Akademia Piłkarska Legii Warszawa rozpoczęła współpracę z PlayerMaker, firmą zajmującą się technologią sportową, której czujniki rejestrują każdy ruch oraz kontakt zawodnika z piłką. Legia Warszawa jako lider w obszarze monitorowania danych w Europie Środkowo-Wschodniej, została pierwszym klubem, który zastosował tę technologię obok czołowych zespołów z Wielkiej Brytanii, Ameryki Łacińskiej i Azji.

Zakładane na obuwie czujniki PlayerMaker po każdej sesji treningowej przetwarzają w chmurze parametry techniczne, taktyczne i biomechaniczne każdego z zawodników, jak i całego zespołu. Trenerzy mogą wykorzystać tę wiedzę dla podwyższenia jakości zajęć i przygotowania zindywidualizowanego zestawu ćwiczeń dla zawodników. Czujniki odczytują każdy ruch piłkarzy, dzięki czemu sztaby uzyskają dostęp do kompleksowego rozkładu obciążenia biomechanicznego kończyn dolnych, a także do szczegółowej analizy poruszania się po boisku. Informacje te mogą być również kluczowe dla zapewnienia kontuzjowanym zawodnikom szybszego powrotu do zdrowia i zapewnią system wczesnego ostrzegania przed kontuzjami.

PlayerMaker to technologia, która przyciągnęła i zainteresowała wiele wybitnych osób związanych z piłką nożną. Jednym z nich jest Arsene Wenger, który został jej inwestorem – mówi Łukasz Bortnik, szef przygotowania fizycznego pierwszego zespołu Legii Warszawa, który uczestniczył w sprowadzeniu narzędzia do Akademii Legii. – PlayerMaker posiada ogromny potencjał i może rzeczywiście zmienić sposób w jaki oceniamy, mierzymy i analizujemy objętość i intensywność pracy piłkarzy.

Legia Warszawa w czerwcu 2020 roku otworzy ośrodek szkoleniowy dla Academi – Legia Training Center wraz z badawczo-rozwojową częścią LegiaLAB, która będzie koncentrować się na optymalizacji przygotowania fizycznego oraz identyfikacji talentów. Stołeczny klub odgrywa kluczową rolę we wdrażaniu nowych technologii i metodologii szkoleniowych w Polsce i Europie, czego potwierdzeniem jest korzystanie z technologii PlayerMaker.

Guy Aharon, dyrektor generalny PlayerMaker, dodał: – Cieszymy się, że w tak kluczowym momencie, tuż przed oddaniem Legia Training Center, możemy rozpocząć współpracę z Legią Warszawa. To dla nas ogromny powód do satysfakcji, że duży europejski klub inwestuje w naszą technologię, która w najbliższych latach pomoże mu uzyskać znaczącą przewagę konkurencyjną.

O PlayerMaker
PlayerMaker to firma zajmująca się technologią sportową, która rewolucjonizuje sposób, w jaki kluby wykorzystują dane. Przy zastosowaniu najnowocześniejszych czujników ruchu zaawansowane algorytmy śledzą techniczne, taktyczne, biomechaniczne i fizyczne ruchy na piłce i poza nią, zapewniając menedżerom i trenerom szczegółową analizę wyników zawodników i zespołu. Używane przez czołowe kluby na całym świecie czujniki PlayerMaker zapewniają przewagę konkurencyjną w procesie treningu. Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.playermaker.com.

O Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa
Akademia Piłkarska Legii Warszawa to jedna z wiodących szkół piłkarskich w Polsce, dająca początkującym zawodnikom największą szansę na karierę w profesjonalnym futbolu. W sezonie 2018/19 64 zawodników z Akademii rozpoczęło karierę zawodową.

 

Tags: