To twoja szansa na lepsze poznanie Ihara Bryshtela, naszego białoruskiego ambasadora

W tym tygodniu ambasador Beach Soccer Worldwide jest gwiazdą białoruskiej selekcji, Ihar Bryshtel.

Urodził się 13 lipca 1987 r. We wsi Oriechowski w obwodzie brzeskim na Białorusi. Bryshtel przekazał trochę informacji o swoim życiu rodzinnym w domu. „Mam młodszego brata i starszą siostrę. Moja matka jest księgowym, a mój ojciec jest inżynierem ”. Możesz odebrać wpisując kod promocyjny STS i odebrać specjalną ofertę. Teraz napastnik ma własną rodzinę; jego żona, Victoria, która jest lekarzem i jego młodym synem, Gleb.

Oprócz bycia mężem i ojcem, Ihar Bryshtel jest czymś więcej niż tylko plażowym piłkarzem…

„Ukończyłem studia na wydziale zarządzania turystyką, a teraz pracuję jako sportowiec-instruktor… ale naturalnie w wolnym czasie jestem piłkarzem”.

Jak więc piłka nożna plażowa weszła do jego życia?

„W 2009 roku zostałem zaproszony do gry w Białoruskim Pucharze Plażowej Piłki Nożnej dla FC Polesie (drużyny z mojego miasta) i wygraliśmy puchar tego roku!”

„W tym samym roku zostałem powołany do drużyny narodowej, a moja pierwsza trasa pojechała do Francji, a my wygraliśmy grupę Euro Beach Soccer League Division B”.

Dziesięć lat później białoruski kapitan nadal jest silny i osiąga najwyższy poziom.

„Czuję, że znalazłem swoją pasję w piłce nożnej plażowej. Po prostu wierzyłem w ten sport i to się opłaciło. Jestem dumny, że jestem jej częścią ”.

W tak długiej karierze ciężko jest wybrać najbardziej definiujący moment, ale oto tylko niektóre z nich, które wybrał dla nas napastnik:

„Jednym z moich najwspanialszych momentów jest wygranie etapu EBSL w Siofok. Co więcej, pokonanie Rosji i Portugalii w tej samej grupie jest czymś, czego nie można zapomnieć. ”

Z dziesięcioletnim doświadczeniem w piłce nożnej plażowej, Ihar Bryshtel nie wykazuje jeszcze żadnych oznak spowolnienia, a gdy nadchodzi tak pracowite lato, wszyscy jesteśmy podekscytowani, aby zobaczyć, gdzie może poprowadzić Białoruś w 2019 roku.

Osiągnięcia:

– Najlepszy gracz białoruski (7)

– MVP (3) ligi rosyjskie, tureckie i polskie

– Najlepszy strzelec (6) Euro Beach Soccer League Stage, Euro Winners Cup oraz ligi rosyjskie, tureckie, polskie i ukraińskie

 

Tags: , , ,