Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali we wtorek Cezarego K. Były współpracownik Roberta Lewandowskiego jest podejrzany o kierowanie gróźb wobec piłkarza, które miały go zmusić do zapłaty 20 mln euro. Do zatrzymania K. doszło we wtorek nad ranem na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Czynności dokonali funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji.

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Marcin Saduś, śledztwo dotyczy kierowania gróźb karalnych wobec „wybitnego piłkarza, byłego klienta i współpracownika podejrzanego”, celem zmuszenia go do zapłaty 20 mln euro na rzecz Cezarego K. Robert Lewandowski ma w tej sprawie status pokrzywdzonego.

Cezary K. to były reprezentant Polski w piłce nożnej i były menedżer piłkarski Roberta Lewandowskiego. Mężczyzna usłyszy zarzuty w siedzibie prokuratury. Po czynnościach prokuratura zdecyduje o zastosowaniu środków zapobiegawczych.

Niemiecki „Der Spiegiel” informował we wrześniu o pozwie przeciwko Robertowi Lewandowskiemu, który złożył Cezary Kucharski. Były agent „Lewego” złożył pozew w Sądzie Okręgowym w Warszawie przeciwko firmie marketingowej RL Managment. Twierdzi, że Lewandowski nieprawidłowo rozliczał się z dochodów swojej firmy i wykorzystywał firmowe pieniądze do prywatnych celów.

źródło/fot. PAP/Bartłomiej Zborowski