Japonia wyprzedza Iran w dogrywce, ponieważ Zjednoczone Emiraty Arabskie, Palestyna i Oman zapewniają sobie miejsce wśród najlepszych 4

Japonia, Palestyna, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman będą walczyć o pierwsze dwa bilety na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA w Paragwaju 2019 w jutrzejszym półfinale AFC Beach Soccer Championships Thailand 2019. Dramatyczny etap ćwierćfinałowy sprawił, że Iran wyszedł z wyścigu po raz pierwszy od 10 lat, a także był historycznym krokiem dla Palestyny, która po raz pierwszy w historii będzie rywalizować w czwórce najlepszych na kontynencie.

Oman 5-3 Bahrajn

W pierwszym z ćwierćfinałów dzisiaj Khalid Al Oraimi stał się kluczowym człowiekiem dla Omanu w wygranym 5-3 meczu z Bahrajnem. Ta porażka pozostawia Bahrajn w wyścigu o Puchar Świata w Piłce Nożnej FIFA, kończąc marzenia o powrocie do mistrzostw świata po 10-letniej nieobecności.

Bahrajn uderzył jako pierwszy i udało mu się zrównać poziom po 2-1 i 3-2 w Oman, dzięki czemu udało się zdobyć 3-3 w ostatnim okresie. Ale w tym czasie Omani przygotowali się, a Al Oraimi i Yahya zapieczętowali zwycięstwo po stronie Thaliba Hilala.

Japonia 3-2 Iran (dodatkowy czas)

Zapierające dech w piersiach starcie w ćwierćfinale spowodowało, że Iran wyszedł z wyścigu o Puchar Świata w Piłce Nożnej FIFA po raz pierwszy w ostatniej dekadzie. Wielki powrót Japonii, zakończony w ostatnich minutach dodatkowego czasu, spowodował, że Samurai Blue awansował do półfinału, co daje im szansę na zdobycie jeszcze jednego biletu na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA Beach, przedłużając tym samym ich rekord jedyny zespół na świecie, który nigdy nie przegapi jednej edycji globalnej wystawy.

Dwie próby rzutu wolnego, autorstwa Mahdiego Shirmohammadiego, pierwszej i Rising Star of the Year Mohammada Moradiego w drugim, zadebiutowały Iranem pod koniec pierwszego okresu.

Ale przed zakończeniem drugiego etapu Shusei Yamauchi zmniejszył dystans o połowę, a w połowie ostatniego okresu Takuya Akaguma wyrównał wyrównanie dla swojej drużyny. Wynik nie poruszyłby się ponownie, a gra przeszła na dodatkowy czas.

Takuya Akaguma potwierdził swoje bohaterskie występy doskonale wymierzonym rzutem wolnym, który wysłał Samuraja prosto do półfinału, gdzie zmierzą się z Palestyną z biletem na Puchar Świata i miejscem w finale AFC Beach Soccer Championships, stawka.

ZEA 8-1 Malezja

Zjednoczone Emiraty Arabskie zajęły się sprawami bardziej szczegółowymi, z niezaprzeczalnym zwycięstwem 8-1, które zapewniło im miejsce w półfinale. Szelki Jamala, Walida i Haithama, a także wkład Al Bahriego i Ali Mohammada miały coś przypieczętowanego dla Emiratów, które jutro zmierzą się z Omanem w walce o szósty występ Pucharu Świata w Piłce Nożnej FIFA.

Palestyna 4-3 Liban

Palestyna potwierdziła swój wspaniały moment w swoim wieczorze, po mocnym zwycięstwie nad Palestyną, które doprowadziło ich do półfinału AFC Beach Soccer Championship odbywającego się w Pattaya (Tajlandia), co już teraz oznacza ich najlepsze rekordy w historii.

Mehri i Fattal przewodzili wczesnym wysiłkom Libańczyków, przy czym ten ostatni otworzył wynik, tylko po to, by znaleźć natychmiastową odpowiedź Palestyńczyków. Mehri znów przetoczył Liban, ale w niecałe dwie minuty Abuobayda przywrócił równowagę.

O dziwo, historia powtórzyła się po raz trzeci, ponieważ Fattal’s 3-2 został zneutralizowany w ciągu kilku sekund, dzięki Maisara Al Bawwab. Libanowi wydawało się to niemożliwe, by prowadzić konsekwentną przewagę, ale wszystko miało się pogorszyć, ponieważ pozostało tylko 90 sekund, Al Neirab był ciężarówką od bramkarza Chokera w polu. Palestyński napastnik nie przegapi szansy, kwalifikując w ten sposób swoją drużynę do półfinału, gdzie zmierzy się z Japonią z możliwością zapieczętowania miejsca na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA po raz pierwszy, a także możliwość walki o Azjatycki tron ​​w finale AFC Beach Soccer Championships.

 

Tags: ,