16 drużyn przystąpi do rywalizacji o tytuł Plażowej Piłki Nożnej Konfederacji i dwa dostępne miejsca w FIFA Beach Soccer World Cup Paragwaj 2019

Związek Piłki Nożnej Konfederacji Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (Concacaf) i Beach Soccer Worldwide (BSWW) przeprowadził dziś oficjalny losowanie na Concacaf Beach Soccer Championship w 2019 roku, na Calle Independencia w Puerto Vallarta w Meksyku.

W edycji 2019 odbywającej się co dwa lata imprezy Concacaf, która odbędzie się przy wsparciu władz miejskich Puerto Vallarta, weźmie udział 16 najlepszych krajowych drużyn piłki nożnej plażowej w regionie. Dwie najlepiej ocenione drużyny w konkursie zapewnią kod promocyjny STS kwalifikacje do FIFA Beach Soccer World Cup Paragwaj 2019.

Losowanie, które posortowało 16 drużyn uczestniczących w czterech grupach, zostało przeprowadzone przez Głównego Oficera Piłkarskiego Concacaf Manolo Zubirię.

Grupy na Mistrzostwa Piłki Nożnej Concacaf w 2019 roku są następujące (wymienione w kolejności):

  • Grupa A: Meksyk, Kostaryka, Jamajka, Gwatemala
  • Grupa B: Panama, Trynidad i Tobago, Wyspy Turks i Caicos, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
  • Grupa C: Stany Zjednoczone, Bahamy, Antigua i Barbuda, Bonaire
  • Grupa D: Salwador, Gwadelupa, Belize, Gujana

Po grze w rundzie, zawodnicy z pierwszego i drugiego miejsca w każdej grupie awansują do ćwierćfinału. Zwycięzcy ćwierćfinałów awansują do półfinału. Zwycięzcy półfinału automatycznie zakwalifikują się do finału turnieju, a także FIFA Beach Soccer World Cup Paragwaj 2019.

W ostatniej edycji Concacaf Beach Soccer Championship na Bahamach Panama pokonała Meksyk w finale, aby wygrać swój pierwszy tytuł Beach Soccer.

 

Tags: , , ,