Czeska reprezentacja piłki nożnej na plażę wyjechała do Gliwic, by wziąć udział w dwóch meczach towarzyskich z Polską
Gospodarze Polska odnieśli dwa zwycięstwa nad swoimi czeskimi przeciwnikami w Gliwicach w weekend, gromadząc łączny wynik 9-5 dla gospodarzy.

Dwa mecze towarzyskie pomiędzy Polską a Czechami były pierwszymi w historii meczami piłki nożnej plażowej, które miały być rozgrywane w Polsce, ze specjalnie skonstruowanym stojakiem, w którym zasiadło 500 fanów, którzy przybyli, aby cieszyć się spektaklem.

W tym samym czasie odbyła się również konferencja piłki nożnej na plaży, w której uczestniczyli byli zawodnicy i trenerzy, w tym zdobiony rosyjski trener Mikhail Likhachev.

Konferencja odbyła się w Gliwicach, a pokazy praktyczne w Gliwickiej Fabryce Sportu.

Doświadczeni trenerzy doradzali młodym graczom, którzy wkroczyli na międzynarodową scenę plażowej piłki nożnej i omówili dogłębną taktykę, a także rozwój sportu.

Jeśli chodzi o akcję plażowej piłki nożnej, pierwszą bitwę stoczono w sobotę 16, a zakończyła się zwycięstwem 5-3 gospodarzy, z Pawłem Friszkemutem i Karimem Madanim na każdej siatce.

Drugi dzień przyniósł podobnie dobraną grę, w której Polacy zdobyli trzy punkty kolejną poduszką dwóch bramek, ponieważ gra kończy się 4-2.

W miarę zbliżania się Euro Beach Soccer League europejskie drużyny potrzebują tak dużo praktyki, jak tylko mogą, nie tylko na zawodach kontynentalnych, ale także dlatego, że w tym roku do zdobycia są miejsca na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA Beach…

WYNIKI:

16.03 – Polska 5-3 Czechy

17/03 – Polska 4-2 Czechy

 

Tags: ,