy stadion ze wszystkimi niezbędnymi warunkami do rozgrywania zawodów piłki nożnej na plaży.

 

Tags: ,